Kam prieki, kam bēdas 0

Pasaules čempionātā hokejā B apakšgrupa spēle svētdien uzvaru vien mača papildlaikā izcīnīja Krievijas valstsvienība, kas ar 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0) pārspēja Slovākijas hokejistus.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Mačā pirmie vadībā nonāca slovāki, kad cīņas sestajā minūtē precīzs bija Tomāšs Kopeckis, bet otrā perioda astotajā minūtē rezultātu izlīdzināja Sergejs Mozjakins. Kad trešajā periodā komandas bija aizvadījušas vien minūti, Krievijas valstsvienību vadībā izvirzīja Vladimirs Tarasenko. Tomēr trešās trešdaļas vidū rezultāta tablo vēstīja jau neizšķirtu 2:2, jo Slovākijas izlases rindās ar precīzu metienu izcēlās Marians Gaboriks.

Atlikušajā perioda daļā vārti netika gūti un uzvarētāja noskaidrošanai komandām bija jāaizvada piecu minūšu papildlaiks, kura trešajā minūtē Krievijai uzvaru ar 3:2 atnesa Artēmijs Panarins.

Kā zināms, svētdien B apakšgrupā zaudējumu piedzīvoja Slovēnija, kas ar 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) piekāpās ASV izlasei.

Līdz ar zaudējumu, slovēņiem augstākā divīzija būs jāatstāj, jo apakšgrupas septītās vietas īpašniece Dānija ir četru punktu attālumā.

Pirmajā periodā divu vārtu pārsvaru amerikāņiem panāca Nelsons Broks, bet nākamajā trešdaļā Slovēnijas valstsvienība vienus vārtus atguva, kad precīzs bija Alešs Mušičs. Savukārt jau trešā perioda sākumā Džeiks Eihels atjaunoja amerikāņiem divu vārtu pārsvaru.

Lai gan pēdējās pamatlaika minūtēs slovēņi divas reizes nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr cīņas rezultātu tas nemainīja un uzvaru ar 3:1 izcīnīja ASV valstsvienība.

B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar 15 punktiem sešās spēlēs ir ASV, bet Krievijai par vienu punktu mazāk. Somijai ir 12 punkti, bet par diviem punktiem mazāk ir Baltkrievijai, kamēr astoņus iekrājusi Slovākija. Sesto vietu apakšgrupā ar sešiem punktiem sešos mačos ieņem Norvēģija, bet četri punkti ir Dānijai. Savukārt Slovēnija sešās cīņās pie punktiem vēl nav tikusi.

Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.