×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

Vai atbalstāt domu par veikalu slēgšanu svētku dienās? (103)

Foto - LETAFoto - LETA

Laila Vārtukapteine, SIA “ELVI Latvija” komercdirektore: “”ELVI” ir franšīze, līdz ar to katrs franšīzes partneris – veikalu īpašnieks – pats nosaka veikalu darbalaiku, tostarp arī svētkos. Tomēr, protams, ņemot vērā svētkus, veikalos “ELVI” darbadiena tiek saīsināta gan svētku dienā, gan pēc tiem – rīta un vakara cēlienā. Kopumā doma par brīvajām dienām svētkos ir atbalstāma. Bet ir būtiski, lai šajā jautājumā tiktu pārdomāti un pieņemti vienoti noteikumi, ko visi tirgotāji ievērotu, kā, piemēram, tas ir Rietumeiropas valstīs, kur veikali nestrādā svētdienās.”

 

Iveta Lāce, t/c “Spice” direktore: “Svētku laikā ikviens vēlas veltīt vairāk uzmanības ģimenei un draugiem. Šī iemesla dēļ esam padomājuši, kā iepriecināt gan bērnus, gan pieaugušos. Tirdzniecības komplekss “Spice” ir vieta, kur interesanti pavadīt laiku, satikt Ziemassvētku vecīti, iesaistīties rotaļās ar rūķiem, ieturēt kopīgu maltīti un vienuviet iegādāties visu ģimenei nepieciešamo. Aizverot tirdzniecības centrus svētku dienās, tiktu liegta iespēja veikt pēdējā brīža pirkumus, kā arī iepriecināt ģimeni un draugus ar mūsu piedāvātajām izklaidēm. Izvērtējot iepriekšējo gadu pieredzi un vadoties pēc pircēju pieprasījuma, esam noteikuši tirdzniecības darba laikus svētku dienās.”

 

Inga Bite, “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja: “Katra veikala darba laiku mēs pielāgojam pircēju pieprasījumam – novērojumi rāda, ka pircēji labprāt izmanto iespēju iepirkties arī svētku laikā. Taču svētkos pielāgojam veikalu darba laiku, lai darbiniekiem būtu iespēja pavadīt laiku ar savām ģimenēm un tuviniekiem. Tāpēc, piemēram, 24. decembrī veikali strādā saīsinātu darba dienu, savukārt Otrajos Ziemassvētkos veikali darbu sāk vēlāk. Līdzīgi rīkojamies arī 1. janvārī.”

 

Jānis Beseris, “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs: “Veikalu darba laiku kopumā nosaka pircējs, un mums kā mazumtirgotājiem jābūt spējīgiem izsekot pircēju paradumiem un atbildēt uz viņu pieprasījumu un iespējām. Attiecīgi šis jautājums lielā mērā atkarīgs arī no kopējām tendencēm sabiedrībā un ekonomikā – darba režīmu, dzīvesstila paradumiem, brīvā laika pieejamību. Ņemot vērā arvien pieaugošo dzīves tempu, iepirkšanās bieži vien tiek atlikta uz brīvāku laiku, tostarp nedēļas nogali un svētku dienām, jo pa nedēļu tam bieži vien neatliek laika. Attiecīgi no savas puses strādājam, lai iepirkšanās procesu atvieglotu un padarītu ērtāku un ātrāku. Taču nenoliedzami – ir jāmēģina atrast līdzsvaru starp pircēju paradumiem, nepieciešamību ērti un ātri iepirkties sev pieejamā laikā un darbinieku vēlmi vairāk būt kopā ar ģimenēm. Neskatoties uz to, ka svētku dienas ir vienas no aktīvākajām iepirkšanās dienām (gan 23. un 24. decembris, gan 30. un 31. decembris), arī šogad, lemjot par darba laika saīsināšanu svētku dienās, orientējāmies uz to, lai darbinieki kopā ar saviem tuviniekiem varētu ieturēt svētku vakariņas un pavadīt svētku rītu – attiecīgi veikalu darba laiks tiks saīsināts gan svētku vakarā, gan pēcsvētku dienās. Iespēju robežās, plānojot darba laikus, mēģinām ņemt vērā arī darbinieku vēlmes attiecībā uz vēlamajām brīvdienām.”

 

Edvīns Bergmanis, veikalu tīkla “Top!” līdzīpašnieks: “Skatos pozitīvi uz to, ka veikalus vajadzētu slēgt ne tikai svētku dienās, bet arī svētdienās. Šāda iecere būtu jāpieņem valstiskā līmenī, lai nebūtu tā, ka citi nestrādā, bet viens veikals strādā un tad viņam seko arī citi. Taču tā noteikti ir nākotne, jo jāļauj cilvēkiem atpūsties. Organizējot darbu svētku laikā – Jāņos vai 1. janvārī, mēs, protams, ievērojam standarta lietas – atsevišķi veikali nestrādā, citi darbu sāk vēlāk. Bet faktiski varu teikt, ka uzņēmēji nav ieinteresēti svētkos strādāt, jo par darbu svētku laikā darbiniekiem jāmaksā dubulti.”

