Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 19. augusts, 2017
19. oktobris, 2013
Drukāt

Kalvītis: mēs kā nācija esam diezgan liekulīgi (22)

Foto-LETAFoto-LETA

Ekspremjers un uzņēmējs Aigars Kalvītis.

Mēs esam liekuļi – esam savu tautu pakļāvuši visiem globalizācijas izaicinājumiem, bet tajā pašā laikā neko nedarām, lai izmantotu globalizācijas priekšrocības, uzskata bijušais politiķis un valdības vadītājs Aigars Kalvītis.

“Mēs kā nācija esam diezgan liekulīgi. Pēdējo 20 gadu laikā mēs darījuši visu, lai iekļautos globālajā tirgū un esam cietuši globālus zaudējumus šīs darbības rezultātā,” intervijā aģentūrai LETA sacīja Kalvītis. Globalizācijas rezultātā ir pazaudētas daudzas industrijas, pazaudēts teju pusmiljons iedzīvotāju, uzskaitīja bijušais politiķis.

Vienlaikus notiek norobežošanās no tiem globālajiem procesiem, kas ir atgriezeniski un no kuriem valsts tikai iegūtu. Piemēram, gadījumā, ja tik daudz cilvēku – darbaspēks – pamet Latviju, tad tie iedzīvotāji būtu jāaizvieto. “Ja ir acīmredzams eksakto zinātņu pārstāvju trūkums, tad viņi ir jāimportē, kā to dara citas attīstītās valstis. Piemēram, ASV neviens par to nediskutē, ir vienkārši nopirktas labākās smadzenes, kas pasaulē ir pieejamas,” rosināja Kalvītis. Viņš gan atzīst, ka Latvija šajā ziņā ar ASV nevar konkurēt, taču var no tuvējām valstīm piesaistīt pietiekami labas smadzenes, kas šeit varētu kādu materiālo vērtību radīt.

Viņš kritizē, ka, no vienas puses, Latvijā ir realizēta globalizācijas politika, bet, no otras puses, no tā ir ciesti zaudējumi un tie nekādā veidā nav kompensēti. “Tas, kā šobrīd politikā pietrūkst, ir diskusija, kā kompensēt tos milzīgos zaudējumus, ko Latvija globalizācijas rezultātā ir cietusi. Piemēram, vai vajag importēt 100 ārstus gadā.. Un par to visi baidās runāt, jo tas skaitās ļoti nepopulāri. Tā lielākā problēma ir liekulība politikā,” noteica kādreizējais valdības vadītājs.

Tāpēc viņam arī šķiet, ka nedrīkst būt diskusija par termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu – tādām ir jābūt un nevar būt runa par kaut kādām kvotām. Arī termiņuzturēšanās atļauju piešķiršana investoriem, viņaprāt, ir pašsaprotams globalizācijas rezultāts. Ja Latvijai būtu grūtības ieinteresēt vāciešus, kas izpērk īpašumus Zviedrijā, tad ir vesela rinda citu valstu, kur Latvijai ir augsta reputācija.

“Kāpēc visa Francijas Vidusjūras piekraste ir pārdota – tas ir tikai loģiski. Bet mēs atkal, no vienas puses, esam gatavi visus latviešus no Latvijas aizvest, bet ko darīt tiem pārējiem – kā nopelnīt pensijas, kā nopelnīt naudu valstī, ja nav uz ko to nopelnīt?” sprieda Kalvītis. Tāpēc viņš arī neatbalsta kvotu ieviešanu, jo ir jāpriecājas par katru, kas ierodas Latvijā un iegulda naudu, nevis izdara to citā valstī. Savukārt, ja notiks diskusijas par ierobežojumiem, tas tikai aizbiedēs investorus, kas izvēlēsies naudu ieguldīt citu valstu ekonomikas veicināšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Tauta nav liekulīga, Aivar, bet Tu un Tavi draugi politiķi ir liekulīgi.
  Tā jau tas ir – katrs redzs citus pēc savas mērauklas

 2. Kalvītim 100% taisnība!!!

  • liekulīgai "cerībai" Atbildēt

   Par tevi viņam, acīmredzot, ir taisnība. Par latviešu tautu viņš nav kompetents runāt, tikai par sevi.

 3. Pirmkārt, Kalvīt!!! Vai Tu saproti, kas ir nācija! Otrkārt, palasi wikipēdijā par nāves sodiem par valsts nodevību!!!! Tu, Kalvīt, kopā ar Šķēli, Šleseri esi pirmais rindā!!!!! Pasakies pasaules demokrātijai, ka Tevi nevelk pa zemi, tauta Tevi neapmētā ar sūdiem, Tev, dzīvam esot, Tavā priekšā neizlaiž Tavas zarnas!!!!! Pie mums, Latvijā un mūsdienu pasaulē tā nenotiek. Tā kā, Kalvīt, nodevēj, aizveries un izmanto to demokrātijas lielisko iespēju – paklusēt!!!!!

