×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
13. aprīlis, 2017
Drukāt

Kam pievērst uzmanību, izvēloties vasaras riepas (2)

riepas

Autovadītāji zina, ka jau no 1. marta automašīnas drīkst būt aprīkotas ar vasaras riepām, ja ceļa apstākļi tam ir atbilstoši. Ieteicamais brīdis, kad var droši nomainīt ziemas riepas pret vasaras riepām, ir tad, kad diennakts vidējā temperatūra ir vismaz +7 ℃. Ja nav saglabājušās labas vasaras riepas no iepriekšējās sezonas, priekšā svarīgs uzdevums – iegādāties savām vajadzībām atbilstošas un kvalitatīvas vasaras riepas.

Pieredzējušiem autovadītājiem riepu iegāde var šķist pavisam vienkāršs uzdevums, tomēr vajadzētu atcerēties, ka šajā nozarē ražošanas process un tehnoloģijas attīstās, pircējiem tiek piedāvāti jauni un uzlaboti riepu modeļi, tāpēc ne vienmēr vajadzētu paļauties uz savu iepriekšējo gadu riepu pirkšanas pieredzi, bet nopietni izvērtēt tieši to riepu piedāvājumu, kāds ir šajā pavasarī aktuāls riepu tirdzniecības vietās.

Kāpēc svarīgi izpētīt riepu marķējumu

markejums

Lai iegādātos vasaras riepas, kas sniedz maksimālu drošību un nodrošina ekonomisku braukšanu, ir jāizpēta informācija, kas norādīta uz riepu marķējuma.

  1. Riepu rites pretestība

Viens no apzīmējumiem uz marķējuma norāda riepu rites pretestību, kas ir skalā no A līdz G (vieglajām automašīnām). Ja pērkat riepas ar A, B vai C rites pretestību, tad varat būt droši, ka uz ceļa šīs riepas palīdzēs taupīt degvielu un padarīs braukšanu daudz ekonomiskāku.

  1. Vadāmība uz slapja seguma

Tieši šis apzīmējums tiek izcelts kā ļoti svarīgs, jo tas vistiešākajā veidā ietekmē drošību uz ceļa. Vasarā mēdz būt mainīgi laika apstākļi, pats bīstamākais faktors ir lietus un slapja, slidena brauktuve, kas var likt zaudēt vadāmību. Tāpēc ir ieteicams iegādāties riepas, kam marķējumā norādīta augstāka spēja kontrolēt auto uz slapja seguma. Tas ļaus iegūt īsāku bremzēšanas ceļu un izvairīties no akvaplanēšanas, kopumā ievērojami uzlabojot drošību.

  1. Riepu trokšņa līmenis

Šis faktors varbūt kādam nešķitīs būtisks, tomēr skaņas piesārņojums, ko rada satiksme, ir problēma ne tikai lielajās megapolēs ārzemēs, bet arī pie mums, jo automašīnu skaits ielās visu laiku palielinās. Jo riepām marķējumā ir norādīts mazāks skaņas vilnis, jo tās rada mazāku akustisko piesārņojumu apkārtējā vidē. Rūpējoties arī par kopējo sabiedrības komfortu, vajadzētu pievērst uzmanību šim trokšņa līmeņa marķējumam.

Pirkt jaunas vienmēr būs izdevīgāk

new-tire

Ja ir doma jaunu riepu vietā iegādāties lietotas vasaras riepas, lai ietaupītu naudu, tad jāsaka, ka tas nav īpaši tālredzīgs lēmums, jo tādā gadījumā riskējat ar ļoti daudz ko. Pirmkārt, jau tas ir neizdevīgi finansiālā aspektā, jo lietotas riepas kalpos varbūt vienu vai divas sezonas. Bet pavisam jaunas vasaras riepas var uzticami kalpot daudz ilgāku laiku. Ja salīdzina izmaksas ilgtermiņā, tad jaunas riepas ir izdevīgāks pirkums. Un pavisam noteikti tā ir arī daudz drošāka izvēle. Lietotu riepu gadījumā pircējam nav pilnīgas un uzticamas informācijas par riepu uzglabāšanu, to patieso stāvokli. Lietotas riepas ir kā bumba ar laika degli, jo nevar zināt, kurā brīdī tās pievils.

rozosanas-gads

Kāds ir riepu ražošanas gads?

Bet arī pērkot jaunas riepas, ir jāpievērš uzmanību riepu ražošanas laikam. Ja jaunas riepas ražotas pirms vairākiem gadiem, tad pastāv iespēja, ka tās uzglabātas neatbilstošos apstākļos. Riepu uzglabāšanai piemērotas tumšas un vēsas telpas, bet ne visi pārdevēji to ievēro. Ja riepas ilgstoši atradušās saulē un pārāk siltās telpās, tad var būt samazināta gumijas kvalitāte, var veidoties mikroplaisas. Tas pazemina riepu kvalitāti, ietekmējot drošības līmeni.

Tāpēc vislabāk izvēlēties riepas, kam ir pēc iespējas jaunāks ražošanas gads. Uz katras riepas ir norādīti četri cipari, kas apzīmē ražošanas gadu un nedēļu. Tas ļauj katram pašam pārliecināties, ka riepas, ko viņš pērk, tiešām ir jaunas.

Jāatgādina, ka visdrošāk riepas iegādāties pie oficiālajiem vadošo riepu ražotāju produkcijas izplatītājiem, jo tad varēsiet būt droši par riepu kvalitāti, ko nevar garantēt, ja pērkat riepas par aizdomīgi zemu cenu pie apšaubāma tirgotāja, pērkat riepas interneta sludinājumu portālos un pat lielveikalā, kur tām piedāvāta neticama cena. Riepu kvalitāte atkarīga no vairākiem faktoriem, bet tos visus tiešām spēs garantēt tikai uzticami un pieredzējuši riepu tirgotāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pilnigi noteikti nekada gadijuma neiegadaties atjaunotas riepas, jo tas ir risks ne tikai ar savu naudu, bet pat dzivibu, jo medz but, ka tam atlido pat protektora gabali un rada pat ritenu blokesanas draudus atruma.

Draugiem Facebook Twitter Google+