Pievienot komentāru

Komentāri (103)

 1. Sen jau vajadzetu svedienas un svetku dienas veikalus ciet maximu rimi lai butu ar gimenem. Man virs ir maxima meneges un svetkos visu laiku ir darba besi

 2. A ko ja es gribu svētku dienā nopirkt šmigu?

 3. sledzot veikalus svetku dienas nekas nemainitos, tas gimenes kuras gribetu iegadatied davanas saviem milajiem, to drosi vares iegadaties 2-3 dienas pirms svetkiem………tikunta neviens davanas neperk pedeja momenta un tas jau ir iegadatas laikus……vairak jau pretrunu ir vecakiem kuri nevelas atzit ka ta vieta lai pavaditu laiku majas ar berniem, rotajot majas, gatavojot est vai vienkarsi apraugot radus citas pilsetas vini aizbildinas ar dosanos uz veikaliem lai ir miers no bernu uzmacibas,,,vaitad ta nau milie vecaki?
  Laujiet ari pardevejiem izbaudit brivdienas un omuligi pasedet pie svetku galda kopa ar saviem milajiem nedomajot pat to ka rit jacelas 7 un 8 jau man ir jabut darbs un atkal uz kajam japavada 11 stundas kd citi tai pat laika vel izbaudis svetku noskanu majas ar radiem…..
  esiet optimisti un laujieties parmainam…ari kad runa gaja par euro ieviesanu, visi bij nobijusies ka latvija tam nau gatava, pagaja 2-3 menesi kas visi tam pierada un par latiem ir jau aizmirsusi……
  esiet cilvecigi

  • Beidziet ņirgaties! Atbildēt

   Domas dalās arī man. Likumu atbalstu lielveikaliem, kas ļauj darbiniekiem atpusties, bet lauku reģionos tas tikai sarežģīts dzivi, jo starp siena pļauju un labības kulšanu būs papildus pienākums – laicīgi nopirkt visu nepieciešamo brīvdienām, jo cik saprotu – neiet runa tikai par svetkiem. Paskatāmies kārtīgi – tonētā ir divas puses. Un kā vienmēr – vissmagāk trāpīs laukiem. Rīgai ka parasti – nav par ko sudzeties. Jums “Stacikā” var pat pienu nopirkt. At brauciet 30 km no Madonas, pamēģiniet nopirkt maizi vai pienu nedēļas nogalē un tad domājiet par muļķībām.
   Tomēr – par svetkiem esmu vienisprātis – pati absurdo noteikumu del, pār pārdevēju negaju, jo Ziemassvētkos bērni jāatstāj pie “svešām” tantēm (auklem).

 4. Manupraat,- vismuljkjiigaakais no visiem priekschlikumiem, kaads vien ir izskaneejis peedeejo gadu laikaa. Liidz ar lielveikalu sleegschanu briivdienaas lielai daljai iedziivotaaju tiktu laupiita iespeeja briivdienaas atpuusties kopaa ar gjimeni vai draugiem, aizbraukt kaut kur pie dabas, vai citaadi atpuusties. Tas viss itin biezi tiktu liegts tikai taadeelj, ka jau kopsch riita jaasaak dommat par vaarinjaam,- ja nav nekas perfekti ieprieksch sagaadaats, tad ieveerojama dalja dienas jaapavada mekleejot, kur ko nopirkt. Liidz schim lielveikalu tiikls Latvijaa schiis probleemas sekmiigi noveersa, bet turpmaak?

 5. Pati strādāju lielveikalā un atbalstu ieceri lai svētkos būtu ciet lielveikali! vai vismaz vienu dienu! kādas 3x gadā! Pa ziemassvētkiem,lieldienām un jāņiem 🙂
  Tāpat domāju ,ka nebūtu slikti ja 7dienās būtu vismaz saīsinātā diena 🙂
  Tā vairāk varētu pavadīt laiku ar ģimenēm,jo bērnu redzu pārnākot no darba jau guļam nerunājot ja sanāk vēl strādāt nedēļas nogales!
  Pat bērns saka :”mammīt tu visu laiku strādā”

 6. slēgt-nē, bet īsāku darba dienu gan.

 7. Es domāju, ka to, kad strādāt un, kad nestrādāt var un vajag izlemt vienīgi pašiem veikaliem.

 8. Piekritu kad jasledz visos sarkanajos datumos ciet jo pardeveji, kasieri un citi darbinieki ir tieši tadi paši cilveki ka pirceji. Tapec laicigi viss jasaperk lai mazak teretos liekiem pirkumiem .

