×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2016
Drukāt

Kam pievērst uzmanību, pērkot kosmētiku? Organismam kaitīgo vielu saraksts (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Izvēloties kosmētiku, līdzīgi uzturam, vērts pievērst uzmanību arī tās sastāvam. Šoreiz izrunāsim galvenās lietas, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties kosmētiku. Šis špikeris noderēs arī, veicot lielo tīrīšanu savos plauktos.

“Nē!” sintētiskajām smaržvielām

Lai produktu smarža būtu noturīgāka, tajos tiek izmantoti ftalāti. Šīs ķimikālijas pievieno šampūniem, matu želejām, krēmiem, losjoniem, dezodorantiem, nagu lakām u.c. precēm.

Higiēnas produktos ftalāti nodrošina to elastību, rada eļļaini mitrinošo kārtiņu, kā arī palīdz šķīdināt un sasaistīt citas kosmētikas sastāvdaļas.

Koncentrētā formā ftalātus pieskaita pie bīstamiem atkritumiem. Tie var izraisīt defektus embriju reproduktīvajos orgānos, bojāt DNS spermā, aknas, nieres un plaušas, izraisīt iedzimtus defektus, anēmiju, neauglību un vēzi.

Uz iepakojuma ftalātus kā sastāvdaļu nereti nemaz nepiemin, tāpēc vēlams izvairīties no produktiem, kuri satur sintētiskās smaržvielas.

Ardievas parfīmiem un odekoloniem

Ftalātus dāsni pievieno smaržām, lai tās būtu noturīgākas. Ja augstāk minētie iemesli tevi nepārliecina no smaržām atteikties vispār, vismaz pamēģini tās nelietot katru dienu, kā arī samazini vienā reizē uzpūsto smaržu daudzumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. trīskārtīgais šiprs Atbildēt

    Tikai divi kautri jautājumi:
    1. Ja tā ir taisnība, kurš atļāvis šādus $ūdus tirgot?
    2. Ja tā nav taisnība, kādēļ jāraksta muļķības un jābiedē tautietes?

  2. Cik daudz ir tādu kosmētikas produktu kuri nesatur šīs kaitīgs vielas?

Draugiem Facebook Twitter Google+