×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Kalvītis: Nav pamata cerēt uz mazākām gāzes cenām (14)

Foto: LETAFoto: LETA

Tuvākajos gados nevar cerēt uz gāzes cenu samazināšanos, īpaši ņemot vērā tirgus liberalizāciju, ceturtdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica Latvijas dabasgāzes apgādes kompānijas “Latvijas Gāze” (LG) jaunais valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Viņš atzīmēja, ka cenas prognozēt ir ļoti grūti. “To ir ļoti grūti atbildēt, jo gāzes cenas ietekmē ļoti daudzi faktori. Skaidrs ir tas, ka LG kā monopoluzņēmums tuvāko trīs četru gadu laikā tiks sadalīts un tirgus tiks liberalizēts. Šajā tirgū vairāk vai mazāk tiks veidota brīva konkurence un vairs netiks regulētas cenas. Ja skatāmies uz pieredzi, kāda bija elektrības tirgus liberalizācijā, tad nāca dažādi blakus efekti, kurus neviens negaidīja. Tāpēc šobrīd man prognozēt, kas notiks ar gāzes cenām saistībā ar pasaules cenām un arī tirgus liberalizāciju ir ļoti apgrūtinoši,” teica Kalvītis.

Viņš neatbildēja uz jautājumu, vai gāzes cenas saistībā ar tirgus liberalizāciju pieaugs. “Katrā ziņā faktori un pieredze liecina, ka ne vienmēr pirmajā liberalizācijas posmā cenas krītas. (..) Šobrīd kaut ko apsolīt, ka gāzes cenas kritīs tādēļ, ka tiks atvērts tirgus, es nevaru,” teica LG vadītājs, gan atzīstot, ka ilgtermiņā tirgus liberalizācija varētu pozitīvi atsaukties uz cenām.

Viņš norādīja, ka šobrīd domāt, ka gāzes cena paliks lētāka, nav nekāda pamata.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Kalvītis 16. augustā sāka darbu “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētāja amatā.

“Latvijas Gāzes” padome Kalvīti amatā apstiprināja 14. augustā atzīstot viņu par labāko kandidātu starp 30 pretendentiem.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis pēc Kalvīša apstiprināšanas amatā žurnālistiem teica, ka jaunā “Latvijas Gāzes” valdes priekšsēdētāja galvenie uzdevumi būs palielināt gāzes piegādes, pazemināt gāzes cenas un panākt to, lai, ieviešot trešo enerģētikas paketi, kompānija saglabātu savas pozīcijas.

Savukārt Kalvītis aģentūrai BNS atzina, ka jaunais amats būs liels izaicinājums. “Tas ir liels izaicinājums pieņemt šādu darbu. Ņemot vērā, ka visā Eiropā notiek gāzes tirgus tirgus liberalizācija, tas ir arī ļoti atbildīgs postenis ar lieliem darbiem nākotnē. Tā kā tas likās man ļoti interesanti – enerģētika man vienmēr ir bijusi personīgi ļoti tuva un tādēļ es arī pieņēmu šo izaicinājumu,” teica Kalvītis.

Tāpat vēstīts, ka “Latvijas Gāzes” pārstāvji maija beigās paziņoja par ilggadēja uzņēmuma vadītāja Adriana Dāvja aiziešanu no kompānijas vadības neilgi pirms beidzas viņa darba līgums ar uzņēmumu. Dāvim darba līgums ar “Latvijas Gāzi” beidzās sestdien, 15.augustā.