 9. Meli
  24.12 veiklas rimi strādāja Līdz 22 ka parasti. Lielisks Ziemassvētku vakars ar ģimeni

 10. Saiemai tuvāko 10 gadu laikā jāpieņem likums, kurš nosaka: No 2017. gada obligātas brīvdienas 1 Jaungada diena, 2 Lielā piektdiena 3 18. novembris, 4 25.decembris. Visi veikali slēgti! Tiem, kuri to neievēro- līdz 50% dienas apgrozījuma jāieskaita valsts vai pašvaldības budžetā.

 11. ja ciemā,vai attiecīgā pilsētas kvartāla ir netālu vairāki veikali, domāju supermarketi, vai lieāki pārtikas veikali, pēc vienošanās vai ēc grafika , kadu no tiem var slēgt arī svētku dienās vai pat svētdienās,var arī padomāt par garāku darba laiku kā iemerām ŠVEICE, LIDZ 22 PIRMSVETKU CETURDIENĀS .PLUS DODT DUBULTOS BONUSUS JEB ŽETONUS , izdomāt var ,lai arī tirdzniecības darbinieki svētkos būtu ar savām ģimenēm

 12. Pa daudz gudriem cilvēkiem, kam nagi niez uz visādām pārmaiņām, ieteikšu senu padomu: KAD NENIEZ – NEKASIES!

 13. katrā rajonā var atvērt nelielu kiosku pie veikala,kur nopirkt pirmās nepieciešamās preces.Neļaut vecākiem savus bērnus vazāt pa veikaliem,bet izklaidēt intelektuāli!

 14. Vācijā to jau dara sen, kā redziet vēl dzīvo ne sliktāk par pārējiem.

 15. Jebkuram darbiniekam ir jābūt izvēlei – strādāt svētku dienās/brīvdienās (par dubultu samaksu!) vai nē. Globāli šim nepiekrītu, veikali ir pilni šajās dienās un uzņēmējiem tas noteikti nav interesanti.

 16. slēgt veikalus svētku dienās. Tad jau dzīvosim bez veikaliem.

 17. Kā visi priecātos ja mūsu katlumāju uz svētkiem aizklapētu ciet! Bet mēs jau nēsam pārdevēji,par mums neviens nedomā. BET KAM TIE VEIKALI MAISA?

 18. Svētku dienas un svētdienas jāveltī ģimenei, sportam, tūrismam, muzejiem, teātriem, radiem un draugiem. Iepirksimies piektdienās {un varbūt sestdienu rītos).

 19. Esam Eiropā un jābūt kā visur,savu alkatību lielveikali lai piebremzē. Tāpat jāaizliedz masu mēdijiem kultivēt un pārvērst svētkus par mantu svētkiem un lobēt lielveikalus. Inteliģenta un izglītota sabiedrība žurnālistu vidē ir retums, tāpēc reizēm nesaprotu, kāpēc vajadzīgs televizors, ja tikai sēnalas vien redzamas

 20. es piekritu ka veikalus vajadzētu slēgt svētdienās un svētku dienās kā tas ir eiropas valstīs,visi taču var sagādāt savu nepieciešamo preci jau laikus,bet pie mums jau Latvijā iedzīvotājiem vienīgā atpūta brīvdienās ir staigāt pa veikaliem.

 21. Piekrītu,ka svētdienas bērniem jāpavada kopā ar vecākiem,bet ne jau pa veikaliem blandoties. Veikaliem jābūt slēgtiem!

 22. Es ari atbalstu ka svetdienas un svētku dienas japavada kopa ar gimeni un iepirkties var darba dienas veikali pietiekami ilgi strādā darba dienās un to var paspet ja plano savu iepirkšanos.

 23. Svētdienas un svētku dienas ir paredzētas atpūtai. Ja tik ļoti gribas klīst pa veikaliem, tad atceļam 5 dienu darba nedēļu un pārejam uz 7.

 24. Šinī gadījumā minēt par piemēru ārvalstu praksi būtu ačgārni, jo ir valstis, kur Ziemassvētkos (25. dec.), Lieldienās 95% veikalu ir slēgti, pat autobusi nekursē (toties var izsaukt taksometru, ja notīgi vajag!), jo ļaudis dodas uz BAZNĪCU. Pie mums ir citādāk. Pazīstu pārdevēju, kura strādā šinīs dienās un priecājas, ka tā ir viņas nauda. Un arī mediķi, ugunsdzēsēji, un daudzi citi strādā svētku dienās, par ko MILZĪGS PALDIES VIŅIEM PAR TO! Visiem gaišus svētkus un būt iecietīgākiem vienam pret otru Jaunajā gadā!

 25. Pilnībā neatbalstu! Strādāšana jau nav spiesta lieta, kurš negrib lai nestrādā! Bet pie pašreizējās ekonomiskās situācijas noteikti būs cilvēki, kuri tieši gribēs papelnīt svētdienā kādu kapeiku.

