Laukos
Lauku sēta

Kalsnavā jūnija vidū smaržos simtiem peoniju0

Pie peoniju audzētāja Aldoņa Vēriņa. Foto: Valdis Semjonovs/Latvijas Avîze/

Par ikgadēju tradīciju ir kļuvuši Peoniju svētki Kalsnavas arborētumā, kas šogad norisināsies 18.jūnijā, pulcējot apmeklētājus gan no tuvām, gan tālām vietām un ļaujot vērot vismaz 150 dažādu peoniju šķirņu skaistumu.

Svētki sāksies plkst.10 ar plašu koncertprogrammu – dziedās sieviešu vokālais ansamblis “Ievziedi”, vīru koris “Silvicola”, bet plkst.14 uzstāsies Ieva Akuratere un mūziķu grupa.

Līdzās koncertprogrammai plānotas arī dažādas aktivitātes – visas dienas garumā interesenti varēs saņemt konsultācijas par peoniju audzēšanu, gidu pavadībā doties ekskursijā pa peoniju dārzu, piedalīties radošajās darbnīcās, nopirkt peoniju un citu ziedu un augu stādus, amatnieku tirdziņā iegādāties mājražotāju darinājumus, savukārt plkst.15.30 notks eksotisko stādu izsole.

Kalsnavas arborētuma ierīkošana sākta 1975. gadā, lai veiktu zinātniskus pētījumus dendroloģijā un mežsaimniecībā, kā arī veidotu citzemju kokaugu stādījumus pavairojamā materiāla ieguvei. Arborētums ir atzīts par īpaši aizsargājamu dabas teritoriju, lai saglabātu Austrumlatvijā kokaugiem bagātāko zinātniski dokumentēto kokaugu stādījumu. Teritorijas platība ir 143,96 hektāri, koku un krūmu stādījumi – kopumā aptuveni 45 000 stādu – aizņem 98 hektārus. Šeit ir Latvijā lielākā peoniju kolekcija – vairāk nekā 150 šķirnes – kuru veidojis selekcionārs Aldonis Vēriņš.

LA.lv