×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2013
Drukāt

Kalvenes zoodārza lāči tikai nesen devušies ziemas guļā

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas zooloģiskā dārza Kalvenes filiālē “Cīruļi” mītošie lāči tikai pagājušonedēļ devušies ziemas guļā, aģentūru LETA informēja filiāles pārvaldnieks Arnis Bergmanis.

Līdz šim ap Ziemassvētkiem un Jauno gadu pieturējies ziemai neraksturīgi silts laiks, līdz ar to arī lāči, lai gan bijuši miegaini, tomēr pavisam ziemas guļā nebija devušies un ik pa laikam atstājuši savu migu. Tiesa, līdz Ziemassvētkiem visu decembri valdīja ziemai raksturīgi laikapstākļi. “Laikam tad lāči vēl paši nebija gatavi doties ziemas guļā,” pieļāva Bergmanis.

Tagad lāči devušies ziemas guļā, bet to, cik ilgi viņi gulēs, nav iespējams pateikt. Lāču gulēšanas laiks katru gadu atšķiras. Dažkārt ir bijis tā, ka lāči pamostas, bet, mainoties laika apstākļiem, atkal dodas gulēt. “Ilgākais laiks, ko viņi iepriekš pavadījuši ziemas guļā, ir trīs mēneši,” informēja Bergmanis.

Pagājušajā ziemā Kalvenes zoodārza lāči no ziemas miega pamodās februāra otrajā pusē – dzīvnieki bija nogulējuši aptuveni pusotru mēnesi.

Kalvenes zoodārzā mīt lāču ģimene – Toms, Tīna un viņu atvases Ācis un Āce – , kā arī lūši, vilki, tiņi, kiangi, lamas, staltbriedis, zilās govis, aitas, mājas kazas, mežacūkas, āpši, jenotsuņi, vāveres un citi iemītnieki.

Kā ziņots, Lietuvas mežsargi prognozē, ka šī ziema nebūšot gara, un gaida agru pavasari, vēsta Lietuvas Televīzija. Par to liekot domāt gan Telšu mežniecības dabas parka lāča Tima izturēšanās, gan citas pazīmes.

Lai gan ziema vēl tikko pusē un sinoptiķi Lietuvai vēl vismaz visu nākamo nedēļu sola diezgan bargu salu, tomēr 15 gadus vecais lācis atkal atmodies no ziemas miega, kurā esot nogulējis visu auksto decembri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+