 4. Nožēlojama provinciāla sabiedrība ar tādu pat valdību. Neko neprot, tālāk par savu degunu neredz, pat ieklausīties nespēj. Toties paģēr un vienmēr izsaka vienīgo pareizo viedokli. Ne velti aktīvākais ceturtdaļmiljons nedzīvo Latvijā.

 5. Mēs kā nācija esam brīnišķīgi!

 6. Vai tad neieguva Kārļu zivaudzētavu un 30 000 L/s valsts dotāciju un naktī nenāk miegs…? Sapnī rādas atdotā Abrene un treknie goda amati lāču zemes fabrīkās…? Vapno bērnu slimnīcas pazudusī nauda TP dzīlēs…?
  Sargi Dievs Latviju no sliktiem cilvēkiem!

 7. Pārmetums LA par šo kaunu un godu zaudējošo neliešu intervēšanu!? KO VIŅI VAR PATEIKT TAGAD, JA TO NEREDZĒJA SAVĀ VALDĪŠANAS LAIKĀ!?? Visi bijušie politiķi gatavi iet pāri līķiem uz savu labklājibu!? VIŅIEM NOSPĻAUTIES UZ VISU! PATEICOS PAR KOMENTĀRIEM ! LEPOJOS AR CILVĒKU – KOMENTĒTĀJU SKAIDRO DOMU!

  • Jā doma patiesi skaidra. Ar emocionālām gavilēm, bez informācijas izvērtēšanas iespējas – ceļš uz nekurieni. Patiesi skumji, ka lai definētu sevi par nacionālu patriotu, jābūt saprāta deficītam… Kāpēc mēs to esam pelnījuši…

 8. Pirms nākamajām vēlēšanām saviļņojušies ūdeņi, un vai katru dienu uzpeld pa politiskam līķim.

 9. krievi teiktu urod [kroplis]

 10. sivēns paliek sivēns, ar viņu draudzējas tādi paši, ko viņš zin par Latviju

 11. Daži cilvēki dzīvo tikai tāpēc ka viņu nogalināšana ir krimināli sodāma.

 12. Man pilnīgi vienalga ko šis sevi diskreditējušais padlatvietis domā. Viņa laiks ir pagājis un viņš, paldies Dievam, Latvijai neko vairs kaitēt nevar. Avīzēm būtu mazāk jāintervē tādus padlatviešus kā Kalvīti, Godmani un Šleseru, bet vairāk jāpievērš uzmanību jauniem, inteliģentiem cilvēkiem ar skatu uz nākotni un Eiropu.

 13. “pazaudētas daudzas industrijas, pazaudēts teju pusmiljons iedzīvotāju”, uzskaitīja bijušais politiķis
  ***********
  Ui, kurš nu to būtu teicis – vecs buks no likvidētās Tautas partijas, kas bija pie šprices daudzus gadus 😀 😀 😀 Izskatās, ka uzturēšanās atļauju atbalstītāji bliež un izmanto visas kārtis – sāka ar Šleseru, aizgāja mega kampaņa TV un radio un tagad kaujā metās pārējie.

 14. varetu par sevi.

 15. Padomā tik – pat viscienījamā Lauķu Avīze nekavējas vilkt saulītē šo uzrūgušo zeltvedēja mucu. Vai tiešām AUGŠĀMCELSIES?

  • Ne nu velk, ne nu kā un diezvai augšāmcelsies – ja lasi kārtīgi, tad saproti, ka aizgājis Šlesera stabulē un lobē uzturēšanās atļaujas. Priekšā vēl liela kauja. Nebrīnīšos, ja būs kādi pārsteigumi Saeimā šajā jautājumā.

 16. Tu un tava Tautas partija kopā ZZS un SC bija pirmie, kas sagrāva Latvijā visu kas bija graujams, un šodien tu apvaino latviešus liekulībā. Būtu kaunējies un nelīdis no savas piepildītās alas ar naudu, kuras trūkst Latvijas pensionāriem , skolotājiem un zinātnei. Kalvīti aizveries vienreiz, citādi, par nelietīgu runāšanu uzaugs uz deguna otra kārpa.

  • Kaadeelj tad Kalviitis “treknajos gados” neattiistiija Latvijas ruupnieciibu, ja tagad ir tik gudrs? Es zinu, ka toreiz ES Latvijai uzdaavinaaja kaadus 4 miljardus latus, bet Kalviitis tos nepraatiigi sadaliija iereednju algaas. Un kaa vinjsh ieguva mazo upes speekstaciju, kur nauda naak bez darba? Baidos, ka Kalviitis grib atkal tikt pie valsts naudas maisiem!

 17. Šis auns jau savu ir paveicis un pateicis…

Draugiem Facebook Twitter Google+