×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
15. jūnijs, 2017
Drukāt

Kalvītis komentē ziņas par klientu pārvilināšanu (7)

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Dabasgāzes tirgus atvēršana Latvijā AS “Latvijas gāze” pozīcijas tirgū praktiski nav ietekmējusi, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmumā.

No 2017.gada 3.aprīļa ir atvērts Latvijas dabasgāzes tirgus. Juridiskajām personām vēl šodien ir laiks noslēgt dabasgāzes tirdzniecības līgumu, lai jūlijā gāze nebūtu jāpērk par paaugstinātu cenu.

Pēc uzņēmumā vēstītā, neskatoties uz to, ka vairāk nekā 20 komersantu ir reģistrējušies gāzes tirdzniecībai Latvijā, šis apstāklis “Latvijas gāzes” pozīcijas gāzes tirgū praktiski nav ietekmējis.

“”Latvijas gāzei” ir vairāk nekā 440 000 klientu. Tāpēc tas, ka daži klienti ir izvēlējušies alternatīvus tirgotājus, kā jūs saprotat, nekādi neietekmē “Latvijas gāzes” saimniecisko darbību. 99% gāzes lietotāju turpinās pirkt gāzi no “Latvijas gāzes” un ar savu lēmumu nemainīt gāzes tirgotāju ir novērtējuši “Latvijas gāzi” kā stabilu un ilgtspējīgu partneri, uz kuru var paļauties,” pauda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Tāpat “Latvijas gāze” par nekorektu un neprecīzu uzskata publiskajā telpā izplatīto informāciju par citu gāzes tirgotāju panākumiem klientu pārvilināšanā.

“Neskatoties uz citu gāzes tirgotāju pieliktajām pūlēm un ieguldītajiem resursiem, kā arī klientu bāzi no elektroenerģijas tirgošanas, plašsaziņas līdzekļos pieminēto gāzes patērētāju, kas izvēlējušies citu gāzes tirgotāju, pasūtītie gāzes apjomi veido tikai 3-4% no “Latvijas gāzes” tirgus. Turklāt, pēc manā rīcībā esošās informācijas, nevienam no gāzes tirgošanas starpniekiem, kuri piedāvā klientiem gāzi piegādāt arī ziemas mēnešos, nav ilgtermiņa līgumu ar gāzes ražotājiem, kā arī pietiekamu gāzes krājumu Inčukalna gāzes krātuvē, lai solīto gāzi nodrošinātu. Jau šobrīd vairāki gāzes tirgotāji ved sarunas ar “Latvijas gāzi” par klientiem sasolītās, bet neesošās gāzes pirkšanu no mums. Tādēļ aicinu visus klientus pirms izvēles izdarīšanas par gāzes tirgotāju rūpīgi izvērtēt, kā izvēlētais gāzes tirgotājs nodrošinās gāzes apgādes stabilitāti ziemas mēnešos,” klāstīja Kalvītis.

Pēc “Latvijas gāzes” rīcībā esošās informācijas, gāzes tirgotāju varētu būt mainījuši nedaudz vairāk kā 200 dabasgāzes lietotāju. “Pēc pārdodamās gāzes apmēra “Latvijas gāze” ir saglabājusi aptuveni 96% no Latvijas gāzes tirgus. Tādējādi visi pārējie gāzes tirgotāji varētu būt ieguvuši 3-4% no Latvijas dabasgāzes tirgus klientiem,” informēja uzņēmumā.

“Latvijas gāze” ir vienīgais dabasgāzes sadales operators Latvijā, kā arī dabasgāzes tirgotājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ja Latvenergo nepērk no LG,tad diez vai paliek 96%?

  • latvenergo vel joprojām pērk, neviens kubikmetrs no cita piegādātāja nav nopirkts ir tikai skaļi izteikta vēlma/mērķis ka nu tik pirks citur, bet realitātē nekas nav nainijies

 2. Es vispār neizprotu šo dabas gāzes atvēršanas tirgu??? Gāzi mums piegādā tikai viens piegādātājs un tā ir KRIEVIJA, tad kāpēc no tā kopējā katla cenšas pasmelt daudzi un liet katrs savā šķīvi? Jēga no tā visa 0. Vienīgais ES mums lika un mēs, kā jau tas pierasts momentā ieviešam, bet patērētājam par sliktu.

  • tāpat kā elektribas tirgus Atbildēt

   elektribu pat reāli tu vari pats ražot ar ģeneratoriem, vejģeneratoriem, saules baterijām, taču lieto ta vienalga latvenergo saražoto, sīkstacijas un iepirkums no ārzemēm ir pārāk niecigs lai to nopietni ņemtu. kamer gāzi nu ko pats piepirdisi trubā vai? nav citas kur ņemt un nemaz jau nevajag ja neskaita histerisko ka mums jātiek vaļā no krievijas gāzes, tad jebkurš cits risinājums ir nesamērigi dārgs pret pastāvošo sistēmu.
   tā ir muļķiga briseles prasibu izpilde, bet mums jau nav vairs sucerenas valsts mēs esam evrosajuzā

 3. ja tiktu klāt es to resno cūku nosistu

 4. atradisies starpnieki, kas gribes nopelnit:) realitātē jau bus tā pati krievu gāze praktiski par to pašu cenu. starpnieks nopelnis uz to ka noperkot lielāku apjomu dabūs labāku cenu. tā ka neredzu ieguvumu mainot piegādātāju. ja nu vienigi riskas ka kādu dienu paliksi bez gāzes palielinās, jo starpnieks ja mainoties gāzes cenai var izdomat ka viņam tas vairs nav rentabli un uzmest

 5. Ā,Treknais Vepris rekur!

Draugiem Facebook Twitter Google+