 26. Pilnībā atbalstu, jo arī pats esmu strādājis veikalā un zinu to, ka svētkos gribas laiku pavadīt kopā ar ģimeni.

 27. Noteikti atbalstu ideju par to, ka cilvēkiem svētdienās būtu jāpavada mājās, un lielos iepirkumus var veikt arī sestdienās, vai daba dienu vakaros!

 28. atbalstu-svētdienas un svētku dienas jābūt brīvām, kā tas ir piemēram Luksemburgā.

 29. Neatbalstu. Vismaz, ne jau ar likumu tas jānosaka. Kas grib, lai strādā, kas nē – lai slēdz ciet. Darbiniekiem izvēle – ja svētdienās svarīgi būt mājās, meklē darbu veikalā, kurš svētdienās nestrādā. Manuprāt svētdiena ir ļoti piemērota diena kādam lielākam pirkumam visai ģimenei.

 30. Pati strādāju lielveikalā.Būtu priecīga nestrādāt svētdienā un svētku dienās,bet darbs ir organizēts pēc slīdošā grafika unkā nu iekrīt darba diena,tā jāstrādā.Bet viens gan ir fakts-svētkos un svētku dienās pircēji ļoti bieži mēdz būt neiecietīgi un pat rupji pret tā jau pārgurašajām pārdevējām.

 31. Nu tad ko,ja jau pārdevējs ir cilvēks,tad kas tad ir mediķi?!
  Tad slēdziet arī slimnīcas ciet,policistiem iedodiet garās brīvdienas,autobusu šoferiem tāpat,lidmašīnu reisus atceliet…un vēl daudzus citus darbiniekus nosauksim…”ļausim kādas desmit dienas visam ritēt pašplūsmā” – vai tā JŪS domājat,kas tik ļoti grib pārdevējus pažēlot…,tad kas ir tie kas strādā,nenosaucot tikai pārdevejas…

 32. Noteikti atbalstu! Svētdienās un svētku dienās nav ko staigāt pa veikaliem, bet jāveltī laiks ģimenei! Visu nepieciešamo jāsagādā pirms. Arī veikalu darbinieki ir cilvēki un viņiem arī gribas svētkus pavadīt kopā ar ģimeni. Varbūt varētu būt kādi dežurējošie veikali, ne vairāk. Visās NORMĀLĀS valstīs svētku dienās veikali nestrādā, tikai pie mums nenormālie naudas rausēji strādā svētkos.

  • Nez vai TU noteiksi, kam MAN jāvelta MANS laiks MANĀ brīvdienā. Vai maiņu darbā strādājot, ir mazāk brīvdienu? Un ko darīt tiem, kam darba devējs neļauj svinēt sabatu vai ramadānu?

 33. Edvīns Bergmanis, veikalu tīkla “Top!” līdzīpašnieks
  Jānis Beseris, “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs:
  Inga Bite, “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja:
  Laila Vārtukapteine, SIA “ELVI Latvija” —
  kurš no šiem pļāpām ir strādājis svētdienās un svētku dienās?
  Čehi,somi,daļēji angļi,brīnās,kā mājsaimnieces Latvijā vēl līdz šim nav iemācījušās plānot savus iepirkumus.
  Patētiski skan saucieni – lielveikals-labākā ģimenes atpūtas vieta????

 34. Piekritu,ka veikali vismaz divreiz gada vareja but slegti!piemeram ES valstis tas ta ir!veikali tacu nav glabsanas dienesti-nekas traks nenotiks-vienu dienu neieejot veikala!

 35. veikalnieks jau arī ir tikai cilvēks kā pārējie cienīsim viens otru

 36. sen jau tā vajag ārzemēs tā jau ir sen mums cilvēki ir tikai izlaidušies visu var sarūpēt laicīgi

 37. ja. veikalu darbiniekiem ari ir gimenes. berniem vismaz svetkos vajadzetu dot iespeju redzet mammas majas.

 38. Mana draudzene strādā lielveikalā un ļoti priecājas par maiņu darbu! Var ņemt brīvdienu, piemēram, trešdienā, un atpūsties tad, kad citi skrien uz darbu. Ir cilvēki, kas ļoti labprāt strādā brīvdienās, bet darbadienās atpūšas!

 39. Pilniba atbalstu, jo parasti cilveki ieperkas jau savlaicigi. Un atputa svetku reizes pienakas visiem cilvekiem, visiem ir tiesibas atpusties un baudit svetkus. Tas ta ir visa civilizeta pasaule. Un es domaju , ka mes ari esam civilizetas pasaules sastavdalja, bet nevis kaut kadi curkas…

 40. Vajag laikus pieņemt šādu likumu, lai cilvēki zinātu, ka laikus jāodrošinās ar nepieciešamajām lietām. Pārdevēji varētu svētkos atpūsties tāpat kā pārējie valsts iedzīvotāji.

