×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. oktobris, 2016
Drukāt

Māris Antonevičs: Kāpēc Sudrabas partijas finanšu pārbaude vilkusies tik ilgi? (5)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Kritiskā domāšana liek uzdot ne vien jautājumu “Kas notiek?”, bet arī “Kam tas izdevīgi?”. No Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) enerģijas uzplūdiem, aizturot uzņēmēju Jūliju Krūmiņu, Jūrmalas mēru Gati Truksni un citas partiju finansēšanas skandālā iesaistītās personas, ir vairāki ieguvēji. Protams, ir arī zaudētāji, kā nu bez tā…

Izdevīgi tas, bez šaubām, ir KNAB vadītājam Jaroslavam Streļčenokam, kuram šis ir izšķirošais brīdis – vadīt KNAB arī turpmāk vai sākt kārtot koferi. Sabiedrībai, kā zināms, patīk, ka korumpantu aizturēšana līdzinās spriedzes filmu sižetiem. Tad ir tā sajūta, ka “KNAB beidzot strādā”. Tieši šo Streļčenokam parasti bāza sejā, kad tika iztirzātas viņa attiecības ar Jutu Strīķi – lūk, viņa mācēja apkarot korupciju spilgti, bet Streļčenokam un viņa komandai tā nesanākot. Arī pašai Strīķei paticis atgādināt par saviem nopelniem. Pat stāstot, ka viņa, lai gan jau atstādināta no darba KNAB, “no pagrīdes” vadījusi “Latvijas dzelzceļa” šefa Uģa Magoņa aizturēšanu. Tāpēc vismaz pagājušās nedēļas notikumos Streļčenoks sevi parādīja kā centīgs Strīķes audzēknis (kā noprotams, kratīšana Jūrmalas domē bija saskaņota ar televīzijas filmēšanas grupas vizīti kūrortpilsētā). Vēl vairāk – ja tagad konkursa komisija tomēr nelems par labu Streļčenoka kandidatūrai KNAB vadītāja amatā, būs iespēja teikt, ka ietekmīgi spēki vēlas atriebties par KNAB aktivitātēm.

Taču var būt arī citi ieinteresētie, atgādinot, piemēram, ka Jūlijs Krūmiņš ir liecinieks tā sauktajā Lemberga prāvā. Turklāt, kā vēsta interneta portāls “Pietiek”, pļāpīgais uzņēmējs šobrīd rakstot grāmatu, kurā vēstīšot arī “par Aivara un Andra noziedzīgajiem grupējumiem”. Tagad, mazākais, varēs teikt, ka “pats tāds”.

Kā noprotams no KNAB skopajiem paziņojumiem un plašsaziņas līdzekļu iegūtās informācijas, runa ir par 2014. gadu, kad Latvijā notika gan Saeimas, gan Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Jau tolaik nebija noslēpums, ka J. Krūmiņš ar savu naudu gatavs dāsni piedalīties šajos procesos. Lūk, piemēram, LETAs ziņa no 2013. gada 15. novembra: “Bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba kategoriski noliedz, ka pēc valsts svētkiem paziņos par jauna politiskā spēka veidošanu, savukārt miljonārs Jūlijs Krūmiņš ir gatavs viņu atbalstīt, ja tomēr Sudraba izlems pievienoties politiskajām aprindām.” Vai tad kāds te nesaprot, kas domāts aiz vārda “atbalstīt” no tāda vīra, kas ar savu uzvedību nepārtraukti liek saprast, ka viņam naudas kā spaļu? Un tad jau būtu nepieklājīgi, ja pēc I. Sudrabas “pielaušanas” Krūmiņš tik vien būtu gatavs piešķirt kā likumā noteiktās 50 minimālās mēnešalgas (tolaik tas būtu 16 tūkstoši eiro). Tā ka nekādu pārsteigumu nav, drīzāk gan rodas jautājums, kāpēc Sudrabas partijas finansējuma pārbaude vilkusies tik ilgi? Varbūt šī sen skaidrā lieta vienkārši pacietīgi gaidījusi savu laiku, kad tās publiskošana būs izdevīga vajadzīgajiem cilvēkiem…

Lai nu kā, šis acīmredzot pieliek punktu ļoti dīvainam stāstam Latvijas politikā – partijai “No sirds Latvijai”. Vēl neesmu sastapis cilvēku, kas jēgpilni spētu izskaidrot šīs partijas vietu politiskajā spektrā, un arī pati partija to nav centusies iezīmēt. Tik vien kā neliela imitācija no tā, ko savulaik I. Sudraba centīgi darīja valsts kontrolieres krēslā, kritizējot valsts iestādes. Bet nu tas augstos reitingus vairs nedod. Sudrabas partiju vienmēr pavadījis tādas kā slepena projekta tēls. Ja arī tā, tad šis projekts palicis nerealizēts.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. KNAB ir simpātijas pret Sudrabu!

