Mobilā versija
+18.4°C
Cecīlija, Cilda
Piektdiena, 28. jūlijs, 2017
26. februāris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Labdari, kas gādā darbu auklītēm (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Egils Līcītis

Tajā istabaugšā, kur Šlesera kungs ar nekustamā īpašuma lieltirgotājiem ņemas apspriesties, kā zirga devās pārdot Latvijā sabūvētās karaļpilis un luksusklases dzīvoklīšus, it īpaši Krievijas pilsoņiem miljonāriem, vajadzētu būt piepīpētam, ka var cirvi pakārt. Vīri pieņem lēmumus, kā ķirbjus pārvērtīs par karietēm, ka kūp. Samet simtus tūkstošus kopējā naudas katlā un tad smadzeņu trests, virspavēlniecība ņem no neizsmeļamā fonda, izsūta tankistus, smago artilēriju, aviāciju, kavalēriju un pārējās ieroču šķiras, lai negausīgu peļņu sološos projektus reklamētu, ietekmētu politiķus, bombardētu sabiedrisko domu, ka tā ir nācijas spiedīga vajadzība pieņemt vilinošo, karsto piedāvājumu notirgot penthausus ar skatu uz jūru, studijas tipa apartamentus Vecrīgā un labākos zemes gabalus svešzemniekiem. Ja tas nenotiks, tad Latvija nodrebēs līdz pamatiem un sagrūs drupās.

Negrasos apstrīdēt leģendas, ka, pasniedzot uzturēšanās atļaujas māju pircējiem, īpašumu pārdevēji rīkojas humānisma vārdā, jo izglābj tūkstošiem Putina pretinieku kailās dzīvības. Ja viņiem nedotu patvērumu, tad – ceļš uz karātavām. Ja blīvās kolonijās ļaus iemitināties Rīgā vai Jūrmalā – viņi nodzīvos saules mūžu Māras zemē, saritinājušies gultiņās. Klusām brauks ar segveju pa liedagu. Megaprojektu par gigantiskiem ieņēmumiem Latvijas budžetā pavada sīrupaini stāstiņi par darba vietām latviešu auklītēm, istabmeitām, piķieriem, dārzniekiem, sulaiņiem. Muižiņās būs darbs baltās čībiņās, livrejās, papildu iztikšana tām 50 tūkstoš ienesīgām, labi atalgotām vietām, ko Šlesers jau sagādājis. Ar vienu vārdu sakot, nekustamo īpašumu tirgus paplašināšana, lasi, jaunā ekonomiskā stratēģija, kas vedīs pretī ilgtermiņa Latvijas attīstībai, tiek pasniegta tik nevainīgām zilām actiņām, itin kā mēs pēc “Greenpeace” lūguma šeit svēteļiem iekārtotu ērtu netraucētas dzīves vietu.

Pēc intensīvajām aktivitātēm un, deputāta Latkovska vārdiem runājot, “vēl nepieredzētā spiediena” var saprast, ka tūkstošu eiro fonds nestāv neaiztikts. Štrunts par politiķiem, kas ir sīkbūtnes, kā mušas, kas sīc, kur saož medus podu, bet nekustamā īpašuma biznesa pavadā aizgājis pats Latvijas Bankas prezidents. Rimšēviča kungs, tik uzmanīgs cilvēks, arvien no troņa noskatījies uz apakšā notiekošo ņudzoņu! Viņš arī – cik pozitīvs, ekonomiku sildošs un budžetu pildošs ir biznesiņš ar uzturēšanās atļaujām! Rimšēvičs nobēdājies, trūkstot citu ideju, kā attīstīties. Bet kāpēc neatvērt kazino paradīzi, spēļu ellītes, publiskos namus, pazemes tuneļus kontrabandai – tie taču ir daudzsološi ienākumi! Un nauda nesmird, lai arī notiktu Latvijas interesēm šaubīgi darījumi vai ierastos investori, nepatīkama izskata vīri, kas godīgu darbu gan nav strādājuši. Pat Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane proaktīvi kaisa kanēli, pūdercukuru. Drošības iestādes jaudājot visus iebraucējus kontrolēt. NĪUA tirdzniecība ir sīks, bet patīkams ienākumu avots – tīrs, nekaitīgs un bez piemaisījumiem. Vai baņķieris un augstā ierēdne todien, kad izteicās pro un contra īpašumu tirgošanas sakarā, nebija iedzēruši savas zāles?

