Ekonomika
Bizness

Kalvītis komentē ziņas par klientu pārvilināšanu 7

Foto – Juris Kalniņš

Dabasgāzes tirgus atvēršana Latvijā AS “Latvijas gāze” pozīcijas tirgū praktiski nav ietekmējusi, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmumā.

No 2017.gada 3.aprīļa ir atvērts Latvijas dabasgāzes tirgus. Juridiskajām personām vēl šodien ir laiks noslēgt dabasgāzes tirdzniecības līgumu, lai jūlijā gāze nebūtu jāpērk par paaugstinātu cenu.

Pēc uzņēmumā vēstītā, neskatoties uz to, ka vairāk nekā 20 komersantu ir reģistrējušies gāzes tirdzniecībai Latvijā, šis apstāklis “Latvijas gāzes” pozīcijas gāzes tirgū praktiski nav ietekmējis.

“”Latvijas gāzei” ir vairāk nekā 440 000 klientu. Tāpēc tas, ka daži klienti ir izvēlējušies alternatīvus tirgotājus, kā jūs saprotat, nekādi neietekmē “Latvijas gāzes” saimniecisko darbību. 99% gāzes lietotāju turpinās pirkt gāzi no “Latvijas gāzes” un ar savu lēmumu nemainīt gāzes tirgotāju ir novērtējuši “Latvijas gāzi” kā stabilu un ilgtspējīgu partneri, uz kuru var paļauties,” pauda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Tāpat “Latvijas gāze” par nekorektu un neprecīzu uzskata publiskajā telpā izplatīto informāciju par citu gāzes tirgotāju panākumiem klientu pārvilināšanā.

“Neskatoties uz citu gāzes tirgotāju pieliktajām pūlēm un ieguldītajiem resursiem, kā arī klientu bāzi no elektroenerģijas tirgošanas, plašsaziņas līdzekļos pieminēto gāzes patērētāju, kas izvēlējušies citu gāzes tirgotāju, pasūtītie gāzes apjomi veido tikai 3-4% no “Latvijas gāzes” tirgus. Turklāt, pēc manā rīcībā esošās informācijas, nevienam no gāzes tirgošanas starpniekiem, kuri piedāvā klientiem gāzi piegādāt arī ziemas mēnešos, nav ilgtermiņa līgumu ar gāzes ražotājiem, kā arī pietiekamu gāzes krājumu Inčukalna gāzes krātuvē, lai solīto gāzi nodrošinātu. Jau šobrīd vairāki gāzes tirgotāji ved sarunas ar “Latvijas gāzi” par klientiem sasolītās, bet neesošās gāzes pirkšanu no mums. Tādēļ aicinu visus klientus pirms izvēles izdarīšanas par gāzes tirgotāju rūpīgi izvērtēt, kā izvēlētais gāzes tirgotājs nodrošinās gāzes apgādes stabilitāti ziemas mēnešos,” klāstīja Kalvītis.

Pēc “Latvijas gāzes” rīcībā esošās informācijas, gāzes tirgotāju varētu būt mainījuši nedaudz vairāk kā 200 dabasgāzes lietotāju. “Pēc pārdodamās gāzes apmēra “Latvijas gāze” ir saglabājusi aptuveni 96% no Latvijas gāzes tirgus. Tādējādi visi pārējie gāzes tirgotāji varētu būt ieguvuši 3-4% no Latvijas dabasgāzes tirgus klientiem,” informēja uzņēmumā.

“Latvijas gāze” ir vienīgais dabasgāzes sadales operators Latvijā, kā arī dabasgāzes tirgotājs.

LA.lv