  2. “KNAB beidzot sācis strādāt”!? Muļķības! Jā, Juta Strīķe tiešām mācēja apkarot korupciju, tas ir fakts!!! Pretēji Antonevičam, man patīk, ja Juta Strīķe atgādina par saviem nopelniem, jo tas atkal ir fakts!?? Magonis staigātu kā briedis, ja tas tā nebūtu… BET arī tas it fakts, ka Streļčenoks NEKAD NAV BIJIS UN NEBŪS (!??) JUTAS STRĪĶES audzēknis… Savu skolotāju tā “neizēd” no darba vietas un neterorizē!!! Streļķis kļuvis baigi “aktīvs”, nemitīgi dzīvodams pa dažādām Latvijas pilsētu Domēm!??????? Bet KUR LIELIE VAĻI????????????????

  3. Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

    Gandriz katru dienu mes visos Latvijas laikrakstos to vien tik lasam-Jurmalas meru skandali, Ventspils mers Aivars Lembergs, KNAB un Rigas mers Nils Usakovs. Tas jau viss butu loti jauki un labi, ja jus kaut vai paris rindinas savos laikrakstos,iedalitu vietu un uzrakstitu ari kadu rakstinu par Kraslavas rajona korumpetajiem policistiem, prokuroriem un tiesnesiem, kuri launpratigi izmantojot savu dienesta stavokli, speciali, pec kopejas vienosanas, personu grupa un visu jau ieprieks izplanojot, jau ilgus gadus bende musu trucigas un pazemotas gimenes dzivi. Saja nenormalaja un korumpetaja Kraslavas rajona Greizo Spogulu Karalvalsti, tiek darits viss, lai musu gimeni galigi pazudinatu, izputinatu un speciali novestu lidz pasnavibas slieksnim. Tadu Banditismu, kadu Andelu pagasta pret manu nelaimigo un pazemoto gimeni uzsaka vietejais policists, ar noslieci uz Maniakalu Sadismu, Arvids Vedla, nav laikam piedzivojusi neviena gimene Latvija. Atklats Banditisms, Cinisms un Maniakals Sadisms pret manu gimeni bija pataisijis so nekaunu par istu musu gimenes ”Naves engeli””. Nebija gandriz nevienas dienas, sajos Andzelos, lai musu pazemota gimene nebutu Nomelnota un Apkaunota pa visu Andzelu pagastu un noladeto Kraslavas korumpeto Imperiju,kuru loti dedzigi un ar lielu prieku atbalstija Visbriesmigakais un nezeligakai ”prokurors” visa plasaja pasaule, padomju laika specdienestu darbinieks, Oskars Dimpers. Sis padomju laika ”vetras” ruditais specdienestu darbinieks ir uzaudzinajis daudz ”talantigu” prokuroru-patvalnieku, proti, Aija Zaltane, Igors Blazevics un Kraslavas rajona virsprokurore Kristine Repsa-Kondratjeva, kuri neievero Absoluti nevienu Kriminalprocesa likumu un Kriminallikumu, ja tiek izskatitas musu gimenes, speciali safabricetas ”kriminallietas”. To pasu varu teikt ari par bijuso Kraslavas rajona tiesas priekssedetaju, prokurora, Oskara Dimpera kaiminieni pa Aransona ielai Kraslava, Helenu Muiznieci, kura, 2013. gada 16. septembri, kad ”izskatija” manu kartejo ”noziegumu” teica: ”Izmeklesanas eksperiments var but Bistams dzivibai!” Patiesam, par tadiem ”specialistiem”, kadi dzivo saja Kraslavas rajona Divaino Jokdaru Imperija, tomer vajadzetu kadu rakstinu tomer uztaisit?!

  4. Par Sudrabas centieniem darīt kaut ko valsts labā nedošu ne centa. Ne vis viņa politikā, bet politika priekš viņas. Acim redzot vecas komunistu nomenklatūras domāšana nav lietderīga šodienas realitātē, kur sarežģītajā veidā ir sapinies viss. Viņi pat nespēj saprast cik dziļi sociālas idejas šodien mīt kapitalisma zemēs. Lielāka problēma ir tā, ka demokrātija tomēr tais daudz kļūdu tā tas ir visā pasaulē. Tāpēc katrā valstī jābūt mehanismiem kas tās labo, vai aizsargāties no tām. Kā vienu no tādām pie mums, es nosauktu Ušakovu Rīgas domē. Šen jau vajadzētu labot šo kļūdu, bet acimredzot ir daudz tādu, kam tas ir izdevīgi un ari nav vajadzīgo mehanismu. Amerikā piemēram, ja ar prezidenta vēlēšanām aiziet galīgi šķībi, kongress pats var nozīmēt prezidentu.

  5. Skumji ir tas, ka nedz Sudraba, nedz Kūtris nav izmantojuši bet noplenderējuši lielisko iespēju mainīt bezjēdzīgo valsts tēriņu sistēmu vai skaļi saukt par nejēdzīgo likumdošanu. Alga tiek saņemta, bet nenopelnīta. Autoram taisnība – jēga no šī izmaksu objekta ir apmēram 0.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+