 41. Māte - sagādniece Atbildēt

  Darba dienās ir pārāk liels nogurums, lai staigātu pa veikalu un vēl stāvētu rindā pie kases. Bet brīvdienās no rītiem labprāt iepērkos, arī svētkos.

 42. Demokrātiskā valstī Pircējam jābūt tiesībām iepirkties tad, kad viņam tas ir nepieciešams.

  • Bet kā tad ar veikala darbinieku tiesībām būt svētkos kopā ar ģimeni? Viņi nav cilvēki? Tādi kā tu jau laikam tā uzskata.

   • Ja jau šāda retorika, tad to pašu būtu jāattiecina uz ugunsdzēsējiem, policistiem, neatliekamās ātrās palīdzības brigādēm, sabiedriskā transporta vadītājiem, pilotiem utt. Viņiem taču arī svētku dienās gribas pabūt kopā ar ģimeni 🙂
    Protams, ka veikaliem ir jāstrādā svētku dienās. Pārdevējiem par to maksā dubultā, tāpēc daudzi ir priecīgi piepelnīties, toties pēc tam paņemt brīvu kādā darbadienā.

 43. Sabiedriska transporta darbineki ari strada gan vecgada vakara,gan janu nakti u c svetkos.un tas ir tikai normali.

 44. Sabiedriska transporta darbineki ari strada gan vecgada vakara,gan janu nakti u c svetkos.un ras ir tikai normali.

 45. pavadit savu brivdienu un svetkus lielveikala – nozelojama dzives kvalitate. bet katra pasa izvele…..

 46. Vajaga paskatīties piemēru no Somijas, sestdienas lidz 18.00, svetkos nestrādā u.t.t. Vai tad pārdevēji mav culvēki un viņiem taču atī ir ģimenes un draugi! K-rauta Skandināvu kapitāls, liek strādāt līdz 21.00, svētkos lidz 20.00 ! Darbinieks lai nokļūtu mājās vajaga 2 stundas, nu kādi svētki vairs prātā. Dieviņš nemīl, ka cilvēki svētdienās strādā.

 47. Veikali ir domāti man, nevis es veikalam un uzņēmēja maks tāpat pildās. Top var droši vērties ciet, tur tāpat nekā jēdzīga nav, tikai vislētākie karšu lasītāji un nelaipnas pārdevējas. Tad jau lai brīvdienās nestrādā arī sētnieki, poliči, apsargi, -varbūt arī zagļi paņems brīvdienas!:). Smieklīgs menedžeris, tā iet, ja nemācās, bet pērk diplomus…

 48. Es vakar iebraucu Rīgā un nevarēju nopirkt kafiju, kas bija pasūtīta kā dāvana, nekur citur kā lielveikalā, parasti to pirku kafijas veikalā (Monte Kristo bija slēgts), bet šoreiz laika trūkuma dēļ līdz Molam netiku, kur esot kafijas un tējas veikals. Runājot par nabaga pārdevējām, kuras vienīgās strādā svētku dienās, aizmirstam, ka ir ārsti, medmāsas, šoferi, apsargi, lidotāji, stjuartes utt. Pasaulē ir daudzi citi cilvēki, kam jāstrādā brīvdienās, arī naktīs.

 49. puskīlō kultūras Atbildēt

  Veikali nav smukumam, bet tirgošanai; tiem jābūt atvērtiem. Ne katrs darbdienā var NESTEIDZOTIES iepirkties. Par atpūtu – daudzi strādā maiņu darbā, ne jau tikai pārdevējas …

 50. Tieši otrādi – veikaliem jābūt slēgtiem darba dienās darba laikā, lai cilvēkiem nerastos vēlme tos apmeklēt savā darbalaikā(kavēt darbalaiku)!

 51. Jā, un arī svētdienās, kā Vācijā! Kaut kad taču cilvēkam jābūt iespējai atpūsties!

 52. Kāpēc tikai veikali jāslēdz? Svētdienās jāslēdz kinoteātri,baznīcas,teātri,jāaptur satiksme.Visiem jāsēž mājās.

 53. They should do that they deserve holidays rest and during the holidays in Uk shops are closed only some are open for few hours. I would have wrote this in Latvian but it’s bad. Mostly I speak English

 54. Pilnībā atbalstu .

 55. Grūti kamielim iziet caur adatas aci , grūti bagātam ieiet D…..

 56. Un kā ar pārdevējiem un vai nav pienācis laiks aizvērt veikalus svētdienās un padomāt kas ir svētdiena pēc 6ām darba dienām. Jeb lielveikali ir mūsu dievnami?!

