×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

Franks Gordons: Kam vajadzīgs krievu kanāls? (36)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Manuprāt, taisnība tiem, kuri uzskata, ka īpašs LTV krievu kanāls tikai leģitimētu Latvijas statusu kā divkopienu valsti. Beļģija, kā zināms, ir klasiska divkopienu valsts, un visas valsts institūcijas, ieskaitot televīziju, ir dublētas – atsevišķi valoņiem franciski un flāmiem flāmiski. Abas kopienas ir teritoriāli kompaktas (izņemot jaukto Briseli), un viss tātad, kā nākas.

Bet Latvija ir zeme, kurai vārdu devusi tās pamattauta – latvieši. Diemžēl šīs zemes likteņgaitas mainījušas tās demogrāfisko struktūru, un t. s. krievvalodīgie, kas sevi uzskata kā “lingvistisku kopienu”, sastāda vairāk nekā trešo daļu no valsts iedzīvotāju kopskaita. Jau tā ārzemju medijos un tūristu ceļvežos rakstīts, ka Latvija ir “zeme, kur runā latviešu un krievu valodā”. Ņemot vērā lielā austrumu kaimiņa uzbāzīgo interesi par t. s. tautiešiem, Latvijas valsts pamatiem, manuprāt, kaitētu īpaša LTV krievu kanāla ierīkošana, jo tādējādi netieši tiktu leģitimēts divkopienu valsts statuss. Ja nu būtu, teiksim, trīs LTV kanāli – latviski, angliski un krieviski, tas jau būtu pieņemami, jo piešķirtu televīzijai starptautisku auru.

Mēs dzīvojam sabiedrībā, kur valda brīvais tirgus – ir piedāvājums un ir pieprasījums. Šajā gadījumā krievu kanāls tiek piedāvāts, bet tam nav pieprasījuma. Latvijā mītošie krievvalodīgie tik un tā skatīsies Krievijas televīziju raidījumus, un maz ir tādu, kas dod priekšroku, teiksim, neatkarīgajam kanālam RTVi. Neesmu drošs, ka atradīsies tik kompetenti krievvalodīgi žurnālisti, kas pārliecinoši paudīs krievvalodīgajai auditorijai Latvijas Republikas pozīciju.

Drukātajos medijos aina ir līdzīga – nav pieprasījuma! Uzņēmējs Valerijs Belokoņs, kurš daudz darījis Latvijas labā un pratis īsā laikā sagatavot un laist klajā Latvijas enciklopēdiju vairākos sējumos, savulaik nodibināja dienas laikrakstu “Telegraf” kā pretsvaru avīzēm “Vesti segodņa” un “Čas”. Taču šī avīze, kuras kurss bija lojāls un konsekventi demokrātisks, izčākstēja trūkstošā pieprasījuma dēļ. Nebija intereses! Tiesa, iznāk gluži labs ilustrēts mēneša žurnāls “Otkritij gorod”, kas domāts krieviski lasošai publikai Baltijas valstīs, bet tas ir vairāk izklaidējošs žanrs. Toties Rīgā zeļ un plaukst krievu laikraksts “Vesti segodņa”, kura nosliece ir klaji prokremliska un kurā tiek pausta krasa nepatika pret Latviju un latvisko. Ir pieprasījums! Diemžēl…

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Unfortunately, the law of demand and supply doesn’t work well with media. In this case, people do not demand, they just have to accept to consume what is supplied.

 2. KAM vajadzīgs VĒL VIENS televīzijas kanāls KRIEVU valodā???????? Naudu nav kur likt, mērkaķi tādi??? VAI zināms, CIK krievu skatās LTN , TV3 un LTV1 kanālos raidījumus krievu valodā??? N A V!!! VIŅI NESKATĀS UN NESKATĪSIES!!? Tas būs jauns “PARPROPOGANDAS” kanāls par mūsu nodokļu maksātāju naudu!!! Ticu, ka tas vajadzīgs “Vienotībai”, kurai draud “skuju taka” un kura par spīti visam NEIEKLAUSĪSIES un NESADZIRDĒS savu latvisko elektorātu,jo nu zvejos balsis SC ”lauciņā”. Izskatās, ka “Vienotībai” likts nosacījums VISIEM SPĒKIEM ATBAIDĪT latvisko elektorātu!?????? Šī jau nav pirmā latviskā partija, kas rīkojas sekojoši un LAIKAM ARI NE PĒDĒJĀ…, vienīgi partijas vadības kadri kļūst MILJONĀRI…Uzlabojiet jau esošo TV kanālu raidījumu kvalītāti LNT,TV3, LTV1 par jaunajam kanālam atvēlēto naudu un būs LIELISKI!!! Mana kaimiņiene NEKAD NAV skatījuses NEVIENU kanālu krievu valodā jau pieminētajos, jo tur NAV TĀDA KVALITĀTE kā 1BK, NTV MIR u.c. krievu valodā jau raidošiem kanāliem un arī NESKATĪSIES!??? ZINU!!! Paldies GORDONA KUNGAM PAR RAKSTU!!!

