×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
7. februāris, 2017
Drukāt

Kam pieder Pūres šokolāde? (25)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

"Pure Chocolate" ražotnē.

Šokolādes ražotājs “Pure Chocolate” piesaistījis papildu līdzekļus no līdzšinējā dalībnieka Baltijas riska kapitāla fondu pārvaldnieka “Baltcap”.

Uzņēmuma dibinātājs Aivars Žimants atzīst, ka investīciju mērķis ir izveidot jaunu iepakojuma līniju tālākai uzņēmuma attīstībai gan Baltijā, gan eksporta tirgos. Investīciju lielumu viņš neatklāj. Spriežot pēc tā, ka uzņēmums 2015. gadā strādājis ar 400 tūkst. eiro lieliem zaudējumiem, var secināt, ka investīcijas vairāk bija nepieciešamas to segšanai.

Par to liecina uzņēmumā notikušās pārmaiņas vadības komandā. Kopš 2016. gada rudens par jauno valdes priekšsēdētāju un līdzīpašnieku kļuvis Mārtiņš Čakste, kuram ir liela pieredze uzņēmumu vadībā ātrās aprites patēriņa preču (FMCG) sektorā. Aivars Žimants un viņa dēls Pēteris turpina darbu uzņēmuma padomē kā uzņēmuma dalībnieki.

“Firmas.lv” dati par Uzņēmumu reģistru daļu gan vēl uzrāda iepriekšējo sadalījumu: Žimantu ģimenei pieder 69,05% “Pure Chocolate” daļas, savukārt “Baltcap Latvija Venture Capital Fund” – 14,30% un Mārtiņam Čakstem – 15%.

“Pure Chocolate” pēdējo gadu laikā ir saņēmis vairākas atzinības gan kā straujāk augošais uzņēmums, gan dažādas eksporta un inovācijas balvas, tajā skaitā 2016. gadā saņēmis atzinības rakstu LIAA organizētajā konkursā “Eksporta un inovācijas balva” sadaļā “Eksportspējīgākais komersants” lielo un vidējo komercsabiedrību grupā.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. 69,05+14,30+15=98,35

 2. Toties Lāču šokolāde ir ļoti garšīga!

 3. Citas garshiigaakas citas ne tik garshiigas, bet kopumaa, lai iipashnieki domaa, kaadaa nishaa grib tureeties… Lux konchu, tad ir. tik vai varees to notureet. Varbuut kkaa jaapaarorienteejas arii uz parastaam konchaam…

 4. Nebūšu noskumis, ja Pūres kartona/iepakojuma cehs aizies pa burbuli. Ja iepakojums sver vairāk par produkciju un ārā atkritumos izmetamais tik lielā mērā jāapmaksā saldumu pircējam – tas ir apmāna ceļš uz pircēju un arī ražotnes bankrotu. Arī garšas ziņā kvalitāte slikta. Tur prezidenta Bērziņa izvadāšana neko nevarēja uzlabot. Nepērku pats un neiesaku pirkt dāvināšanai.

 5. Dārga tā šokolāde, un garša nekāda, nav tās cenas vērta.Daudz svarīgāku nišu atdeva ārzemniekiem, lai krāmētos ar niekiem, kur konkurence liela, un bez kā var iztikt.

 6. Dārgi un nekas sevišķs,konfektes kā konfektes

 7. ,,dānīt”,atbrauc biežāk uz Latviju,tad jauredzēsi,dzirdēsi un varēsi nogaršot!
  UN —- šī šokolāde uz Ziemassvētku laiku bija pārdošanā arī Dānijā.Šad un tad jāiegrižās arī dānu veikalos.

 8. te jau vairāk runa par papīrfabriku…..

 9. Nevis nav garšīga bet gan vienkārši – NEGARŠĪGA . Sašmucēta ar konservantiem lai ilgāk stāv plauktā !!!

 10. Vajadzētu vēl uzsūtīt PVD, lai parbauda termiņus, tur cik saprotu tagad viss ir slikti, izmanto vielas ar notecējušiem termiņiem lai tik ietaupītu…

 11. Uzņēmumu konglomerēšanās nekādā veida neveicina vidusšķiras, ekonomiski patstāvīga pilsoņa veidosanos, kurš pats pārvaldītu savu dzīvi un saimniecību.

 12. Kas ir Čaksts? Vai kāds mazmaz… kādam no slavenajiem Čakstiem? No Zviedrijas? Ja tā, tad kapitālists un liberālis – mazāk maksāt, lielāku peļņu sev un štrunts par garšu.

 13. Jāsmejās jaunie līdzīpašnieki baigie specālisti.Atlaiž darbiniekus, samazina algas, palikušajiem uzliek vairāk darbus,uztaisa katorgu, To jau var ar pamatskolas izglītību izdarīt.

 14. Kopš tie žimanti atdeva beļģiem savulaik privatizēto Pure Food un tagad strādā ar ievestajām izejvielām, šo produktu principā nepērku. Un tik, cik savulaik ir pagaršots – nekāds baigais zaudējums arī nav – ne tur luksus klases šokolāde, ne fantastisks pildījums. Labāk lai eksportē 99%!

 15. Mellēnu trifeles man garšo, bet tas sortiments Pūres šokolādai tāds pavisam neliels, vai teiktu, ka drīzāk pat mazs!

 16. Kopš tam parmaiņam valdē algas tur saruka pamatīgi,cilvēkus ieliek savējos,vietejos atlaiž,daži aiziet deļ mazajam algam.Žimats atkal ir atdevis uzņēmumu ar visiem cilvēkiem žmogu rokās

 17. tādu firmu pirmo reiz dzirdu

 18. nav ,nav garšīga-cena liela-bet viss negaršīgs–tāpēc dārgāks nenozīme garšīgāks.NEPERKU

 19. nu nav gan garšīga

Draugiem Facebook Twitter Google+