Var būt, ka nekustamā īpašuma zelta teļa slaucēji tiks pie augstākiem izslaukumiem, bet vai ikgadējais ekskrementu iznākums valstij beigās tomēr nebūs lielāks.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Izskatās, ka šāda būvniecība, kāda Latvijā jau gadiem tiek praktizēta, ir pilnīgs sviests. Kurš būvē māju, nezinot, kas tur dzīvos iekšā? Agrāk to darīja savādāk. Nodibināja celtniecības kooperatīvu no cilvēkiem, kuriem vajadzēja mājokļus, zināmu naudas summu kautrs gribētājs iemaksāja, pārējo aizdeva valsts, aizdevumu 25 gadu laikā mierīgi atmaksājām. Mājai vēl nebija pamati ielikti, bet es jau zināju, kur un kāds būs mans dzīvoklis. Kvalitāte – nu, kāda tā bija, tāda ir. Pagaidām visas mājas it kā stāv, nevienam jumts uz galvas nav uzgāzies… Bet vai tad tagad būvē kvalitatīvāk? Drīzāk ka gluži otrādi.
    Kāpēc tagad būvē uz dullo? Izgāž naudu, sabūvē kaut ko krustu šķērsu pa visu Latviju un pēc tam meklē, kam to visu pārdot. Bet, kad neviens nepērk, tad bļauj gvaltes un meklē krievusļ. Tas taču ir absolūti nesaimnieciski.
    Būvējiet to, kas valstij nepieciešams, nevis kaut kādus kišlakus, kuros gadiem vējš svilpo.

  2. Skaudri. Nekustamo īpašumu spekulanti ir ziepēs. Laiks iet, zaudējumi pieaug, cenas mēģina noturēt. Brīnumi nenotiek. Un arvien vēl tiek būvēts, tikai nav saprotams kam? Tagad, ieskaitot Rimševicu, lobē bankas, lai šo nastu uzkrautu jaunajām ģimenēm, kredītu veidā, tikai, lai nezaudēt ieguldīto (un krietni pārmaksāto) naudu. Lai jaunās ģimenes paciešas un neņem kredītus, visas pazīmes liecina, ka šiem zēniem būs cenas jālaiž lejā.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Ko spēlēs jaunā partija?

Pieci no “Vienotības” aizgājušie Saeimas deputāti iesaistīsies kustībā “Mēs par”. Lai gan tai savu atbalstu izteikuši vairāki cilvēki, kuri līdz šim nav darbojušies politikā, būtisku daļu veido arī “vecie vēži”. Tostarp divi bijušie ministri, kuri pazīstami arī kā profesionāli mūziķi – pianists Daniels Pavļuts (iepriekš Zatlera Reformu partijas biedrs) un klarnestists Ints Dālderis (iepriekš darbojies Tautas partijā un “Vienotībā”).

Vai gaidāmā alkohola cenu kāpuma dēļ samazināsiet tā patēriņu?
Inguna Ebela: pret neziņotājiem vajadzīgas paraugprāvas (17)Mazā Ivana nāve Dubeņu mežā liek uzdot daudzus “kāpēc”. Zēna vecākiem, kaimiņiem, institūcijām, kuru pienākums palīdzēt nemīlētiem un neaprūpētiem bērniem, garāmgājējiem, autobusa
Vai Austrālijas latvieši aizmirsti? (13)Latvijas sūtniecību Kanberā!
"Nauda iztērēta, rezultāta nav". Kā jūs iespaidojis ģimenes ārstu streiks? (9)Bitīte Baune, Limbažu novads: “Mana ģimenes ārste streiko, bet tas mani īpaši nav iespaidojis, jo visus pakalpojumus, kas šobrīd vajadzīgi, saņemu vai
Draugiem Facebook Twitter Google+