Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
7. februāris, 2015
Drukāt

Kam Rīgā mazāks zemes nodoklis (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Vai taisnība, ka tiem, kas deklarējušies Rīgā, jāmaksā mazāks nekustamā īpašuma nodoklis? ALDA RĪGĀ

Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes Nodokļu maksātāju apkalpošanas nodaļas informatīvā tālruņa sektora vadītājs Igors Ņesterenkovs skaidro: Rīgā nekustamā īpašuma nodokļa likme zemei 1% apmērā no zemes vienības kadastrālās vērtības ir noteikta juridiskām personām, kā arī fiziskām personām, kuru deklarētā dzīvesvieta taksācijas gada 1. janvārī ir Rīgā. Savukārt tām fiziskām personām, kuru deklarētā dzīvesvieta taksācijas gada 1. janvārī ir ārpus Rīgas administratīvās teritorijas, nodokļa likme ir 1,5% no zemes vienības kadastrālās vērtības.

Šādas nodokļa likmes Rīgas dome noteikusi savu saistošo noteikumu Nr. 197 “Par nekustamā īpašuma nodokli Rīgā” 3. punktā. Savukārt nodokļa likme 1,5% apmērā no zemes kadastrālās vērtības noteikta likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”.

Šādas nodokļa likmes Rīgā attiecas uz jebkuru zemi, tostarp uz daudzdzīvokļu mājām piesaistīto zemi, kura pieder dzīvokļu īpašniekiem domājamās daļās. Tātad daudzdzīvokļu mājā viens dzīvokļa īpašnieks, kurš deklarēts Rīgā, par zemi maksās nekustamā īpašuma nodokli 1% apmērā, bet otrs, kurš nav deklarēts Rīgā, maksās pēc 1,5% likmes.

Savukārt dzīvokļiem un dzīvojamām mājām piemēro vienādus noteikumus. Nodokļa likme noteikta likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 3. panta pirmajā daļā un ir atkarīga no īpašuma vērtības. Ja dzīvokļa, dzīvojamās mājas, kā arī garāžas, pagraba un saimniecības telpas (ja tās netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai, proti, peļņas gūšanai) kadastrālā vērtība nepārsniedz 56 915 eiro, nodokļa likme ir 0,2% no kadastrālās vērtības. Ja kadastrālā vērtība ir lielāka, par to kadastrālās vērtības daļu, kura ir robežās no 56 915,01 līdz 106 715 eiro, jāmaksā 0,4% liels nekustamā īpašuma nodoklis. Par kadastrālās vērtības daļu, kas pārsniedz 106 715 eiro, jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis 0,6% apmērā.

UZZIŅA

Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes bezmaksas informatīvais tālrunis ir 80000850.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. “Rīdzinieka karte” darbībā… savi vēlētāji ir uzpirkti, štrunts par deficītu… gan jau beigās valsts budžets (=valsts parāds) visu pašvaldības iztrūkumu nosegs…

 2. Formāli viss ir likumīgi. Tie, kas nav deklarējušies Rīgā, maksā valsts noteikto likmi – 1,5%. Pārējiem Rīgas dome piešķīrusi atlaides. Atlaides piešķirtas Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem, jo viņu ienākuma nodoklis nonāk Rīgas budžetā. Bet kāpēc ar dāsnu roku atlaides piešķirtas visām juridiskajām personām, kuras nebūt nav trūcīgas? Tas ir interesants jautājums, īpaši Rīgas domes budžeta deficīta kontekstā. Īsāk sakot, solījumi un skaļi vārdi ir viena lieta, bet, kad paskatās dokumentos, parādās pavisam kas cits.

 3. Un ko mēs no Igora Ņesterenkova kunga uzzinājām?
  Ka „Rīgā nekustamā īpašuma nodokļa likme zemei 1% apmērā no zemes vienības kadastrālās vērtības ir noteikta juridiskām personām, kā arī fiziskām personām, kuru deklarētā dzīvesvieta taksācijas gada 1. janvārī ir Rīgā. Savukārt tām fiziskām personām, kuru deklarētā dzīvesvieta … ir ārpus Rīgas …., nodokļa likme ir 1,5% ….”
  Un kāpēc? Par to Igors Ņesterenkova kungs neko nesaka.
  Vai tādu atšķirību var pamatot?
  Vai tas tiešām ir likumīgi?
  Vai Rīgās pašvaldība tiešām tā iedzīvotājus drīkst diskriminēt?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+