“Latvijas Gāze” nodarbojas ar dabasgāzes iegādi, transportēšanu, uzglabāšanu un sadali. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir “E.ON Ruhrgas International” (47,2%), Krievijas “Gazprom” (34%) un “Itera Latvija” (16%). Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” biržas otrajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Nu re, Kalvītis vēl nav noslēdzis darba līgumu, bet jau pūš savu jauno saimnieku stabulē: “Uz mazākām gāzes cenām no Krievijas neceriet!”…

 2. Kāpēc nav pieminēts, ka tas ir paša .. apmaksāts reklāmraksts? Vai cienījamā redakcija galīgi neko “nefiltrē”? .. ļerkst tieši tādā pašā stilā, kā viņa saimnieki – viņš varētu būt normāls .. Bet šeit, Latvijā, šādi “irst” vienā no lasītākajiem laikrakstiem?
  Krievijas rublis – krīt. Krievijas akciju tirgus – krīt. Naftas cenas – krīt. Gazpromam liels nerealizētās gāzes apjoms – Eiropā iepirkums samazinās. Visur “aplauzieni” ar Ķīnu un Turciju. Gazproms pēdējā rosstata atskaitē gadījumā nav kaut kur pazudis? Irāna ar saviem resursiem tūliņ parādās tirgū. Kā tur ir ar Latvijas unikālo un ļoti dabīgo pazemes gāzes krātuvi? Rakstelis ir viena vienīga muldēšana, manipulācija un puspatiesību kokteilis. Vienīgais ticamais fakts tur ir kāda personāža vārds un uzvārds. Vai kāds ir ko dzirdējis par .. piesaukto slepeno pretinflācijas plānu, par kuru viņam pašam nekas nebija zināms? 🙂

 3. Kalvītis: Nav pamata cerēt uz mazākām gāzes cenām……….
  … protams ka ne … tādu .. pabarot nav nekāds lētais prieks !!!!

 4. Kāds redaktors to rakstu ir izlasījis??
  Pastāstiet lūdzu kā Latviešu valodā “cena” var palikt “lētāka”? Cik zinu, prece var palikt lētāka, cena var kļūt zemāka.
  Tāpat, citātā, viņš tiešām teica: “gāzes tirgus tirgus liberalizācija” ?

 5. spiež gāzi grīdā,lai tikai nesamazinātos cena! Izbeidz!

 6. atpakaļ būrī !Ko sēdies krēslā,ja nespēj samazināt cenas?

 7. Krievu gāzes cena krīt, iedzīvotāju maksājumi nemainās, bet pa vidu sēž Kalvītis, saņem starpību un visiem stāsta, ka tirgo Latvijas gāzi, lai gan mums gāze ir tikai purvos un mēslu krātuvēs.

 8. Izbadējušais Purns Atbildēt

  Kalvītis: Nav pamata cerēt uz mazākām gāzes cenām……….

  … protams ka ne … tādu .. pabarot nav nekāds lētais prieks !!!!

 9. Kamēr Ukrainai būs 285, Armēnijai 165, Balkrievijai nedaudz virs 100, bet Kalvīša algu “pa lielam” noteiks Gazprom, brīnumus no Siv’na negaidīsim.

 10. Treknais oranžais Putina ruksis, sen viņam jau īstā vieta būtu uz galda šķīvī.

 11. Ja to branžu vadīs Kalvītis, tad, protams, gāzes cena tikai augs

 12. Rietumeiropā,kā ziņo vācu prese, gāzes cenas ir kritušās par 15-25%,tostarp arī no Krievijas importētās.Krītoties naftas cenai gāzes cenas pasaules tirgū krītas ,jo darbojās šo sakarību speciāla formula. Ja Latvija cenas nepazeminās tad tās ir īpaši ar Gazprom noslēgto līgumu sekas. Kalvīša uzdevums ir panākt importa cenu pazemināšanu atbilstoši vipārpieņemtajai tirgus praksei.

 13. neredz pamatu cenu kritumam TĀPĒC !!! ka pēc politiķa karjeras beigām kļuvis par sporta funkcionāru, kopš 2010. gada ir hokeja kluba Rīgas “Dinamo” valdes priekšsēdētājs (viņš ir arī kluba līdzīpašnieks).šo iekrāmēja šai krēslā, lai slauktu Latvijas gāzi Dinamo tēriņu apmaksai, nu pilnīgs ārprāts, bet maksāsim mēs visi

Draugiem Facebook Twitter Google+