 57. pilnigi piekritu, latviesi ar laiku iemacitos mainit savus iepirksanos paradumus , un varbut pat neizteretu lieku naudu( saaks organizet iepirksanos), nevis katru dienu skries uz veikalu pec viena produkta.
  Latvija ne tikai partikas veikali strada , bet gandriz visi ari apgerbu.(atceros , kad pati stradaju tirznieciiba, tad svetkos tur sanaca tada niksana un visi svin , bet tev japavada veikala,un pec darba laika nekur vairs netiec(piem.uz laukiem) pie gimenes, un vel ienak kads ignais klients un saboja visu noskanojumu.
  Tikai par veikalu slegsanu un saisinatu darbu laiku.

 58. Pilnībā atbalstu veikalu slēgšanu darba dienās un svētku dienās. Smieklīgi, bet saīsinot darba dienu par 1h tiek uzskatīts, ka svētki ir izdevušies arī pārdevējai, kura darbu beidz 22:00 ( Spices Rimi 31.12.15) Un tai pašā Spicē 18 novembris vispār netiek uzskatīts par svētku dienu. Un svētkus svinēt lielveikalā vispār ir stulbi. Es svētkus iemācījos svinēt kopā ar savu ģimeni, un tas noteikti nav veikalā. Paldies vecmāmiņai un mammai par to :))) Mīļus šos Ziemassvētkus visiem, visiem.

 59. noteikti atbalstu!

 60. Pilnībā atbalstu slēgšanu.Ikvienam cilvēkam ir tiesības uz svētkiem,un vismaz vienu dienu nedēļā,svētdienās,būt kopā ar ģimeni.

 61. Visi esam cilvēki,arī pārdevējas… nez kāpēc piemirstas,ka viņām arī ir ģimenes un bērni…un viņas arī grib svinēt svētkus. Esmu pircēja, atbalstu veikalu slēgšanu svētdienās un svētku dienās.
  Priecīgus un jaukus svētkus VISIEM!

 62. Atbalstu… Anglijaa arii sveetkos veikali ir ciet, cilveekiem ir iespeeja buut kopaa ar gjimeni.

 63. Atbslstu. Norvēgijā Rimīts svētdienās ir ciet!

 64. Svētkus visiem!

 65. Lietas jāsauc savā vārdā. Nevajag liekuļot un teikt, lūk, ārzemēs ļoti rūpējas par pārdevēju labsajūtu vai atrautību no ģimenes brīvdienās. Ārzemēs, kur ir relatīvi lielas algas, īpašnieki brīvdienās veikalus slēdz, lai nav jāmaksā alga par darbu svētku dienās. Šobrīd arī Zviedrijā vērojama tendence, ka, piemēram, kafejnīca, kur strādā paši īpašnieki, darbojas ilgāk vai strādā arī svētku dienās.

 66. Laila Vārtukapteine, SIA “ELVI Latvija” komercdirektorei – .., kas ir frankšīze????

 67. Tas ir tikai cilvēcīgi!
  Veikalu tīklu “šefi” šajā laikā ir kopā ar savām ģimenēm un nestrādā. Par ko tad pārējie ir sliktāki, vai arī viņiem nav ģimeņu? Atbalstu svētku dienās veikalu aizvēršanu, un būtu tikai godīgi un jauki, ja arī šīs dienas būtu apmaksātas, kā tas notiek citviet.

 68. 1000% atbalstam

 69. latvijai raksturīgi, ka gandrīz katrai ģimenei ir vasarnīca vai radinieki laukos. Ir ļoti ērti, ja izbraucot ārpus pilsētas, pa ceļam no rīta var nopirkt visu vajadzīgo tā vieta, lai iepriekšējā vakarā organizētu īpasu iepirkšanās pasākumu. Arī tas, ka veikalu darbinieki visi kā viens vēlētos svetkos nestradat, nav taisnība – darbs brīvdienās ir velamakais gan daudziem pilna laika studentiem, gan ģimenēm, kur pieskatams mazulis vai kopjams darba nespējīgs radinieks – lai virs un sieva varētu viens otru nomainīt, gan cilvēkiem, kuri grib papildus pamatdsarbam piestrādāt vēl kaut kur.

 70. Kas par .. iedomu!!! No kurienes sagrābstīta?! Esmu kategoriski PRET! Brīvdienas ir vienīgās dienas, kad tu reāli vari bez steigas aizbraukt un iepirkties. Svētku dienās gadās, ka kaut kas ir piemirsies, kaut kas trūkst. Elementāri, brīvdienās, svētku dienās – tas ir ĒRTI.

 71. Atbalstu, atbalstu un veelreiz atbalstu. Ari veikalu darbinieki ir vecaaki un vecvecaaki kuri grib sveetkus kopaa ar savu ggimeni. Lai sveetiigi mums visiem sveetki.

