×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Kalpaka piemiņas memoriāla apsaimniekošanai plāno piešķirt 4058 eiro (5)

Foto: Zudusī LatvijaFoto: Zudusī Latvija

Aizsardzības ministrija (AM) Madonas novada pašvaldībai nekustamā īpašuma “Liepsalas”, kurā izvietots pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas memoriāls, apsaimniekošanai šogad plāno piešķirt 4058 eiro, liecina rīkojuma projekts, kuru ceturtdien, 23. jūlijā, skatīs Valsts sekretāru sanāksmē.

Starp AM, Ošupes pagasta padomi, Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fondu, Anitu Kalpaku-Borovkovu 2009. gada 29. jūnijā tika noslēgta vienošanās par sadarbību Kalpaka piemiņas uzturēšanā daļā no nekustamā īpašuma “Liepsalas”, kas atrodas Madonas novada Ošupē, nodrošinot tā apsaimniekošanu, kā arī organizējot ikgadējos pasākumus.

Ar 2009. gada 1. jūliju Ošupes pagasta padomes saistību un tiesību pārņēmēja ir Madonas novada pašvaldība. Vienošanās paredz, ka AM līdzfinansē minētā nekustamā īpašuma apsaimniekošanu, ja tiek izdots attiecīgs Ministru kabineta rīkojums.

Līdzfinansējuma piešķiršana Madonas novada pašvaldībai nepieciešama, lai nodrošinātu pirmā Latvijas Armijas virspavēlnieka pulkveža Kalpaka piemiņas saglabāšanu. Saskaņā ar noslēgto vienošanos īpašniece ir deleģējusi pašvaldībai veikt nekustamā īpašuma “Liepsalas” apsaimniekošanu.

Vienošanās paredz, ka tās izpildē iesaistītās puses – izņemot īpašnieci un fondu – kalendārajā gadā finansē īpašuma apsaimniekošanu, izmaksas sadalot uz pusēm starp AM un Ošupes pagasta pārvaldi. AM piešķir līdzfinansē pusi no nekustamā īpašuma “Liepsalas” apsaimniekošanas kārtējā gada tāmes, bet ne vairāk kā 7115 euro no tās.

Tā kā īpašuma uzturēšanas minimālā tāme, saskaņā ar Ošupes pagasta pārvaldes aprēķiniem, kopš 2009. gada līdz 2012. gada nogalei bija 8116 eiro gadā, AM 2013. gada, 2014. gada un līdzīgi arī 2015. gada budžetā ierobežotās finanšu līdzekļu pieejamības dēļ “Liepsalu” apsaimniekošanai ieplānoja 4058 eiro.

Aizsardzības ministrijas 2015. gada budžetā nav brīvu līdzekļu, kurus novirzīt “Liepsalu” pieaugušo apsaimniekošanas izmaksu segšanai – uzturēšanas minimālā tāme 2015. gadā – 10431,64 euro. AM ar Ošupes pagasta pārvaldi ir vienojusies, ka apsaimniekotājs ir gatavs rīkoties ar tādu finanšu līdzekļu daudzumu, kādu ministrija var piešķirt.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Pagasta at ildigajam neuzticet lidzeklus

  2. īapšniece ieguldīja 1000-šus, lai šo O.Kalapka piemiņas vietu ATJAUNOTU, jo tūdaliņam O.Kalpaka piemiņa bija pie varonīgā …MAZĀ krāna…
    – Oskaru Kalpaku apglabāja 1919.gada 11. martā Liepājas Ziemeļu kapos. 1919. gada 18. septembrī pārapbedīja dzimtas kapsētā Meirānu Visagalā, netālu no “Liepsalām” Ošupes pagastā, mājām kur viņš dzimis. Tur 1927. gadā atklāja K. Zāles veidoto kapa pieminekli.
    – O. Kalpaka krišanas vietā “Airītēs” tikai 1936. gadā tika ierīkots muzejs. Tika atjaunots 1988. — 1990. gadā. Kopš 2007. gada muzejs ir Latvijas Kara muzeja filiāle.

  3. Kalpaka ”Airītes ” atrodas Saldus novada Zirņu pagastā !?

  4. Liepsalām taču ir īpašniece – kā tas iet kopā ar valsts piešķirtajiem līdzekļiem?
    Un kāpēc nepieciešamā summa ar katru gadu kļūst lielāka ?

Draugiem Facebook Twitter Google+