×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
18. oktobris, 2017
Drukāt

Kam treknākais kumoss un kas maksās rēķinu: Pašvaldību finanšu izlīdzināšana 2018 (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) publicējusi provizorisko pašvaldību finanšu izlīdzināšanas aprēķinu nākamajam gadam. Lielākais ieguvējs būs Daugavpils pašvaldība, kas no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda 2018. gadā saņems vairāk nekā 16 miljonus eiro. Savukārt ar lielākajām iemaksām tradicionāli jārēķinās rīdziniekiem – galvaspilsētai izlīdzināšanas fondā nākamgad jāieskaita vairāk nekā 90 miljoni eiro. Jāpiebilst, ka kopumā tikai 15 pašvaldības veic iemaksas, pārējās – saņem dotācijas.

Vai pašvaldību finanšu izlīdzināšanas kārtība ir taisnīga?

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Ja pašvaldība teiksim Latgalē var pierādīt to, ka pagasta cilvēki ir emigrējuši uz Rīgu, tad varētu būt precedents, kur var piemērot pašvaldību finanšu izlīdzināšanu. Ja diaspora ir aizbraukusi teiksim uz Īriju, tad tas ir cits stāsts pilsoņu un imigrācijas pārziņā kā atgriezt pilsoņus pagastam.

  2. Tur kur ir naudas “dalīšana” visi apmierināti nebūs nekad.Manuprāt tomēr ir diezgan lielas atšķirības izlīdzināšanas .summās pa m.Piemeram ka Madonas Novads ir 14 pašvaldībā???

  3. Ir jānosaka ierobežojums. Novads var pretendēt uz dotāciju tikai tad, ja tajā ir vismaz 8 000 deklarētu iedzīvotāju. Ja gribi būt mazs, tad tikai par savu naudu.

  4. tas parāda tautsaimniecību Latvijā,ja nav darba ,tad nav iedzīvotāju,tad nav nodokļu,un rezultāts uz kartes.

  5. Lai saprastu, kurš cik daudz maksā un kurš saņem, patiesībā tās iemaksas un saņemšana būtu jārēķina attiecībā uz iedzīvotāju skaitu.

  6. Ja paskatās, kā tiek tērēts, tad tā bilde savāda. Šur tur pusdienas regulāri ēd restorānos un maksā ar pašvaldības kredītkarti, laikam tomēr tās algas varen maziņas. Un tā droši vien ir tikai aizberga pati maliņa.

  7. Valentīna Saleniece Atbildēt

    Tur kur ir naudas “dalīšana” visi apmierināti nebūs nekad.Manuprāt tomēr ir diezgan lielas atšķirības izlīdzināšanas summās pa pašvaldībām.

Draugiem Facebook Twitter Google+