 72. Atbalstu veikalu slēgšanu svētkos un svētdienās. Visi tie kuri nekad nav strādājuši lielveikalā, nemaz nezin kā tas ir kad tev ir jārukā un jānoskatās kā citi laimīgi dodas mājās, lai svinētu, kamēr pašam tas prieks nav ļauts, jo tomēr arī veikalu darbiniekiem ir pašiem kaut kas jāsagādā priekš svētku galda. ĻAUDIS NOLAIDIETIES UZ ZEMES NO TIEM SAVIEM DEBESU AUGSTUMIEM UZ PASKATIETIES UZ VEIKALU DARBINIEKIEM KĀ CILVĒKS UZ CILVĒKU UN MĒĢINIET TAD IEDOMĀTIES SEVI ŠAJĀ POZĪCIJĀ, KAD JUMS IR JĀSTRĀDĀ LĪDZ VEIKALA SLĒGŠANAI, KAUT ARĪ CITI JAU SĀKUŠI SVINĒT. PIRMS KATRIEM SVĒTKIEM IEDOMĀJIETIES KA SPĒLĒJAT ŠAHU, KURĀ IR JĀPAREDZ VAIRĀKI GĀJIENI UZ PRIEKŠU, TĀDĒĻ ARĪ LAICĪGI VAJAG IZDOMĀT KAS, KUR, KO KAD utt. Nepaguvāt kaut ko nopirkt. Kāda starpība, ejiet draudzēties ar kaimiņiem!!!
  Un jā tas ir diezgan nožēlojami, ja svētkus svin lielveikalā. Kas JUMS nav kur aizbraukt??? Nav radu draugu. Tas taču ir lieliski, ja sanāk jautrā kompānijā un svin.
  ESMU PAR VEIKALU SLĒGŠANU PAR VISIEM 1000%!!!!!

  • Man neviens neprasa vai gribu svētdienā strādāt vai nē. Ja ir sezonas darbi tad rukā tik. Un vēl jau ir ļoti daudz profesijas bez kurām nevar iztikt ne svētdienās ne svētku dienās. varbūt iztiksim arī bez ārstiem, policijas un ugunsdzēsējiem ?

   • Piekrītu ,tā saucamajiem mazajiem zemniekiem ,kam nav algotie darbinieki neviens brīvdienas nedod,visas dienas vienādas,kur nu vēl pieminēt atvaļinājumu,tādas privilēģijas laukos nav gadu desmitiem.Bet tå ir katra paša izvēle kur strādāt un dzīvot.

 73. veikalus jāslēdz svētdienās un svētku dienās!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 74. Nē, neatbalstu.

 75. Atbalstu veikalu slegsanu svetku dienas….pati esu stradajusi tirznieciba un zinu ka tas ir ka citi ar gimenem sez pie svetku galda bet tev ir jastav aiz letes lidz 22:00,vai pareizak sakot janikst,jo principa visi izskrien rita pusi saperka un vakara ap sesiem jau nobazejas svetku svinesanai

 76. Nē !!!!!!!!!!!!!! Kategoriski neatbalstu veikalu slēgšanu svētku dienās ! Vēl jo vairāk visus pārtikas veikalus !!!!!!!!!!!!!Jau tā , pie mums svētkos darbojas tikai , pārtikas veikali un tagad ja aizliegs arī šos būs ļoti daudz neapmierināto ! jo padomājiet arī par lauku ļaudīm !……. Viņi nevar katru reizi doties uz veikalu kad grib un cik bieži grib , daži dodas uz veikalu kad viņiem sanāk laiks nopirkties un arī tieši produktus ar akciju – jo tuvāk svētki , jo vairā akciju …… Man nav iebildumu pret akcijām un es esmu apmierināta ar to ko iegādājos akcijas laikā !!!!!!!!! Lūdzu neslēdziet pārtikas veikalus svētku dienās ! Pilsētnieki varbūt iepērkās jau saulaicīgi svētkiem , bet laukos tā katru reizi nav . Tāpēc lūdzu saprotiet arī viņus ……………..

  • laukos esi bijusi? tur cilveki parasti ir labak organizeti par pilsetniekiem.

  • Svetkos vei kalus VAJAG slegt! Iepirkties cilveki var ieprieks. Es esmu dzivojusi ta saucamaja padumja laika,- tad vienmer veikalus sledza. Cilveki zinaja,ieprieks iepirkas un viss bija stokos! Sodienas cilveki nav pieradusi ar citiem rekinaties – dara ta,ka pasam erti. Ari tas pardevejs ir cilveks,ari vinam gribas svetkus.Vinam ir ari gimene,kura tapat ka juseja grib but kopa ar saviem tuviniekiem.Taa kaa nevajadzeetu nemt veeraa tikai savas eertiibas,- visi mees esam cilveeki!

