Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
19. aprīlis, 2017
Drukāt

“Kalpones stāsts” – tagad seriālā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Elizabete Mosa

26. aprīlī uz ekrāniem nonāks miniseriāls “Kalpones stāsts” pēc Mārgaretas Atvudas tāda paša nosaukuma distopiskā romāna motīviem.

Rakstniece netika pieaicināta par konsultanti seriāla veidošanā, taču viņa ļoti skaidri paudusi, ko nevēlas tajā redzēt. “Nevēlos, lai tas kļūst par “maigo porno”, kaut kādu “Jaunavas āda apģērbā” vai ko tamlīdzīgu, kas kino veidotājiem arvien šķitis kārdinoši,” kanādiešu rakstniece pastāstīja aģentūrai “Reuters”. 1985. gadā izdotais romāns, kas pirms pāris gadiem iztulkots arī latviski, attēlo totalitāru nākotni, kurā auglīgas sievietes tiek piespiestas stāties seksuālā verdzībā, lai palielinātu iedzīvotāju skaitu. Sievietēm ir aizliegts lasīt, viņas nevar rīkoties ar naudu un viņām jāvalkā īpašs apģērbs. Galvenajā – Zemfredas (Offred) – lomā iejutusies Elizabete Mosa, TV seriālu aktrise, kuru vislabāk pazīst pēc sekretāres lomas “Trakajos vīros” – tā viņai atnesa sešas “Emmy” un vienu “Zelta Globusa” nomināciju.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+