Mobilā versija
+4.7°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
6. jūnijs, 2014
Drukāt

Kam gadā ir seši gadalaiki?


Valodnieks un publicists, ievērojamais pasaules ābeču kolekcionārs Juris Cibuļs nupat nodevis lasītājiem savu jaunāko grāmatu “Tautu brīnumainās pasaules”, kurā sniegta informācija par 60 tautām, to dzīvesveidu, tradīcijām, paražām, ticējumiem u.tml.

Tas ir unikāls uzziņu materiāls, kas priecē ar gudru saturu un kvalitatīvām fotogrāfijām. Mūsu lasītājiem šī grāmata ir kā jauka sastapšanās, jo daļu no šiem rakstiem no 2005. līdz 2009. gadam publicēja žurnāls “Mājas Viesis”. Katrs kolekcionārs, krājējs ir nedaudz fanātisks, taču, tieši pateicoties viņu rūpīgajam, azartiskajam darbam, muzeji iegūst unikālas vērtības. To var attiecināt arī uz Juri Cibuļu, kurš laikrakstos un krājumos publicējis ap 500 rakstu latviešu, latgaliešu, krievu, angļu valodā; vairāki no tiem tulkoti dāņu, franču un dienvidigauņu valodā. Veicis ap 90 tulkojumu, uzrakstījis vairākas grāmatas un internetā izveidojis visplašāko ābeču kolekciju (www.abc-world.nl). Viņš pat uzņemts ASV Nacionālajā ģeogrāfu biedrībā (1978).
Grāmata ne vien apliecina autora erudīciju, bet arī aizrauj neparastu faktu un piedzīvojumu ceļojumā. Izklāsts – intriģējošs un tēlains, ar spilgtiem piemēriem. Tajā, piemēram, uzzināsiet, kāpēc eveniem gadā ir seši gadalaiki, kas ir zirga dvēseles ķērāji, kas var piedzimt divreiz un trīsreiz, kura tauta asinsatriebību pieļauj nomainīt ar izpirkšanu u. tml.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+