×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. februāris, 2016
Drukāt

Kalvītis topošās valdības ministrus salīdzina ar nodzītiem zirgiem (17)

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru prezidenta amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS) veidotās valdības ministri ir kā nodzīti zirgi, kurus vajadzēja nomainīt, aģentūrai LETA sacīja ekspremjers, AS “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Ekspremjers Kučinska valdības veidošanas procesu salīdzināja ar savulaik sava otrā Ministru kabineta veidošanas procesu.

“Atskatoties uz savu politisko karjeru, secinu, ka viena no manām rupjākajām kļūdām bija savā otrajā valdībā saglabāt 80% iepriekšējās valdības ministru. Kā saka – nodzīti zirgi uz pārbrauktuves ir jāmaina. Tagad situācija šķiet līdzīga. Bet, lai dabūtu jaunu enerģiju un vilkmi, ir nepieciešami spēcīgi vilcēji. Manuprāt, jaunajā valdībā ir paguruši kumeļi,” atzina Kalvītis.

Tieši iepriekšējās valdības ministru saglabāšana jaunajā valdībā varētu būt viena no problēmām, kas valdībai mazinās enerģiju, uzskata ekspremjers. Bet, viņaprāt, enerģija ir tā, kas ir nepieciešama vismaz valdības darba sākumposmā. “Kad biju jauns politiķis, man mācīja, ka viss, ko paveikšu pirmajā pusgadā, būs atlikums, uz ko varēšu atskatīties pēc gadiem. Bet nākamajā darbības laikā to, ko būsi uzsācis, labākajā gadījumā vajadzētu pabeigt,” teica Kalvītis.

“Ja valdība no pirmās dienas ieies rutīnā, tad rezultāta nebūs nekāda. Bet, ja valdība pirmajā pusgadā saraus un veiks nepieciešamās reformas, pieņems nepopulārus lēmumus, tad valdībai būs laiks to visu realizēt. Tie ministri, kas ieņems amatus jaunajā valdībā, jau iepriekšējā valdībā neveica nekādu uzrāvienu. Tāpēc nav pamata domāt, ka viņi arī šajā valdībā saraus,” uzskata ekspremjers.

Savukārt, runājot par jaunās valdības veicamajiem būtiskākajiem uzdevumiem, Kalvītis uzsvēra, ka ir jāatgriežas pie uzņēmējdarbībai draudzīgākas nodokļu politikas un jāpalielina nodokļi patēriņam.

“Pēdējās valdības darbs bija vērsts uz to, lai izņemtu naudu no biznesa. Bet attīstību nedrīkst aplikt ar nodokļiem. Manuprāt, nodokļu politika būtu krasi jāmaina,” teica Kalvītis.

Kā ziņots, par Kučinska valdības apstiprināšanu varētu lemt 11.februārī. Visticamāk, Saeimas sēde šī jautājuma skatīšanai tiks sasaukta plkst.12.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Lasot šādus komentārus, es Kalvīša vietā nošautos. Tik ļoti ienīsts no tautas! Bet tādi jau to ne dzird ne redz. Ka tik pilna mute.

 2. Šitais tipiņš pat māti pārdos, kur nu vēl Latviju un tās iedzīvotājus.

 3. Kalvītis laikam aizmirsis ,kā pats ,atkāris lūpu kā vecs zirgs , gulēja Saeimas sēžu laikā

 4. Tā arī neesmu sapratis, ko tas godavīrs dara čekistu midzenī. Izskatās, ka pēta iespēju aizsargāt Latvijas intereses.

 5. Kalvīt, labāk būtu vispār paklusējis un nelīdis ārā no pagulters. Bet šādi .. jau to nesaprot un vēl joprojām tēlo varenos. Nožēlojami, ka arī daudzās pašvaldībās tādi paši bijušie TP vēl tur sēž.
  Labāk nerādies sabiedrībā baidīt bērnus ar savu izskatu un ģīmi.

 6. labāk nodzīts zirgs, nekā noēdusies cūka.

 7. Kalvīti, ka tik tu .., vai tad tev vēl gana nav, padomā labāk par tautas interesēm !

 8. Tagad ir skaidrs, ko Kalvītis domā par topošiem ministriem.
  Par mums, maksātājiem, ko viņš domā?
  Un ko gan lai mēs par viņu domājam?

 9. zirgs kļuva par kleperi pēc šitāda svara nešanas. Teftelis izskatās kā tikko no ziloņa norausies staigā platām līkām kājām :((((((((((((((((((((((((((((((((((((

 10. Ministru prezidenta amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS) veidotās valdības ministri ir kā nodzīti zirgi, kurus vajadzēja nomainīt, …
  ……………………………………………………
  Vai pats spogulī neredzi treknu vepri, a? Ja par nodzītiem zirgiem murgo! Drīzāk sieva ir nodzīta ar tādu vepri …
  Ļoti LABI, ka ministros ir cilvēki ar ministrēšanas un politisko pieredzi …
  Pēc REĀLI padarītiem DARBIEM vērtēsim gan minitrus, gan veprus, kuri ČAKARĒ tautu ar savu DUBULTO peļņu par privātā HESa elektrību …

 11. Bija tāda grāmata “Nodzītus zirgus taču nošauj, vai ne?”

 12. Kurš nu mautu?!Pie tam normā saka:”Uz pārceltuves NE ! “pārbrauktuves”, tieši arī zirgus NEMAINA !!!Pats nu ir tā noēdies,ka jau knapi acis var saskatīt,aizplūdušas.Rahītiskās kājas svaru netur.Tad jau labāk nodzīti zirgi kurus var atkopt,bet arī tam ES nepiekrītu,JO neko jau tā Straujumas valdība nav darījusi.Būsim godīgi.
  Man gan pašai pret šo mērgli ,valsts interešu tirgotāju,Kremļa pakalpiņu ,ir savi rēķini.Kad es viņu savā laikā nokritizēju ,šis tā nobijās,ka fiksi mani nodeva DP,kuri ņēmās mani pāraudzināt.
  Tagad mani paredzējumi apstiprinās — viņš ir Kremļa vaukšķis.Bet gan pienāks diena ….
  Tāpat kā neviens necerēja pirms 25 gadiem,ka Latvija tiks vaļā no nīstās PSRS !!

 13. Ko nodzīts ruksis zin par nodzītiem zirgiem ?

 14. Labāk nodzīts zirgs nekā kangars kas strādā pret Latvijas interesēm.

 15. Kā var attīstieties uzņēmējdarbība, ja dārgāka kļūs elektrība, degviela, izejvielas un visa pārējā iegāde ražošanas vajadzībām???

 16. Kalviitis pats ir kaa nodziits zirgs

  • Nu nevajag tak taa , LV cilvekiem Kalvisha kungs atgadina pavisam citu dzivnieku , kuru starp citu musulmai ari neciesh .Ruk, ruk.

Draugiem Facebook Twitter Google+