×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. augusts, 2012
Drukāt

Kalviņš: Ministri nedrīkst lemt par NAP

Foto - LETAFoto - LETA

Jāliedz ministriem lemt par Nacionālo attīstības plānu (NAP), jo viņi nerūpējas par kopēju nacionālo attīstību, bet tikai katrs par savu nozari, uzskata Organiskās sintēzes institūta direktors profesors Ivars Kalviņš.

“Katrs ministrs cenšas panākt, lai NAP tiktu iekļauts pēc iespējas vairāk viņam interesējošas lietas, aizmirstot par tā galveno uzstādījumu. Ir izveidojusies deķīša vilkšana katram uz savu pusi, nevis darbs pie kopējās nacionālās attīstības,” laikrakstā “Dienas Bizness” publicētajā slejā raksta Kalviņš.

Viņaprāt, būtu jānosaka, ka ministriem NAP veidošanā nav vispār nekādas teikšanas. Plāns jāizstrādā darba grupai, bet ministrijām tas būtu jāīsteno “neatkarīgi no tā, kam tas patīk, bet kam – nepatīk”.

“Nepārtraukti saskaņojot katru NAP ietverto punktu ar valdību, varam panākt tikai to, ka šis plāns pārvērtīsies par ministriju vēlmju sarakstu, nevis stratēģisku attīstības dokumentu,” uzskata zinātnieks.

Kā ziņots, šonedēļ tika publiskota NAP 2014.-2020.gadam 1.redakcijas koriģētā versija. Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadītājs Mārtiņš Krieviņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka NAP 1.redakciju valdībā varētu skatīt nākamnedēļ, 14.augustā. Vispirms gan NAP tiks izskatīts Koalīcijas sadarbības padomes sēdē 13.augustā, kurā nolems, vai virzīt šo jautājumu skatīšanai valdības sēdē.

NAP iecerēts kā galvenais vidēja termiņa attīstības plānošanas dokuments Latvijā. Tas ir Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam (“Latvija 2030”) rīcības plāns, kam ir jākalpo par valsts attīstības ceļa karti vidējam termiņam.

NAP vadmotīvs ir ekonomikas izrāviens, kas nozīmē stabilu pamatu ielikšanu valsts attīstībai ilgtermiņā, veidojot ilgtspējīgu valsts tautas saimniecības nākotni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+