 77. Svētdienās vajag tikai no rīta , jo sestdienās daudzi strādā, bet svētdienās ar ģimeni iepērkas nākamai nedēļai. Svētku dienās, 24.25 dec. 31.dec. 1.janv., brīvdienas. Tieši svētku dienās visiem veikaliem jābūt slēgtiem.

 78. Veikali jāslēdz divas nedēļas pirms svētkiem lai cilvēkus nemaldina ar tiem mēsliem ko izliek it kā akcijā,bet nekur nav liekami.

  • Bet tev iesaku pērkot izmantot domāšanu, nepērc ar acīm . Padomā, vai tev tie mēsli ir vajadzīgi. Pārsvarā akcija ir tikai vārda pēc. Pirms akcijas preci pārdod ar 200% uzcenojumu, tad izziņo akciju ar 30% cenas samazinājumu.

 79. Esmu pircējs . Atbalstu ka svètkos un svētdienās veikali nestrādātu!

 80. Latvieši trakā rīmu tauta! Nezin kā Jūs Padomju varas gados nenomirāt. Svētdienās un svētku dienās veikali bija slēgti. Ģimenes ar bērniem atrada sev citas nodarbes un ja aptrūkās cukurs aizgāja pie kaimiņa. Pilnīgi un noteikti atbalstu veiklu slēgšanu brīvdienās. Pārdevējs arī ir cilvēks kuru mājās gaida ģimene un draugi!!!

  • Nu, nebija gan tā. Mazajiem veikaliem daudziem nebija svētd. brīvdiena – bija tikai saīsināts darba laiks. Un Rīgā arvien bija Centrālais Universālveikals vaļā (kaut gan tur arī laikam bija svētdienās saīsināta darbdiena). Par kafejnīcām pat nerunāsim. Visur varēja aiziet arī brīvdienās, visur bija atvērts.

 81. Atbalstu atpūtu visiem, lai gan esmu tikai pircējs, nevis darbinieks. Daudzās citās valstīs svētkos un svētdienās atpūšas arī tirdzniecības darbinieki. Nez vai lielveikals ir īstā svētku svinēšanas vieta, kur tikties ar Ziemassvētku vecīti. Un vai tad darbiniekiem ģimeņu un bērnu nav?

 82. Privātais biznes, lai dara kā pašam tīk!

 83. Pilnībā atbalstu!

 84. Ar noteikumu, ka Centrāltirgū visas 24 h var dabūt spirķiku !

 85. Es gan atbalstu. Darba laikā ne katrreiz ir iespējams aiziet normāli iepirkties. Un par normālu atpūtu arī pareizi teikts. Rīgas Centrā, piemēram, svētdienas pēcpusdienā ap 18.00-19.00 pat kafejnīcas ir jau slēgtas. Aukstā laikā apsildīties un padzert kafiju var vienīgi lielveikalos.

 86. Nē, neatbalstu!

 87. Šogad kulturšoks bij uz Lieldienām Norveģijā.Tur jau trešdien veikali bij slēgti.Pat Statoil.Iebraucot Zviedrija ceturdien tas pats.Bērniem našķus pirku uz kuğa….

  • Ak, vai, cik zemu nolaidušies mūsu ļaudis, ka bez veikala vairs ne dienu nevar izdzīvot. Labklājība nevairojas no tā, ka veikali atvērti un tirgojas bez pārtraukuma. Visiem jāiemācās organizēt savu darba un atpūtas laiku. Brīvdienas ir domātas atpūtai un svētki – svinēšanai, nevis klejošanai pa veikaliem. Man arī ir gadījies ārzemēs samulst pie slēgta veikala nedēļas vidū, bet, kad uzzinu, ka tā šajā valstī ir svētku diena, viss top skaidrs. Visu cieņu cilvēkiem, kas savu laiku prot strādāt un savu laiku – svētkus svinēt. Varbūt tāpēc bagātās valstis ir kļuvušas bagātas, bet LV, dzenoties pakaļ pēdējam centam, tā arī skrien kā vāvere ritenī – pa tukšo, bez jēgas un mērķa.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Likumprojekts “LELB – vienīgie īstie luterāņi”

Vairāki Saeimas deputāti iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940. gadam.

Pašlaik spēkā esošo LELB likumu plānots papildināt ar preambulu, kurā būtu noteikts gan augstāk minētais, gan tas, ka LELB izveidojusies luteriskās reformācijas kustības ietvaros 16. gadsimtā, darbību sākusi pirms Latvijas dibināšanas un nepārtraukti darbojusies Latvijā arī okupāciju laikā. Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. Likumprojektu sagatavojusi LELB Tiesību komisija un apstiprinājusi baznīcas Bīskapu kolēģija. LELB pārstāvji vērsušies pie 12. Saeimas deputātiem ar lūgumu parakstīt šo likumprojektu.

Taču Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) pauž uzskatu, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Likumprojekts esot izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+