×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Kam turpmāk jāvada Valsts kontrole?

Valsts kontrolierei Ingūnai Sudrabai šogad beigsies pilnvaru termiņš. Likums noteic, ka viena un tā pati persona nevar būt par Valsts kontrolieri vairāk kā divus termiņus pēc kārtas. Politiķi spriež par iespējamu likuma grozījumu, lai I. Sudraba saglabātu šo amatu.


 

Inga Vidēja Rīgā: “Domāju, ka likumu vajadzētu grozīt, lai līdzšinējā vadītāja I. Sudraba Valsts kontroli varētu vadīt vēl vienu termiņu. Viņas darbu vērtēju ļoti augstu. Kopš Valsts kontroli vada I. Sudraba, tā kļuvusi sabiedrībā pazīstama. Biežāk dzirdam, ka tiek atklāts, kā valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki izsaimnieko valsts naudu. Tiesa, gribētos dzirdēt arī, kā izmeklēšana beigusies – vai kāda amatpersona atlīdzinājusi valstij nodarītos zaudējumus. Domāju, I. Sudraba par šo aspektu varētu vairāk padomāt nākamajā vadīšanas termiņā. Šobrīd neredzu nevienu citu piemērotu kandidātu, kas varētu pārņemt Valsts kontroles vadības grožus.”

Voldemārs Logins Bauskā: “Sudraba ir laba valsts kontroliere, tādēļ noteikti jāmaina likums, lai viņa revīziju valsts un pašvaldību iestādēs varētu turpināt arī trešo termiņu. Nedomāju gan, ka politiķi to pieļaus. Ņemot vērā, ka valsts mantas izšķērdētāji lielākoties ir ar politiskām partijām saistīti cilvēki, politiķiem nav vajadzīgs labs valsts kontrolieris. Viņiem patīkamāks būtu cilvēks, kas vienkārši saņem algu un periodiski iesniedz pārskatu. I. Sudraba nav tāda. Tādēļ Valsts kontroliera iecelšanu nevajadzētu uzticēt Saeimai, kuras darbs kontrolierim arī jāpārbauda, bet valsts galveno revidentu vajadzētu izraudzīties Valsts prezidentam.”

Lauma Zariņa Mazsalacas novadā: “Nedomāju, ka vienas amatpersonas interesēs būtu jāgroza likums. Ja reiz normatīvos aktus nemainījām, lai Vaira Vīķe-Freiberga varētu trešo termiņu pildīt Valsts prezidentes pienākumus, I. Sudrabas dēļ tas noteikti nav jādara. Turklāt šī ie­stāde īpaši nav izcēlusies ar izciliem darba rezultātiem. Periodiski paziņo par kādu atklātu pārkāpumu, bet tā tas arī paliek bez rezultāta. Ja valsts kontroliere varētu pateikt, cik miljonus atgriezusi valsts budžetā, tad būtu cita runa. Valsts kontroles vadībā jābūt personai, kas iepriekš strādājusi vai joprojām strādā tiesībsargājošās iestādēs, piemēram, prokuratūrā vai valsts policijā. Domāju, šim amatam labi der arī bijušais ģenerālprokurors Jānis Maizītis.”

Zenta Vīlipa Liepājā: “Ar diviem pilnvaru termiņiem pietiek, lai cilvēks parādītu, ko spēj izdarīt. Domāju, tas ir laiks, kad pārmaiņas nepieciešamas gan valsts iestādē, gan cilvēka privātajā dzīvē. Tādēļ Valsts kontroles vadības grožus vajadzētu uzticēt citam speciālistam. Kandidāti varētu nākt no tiesībsargājošām struktūrām, piemēram, bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece, kas pirms ministres amata arī strādāja iekšlietu sistēmā. Arī I. Sudrabai noteikti jāpaliek strādāt valsts pārvaldē – viņai jākļūst par Valsts kontroles jaunā vadītāja padomnieci vai jāsāk darbs Finanšu ministrijā. Strādājot ministrijā, kas dala valsts naudu, viņas zināšanas lieti noderēs, lai jau sākotnēji varētu novērst izšķērdēšanu.”

 

Uzziņa

Vai likums būtu jāgroza, lai Ingūna Sudraba varētu pildīt valsts kontrolieres pienākumus arī trešo termiņu pēc kārtas?

19 % – noteikti jā

22% – drīzāk jā

24% – drīzāk nē

22% – noteikti nē

13% – nav viedokļa

 

Avots: TNS “Latvia”/LNT 
veikta aptauja

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+