×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Kalviņš: Mildronāts palīdz nosargāt sirds veselību un tas jāizņem no aizliegto vielu saraksta (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Visa pasaules sporta elite tā vai citādāk lieto “Mildronātu”, kurā iekļauta aktīvā viela meldonijs, līdz ar to tuvākajā laikā dzirdēsim par arvien vairāk antidopinga noteikumu pārkāpumiem, pārliecināts “Mildronāta” izstrādātājs, Latvijas Organiskās sintēzes institūta vadītājs Ivars Kalviņš.
“Tā ir muļķība, jo nevar aizliegt sportistiem sevi aizsargāt no sirds bojājumiem, īpaši brīžos, kad notiek pārstrādāšanās,” sarunā ar aģentūru LETA uzsvēra Kalviņš.
Viņš skaidroja, ka ir saprotama sportistu vēlme savu sportista karjeru nodrošināt pēc iespējas ilgākam laikam un “Mildronāts” palīdz sportistiem nosargāt savas sirds veselību, līdz ar to preparāta iekļaušana aizliegto vielu sarakstā ir nepareiza.
Kalviņš skaidroja, ka aptuveni 17% sportistu, kuriem veiktas dopinga analīzes, konstatēta meldonija klātesamība. Tas, kā uzsvēra Kalviņš, liecina par plašo preparāta lietojumu sportistu vidū.
Jautāts par to, vai viņš mēģinās kādā veidā ietekmēt Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) lēmumu par meldonija iekļaušanu aizliegto vielu sarakstā, Kalviņš sacīja, ka tas, visticamāk, ir “bezcerīgs variants, jo visi lēmumi tiek pieņemti politiski”. Tomēr Kalviņš plāno rakstīt vēstuli WADA, tajā skaidrojot vielas ietekmi uz cilvēka organismu un to, ka tai nav dopinga vielām raksturīgās iedarbības.
Kalviņš skaidroja, ka “Mildronāts” aizkavē pienskābes veidošanos, kuras pārlieku liels daudzums var ļoti negatīvi atsaukties uz cilvēka veselību, tostarp izsaukt nāvi. “Mums ir piemēri, kas nav tālu jāmeklē. Ir mums Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), kurš pārlieku liela pienskābes daudzuma dēļ gandrīz aizgāja,” atgādināja Kalviņš.
Līdz ar to Kalviņš uzstāj, ka meldonijs ir jāizslēdz no aizliegto vielu saraksta, jo “sportistiem ir tiesības rūpēties par savu veselību”.
Kā ziņots, šī gada 1.janvārī meldonijs iekļauts WADA aizliegto vielu sarakstā, un tā konstatēšana atlētu analīzēs tiek klasificēts kā antidopinga noteikumu pārkāpums. Šonedēļ minētā viela fiksēta godalgotās Krievijas tenisistes Marijas Šarapovas analīzēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Cien. KĪMIĶIS akad. Kalviņš diez vai pārstrīdēs pasaules antidopinga speciālistus. Diemžēl Kalviņš tagad uzvedas skaļi. Manuprāt tas jau ir kaitīgi gan viņam pašam, gan Latvijai. Lēmumu vajadzēja mēģināt apstrīdēt 2015.gada sākumā. Tagad par vēlu, vienalga zaudēs. Ja mērķis sevi cildināt, tad var turpināt tricināt Latvijas gaisu. Latvijas cilvēkiem jau tas apnicis.

 2. Nejauša bet globāla reklāma Atbildēt

  Kad dopinga komitejas klerki uzzinās, ka sportisti arī sacīkšu periodā tāpat vien ēd arī pārtiku(!), lai uzturētu savu darbības spēju, nu vajadzēs globāli noteikt sportistiem pilnu gavēni, un nevien pašā sacīkšu periodā, bet arī tradicionālās 40 “pominku” dienās pirms sacīkštēm, un arī vēl rīkotāju paredzēto dienu skaitu pēc sacensības – līdz dopinga provju noņemšanas oficiālajam protokolētajam brīdim. Gan jau šie izturēs …
  Bet Latvijā, kā šībrīža galvenajā dopingu noziedzniecē, pēc šīs buma ziņas aptiekās izpirks visu mildronātu, un tirgū kopā ar “sigareķikiem” tipiņi tirgos arī viltotus mildronātus,- hi-hi-hi.

 3. C vitamīnu arī vajadzētu aizliegt. Un vispār, pārtiku ar. Tie arī dod enerģiju.

 4. “omes gados”. Paris reizes gada ciemojos Latvija pie saviem radiem un draugiem lidziga vecuma. Parrunajam katra veselibas kibeles un katru reizi tiek iztirzats “Mildronats”. Man ka “arzemniecei” tiek r uzsverts cik tas ir “labas zales”, turklat bezrecepsu (!) kuras vajadzetu “ienemt” katru dienu pa”tabletitei” vai “pustabletitei”.
  Vai nebutu labi tas ievest ka recepsu zales un arsts (kardiologs) apsvertu to lietosanu? Ta varbut varetu apiet tenkas par sim notekti vertigam zalem, ka tas pasureiz ir pat arzemju prese sakara ar slavenas enisistes notikumiem.

  • Nu vispār zāles ir kapsulās nevis tabletēs. Tā ka tantes noteikti par kaut ko citu runāja. Zāles bez receptes var nopirkt tikai 250 mg, kas ir vairāk kā profilaksei. 500 mg ir uz receptēm un tās lieto sportisti pie noteiktām slodzēm un slimnieki atvesaļošanās procesā. Kā arī neviens profesionāls sportists nekādas zāles, uztura bagātinātājus bez ārsta ziņas nelieto. Arī C vitamīnu var pārdozēt, tāpat kā no bumbieriem iedzīvoties caurejā. Zāles pat sportisti nelieto nepārtraukti, bet noteiktos periodos, tām ir tendece saglabāties organismā vairākus mēnešus. Kas arī ir par pamatu šiem dopinga atklājumiem. Tā, ka “viena tante teica” ir tikai tantu klačas.

 5. Lai sirds slimnieki lieto. Bet vai sportisti ir sirds slimnieki? Un devas ir lielas un kas veidojas tam noardoties? Pajautājiet Kaviņa kungam.

  • loģiska atbilde Atbildēt

   Arī Tavā 8.martā Tavs mildronāts noārdīsies tieši tāpat, kā pārējā sieviešu dienā ieņemtā pārtika, un savu tālāko maršrutu arī mildronāta paliekas veiks fizioloģiski normālajā veidā kopā ar pārējo Tavu uzņemto un sagremoto sauso un ne tik sauso pārtiku. Prozit!

Draugiem Facebook Twitter Google+