 3. Eksperta Viedoklis Atbildēt

  Domājams, zīdeļu anāli nepieciešami lai varetu turpināt apzagt Baltijas, Krievijas un citu Austrumeiropas valstu tautas.

 4. ................... Atbildēt

  krievu žurnālistiem………….

 5. … @ Verotajs: –

  … Pareizs noverojums, bet ar iznemumiem: NA no tas sakuma, ka ari LRA sodien, strada ar pienakumu turet Latvija Republikas Satversmi ka valsts esamibas sturakmeni, ‘de facto’ un ‘de jure’ !!!

  … Diezin kamdel musu lielais draugs Gordons peksni sacis intereseties par to, kas isti notiek seit … !

 6. Latviskai Latvijai vislielākais drauds nāk no aparteīda izglītības sistēmā. Kamēr neradīsies valdība kurai būs dūša izglītības sistēmu latviskot, sabiedrība turpinās būt sašķelta visās jomās un cīņas par vēstures versijām turpināsies.

  • jūs izsakāties kā pirms tā laika, kad kāds, izdomāja, ka tām tautām, kuras dzīvo Latvijā ir jāiemāca viena valoda, latviešu, pameklē, kurš to izdomāj un iedomājies kādi resursi nepieciešami lai to realizētu!

   • Latvijā dzīvo tikai 2 tautas: latvieši un līvi. Visu pārējo tautību cilvēki ir ciemiņi, kuriem jāņem vērā tas, ko saka Latvijas valsts saimnieki latvieši. Un, ja ciemiņiem kas nepatīk – durvis ir vaļā i uz krieviju, i uz Eiropu.

 7. šis kanāls vajadzīgs mazas saujiņas mantkārīgu cilvēku pašapziņas celšanai un maka pildīšanai

 8. Ja, šī raksta autors nezina, tad es uzrakstīšu, ka krievu kanāli Latvijā ir vajadzīgi te dzīvojošiem krieviem !

  • Un kad būs kanāls Latvijā dzīvojošiem igauņiem? Kad būs kanāls Latvijā dzīvojošiem lietuviešiem? Kad būs kanāls Latvijā dzīvojošiem vāciešiem? Kad būs kanāls Latvijā dzīvojošiem poļiem? Kad būs kanāls Latvijā dzīvojošiem ukraiņiem? Kad būs kanāls Latvijā dzīvojošiem baltkrieviem?
   Vai valsts finansēts kanāls tikai krievu “mazākumtautībai” neož pēc nacisma, rasisma un diskriminācijas attiecībā pret citām tautībām?

 9. Atkal jāpiekrīt F.Gordonam. Rakstā lieliski tiek pamatots, ka krievu kanāls nav nepieciešams! Tieši otrādi – visās skolās, pirmskolas iestādēs un valsts institūcijās nepieciešams pāriet (vai nav paradokss pēc 25 pastāvēšanas gadien?) uz LATVIEŠU VALODU. Kam mēs gribam būt lojāli? Tiem, kuri nav gribējuši mācīties latviešu valodu! Tad taču latviešu valodu aizmirsīs pat tie, kuri tā centās to mācīties. Nepilni 2 miljoni izdabā milzīgajai krievu masai – ārprāts!
  Tāpat nevaru pieņemt, ka ir visādas tautības – poļi, angļi, latvieši, bet nav krievu, bet gan KRIEVU TAUTĪBAS CILVĒKI. kĀPĒC MEDIJI UN DAUDZI RUNĀJOŠIE IZVAIRĀS KRIEVUS NOSAUKT PAR KRIEVIEM? Vai tad tas ir lamuvārds?…Es domāju, ka tāda pati tautība kā citas.

  • Es krievus saucu tikai un vienīgi par krieviem, un vienlaikus krievus neuzskatu par tautību, jo ģenētiski t.s. krievi ir pārkrievotie balti, pārkrievotie somugri un pārkrievotās mazās Ziemeļu tautiņas+mongoļi.
   Pat Maskava ir uzbūvēta uz izkauto somugru zemes. Un Pēterburgā vēl pirms 200 gadiem vienkāršā tauta runāja vienā no somugru valodām.
   Nezinu, varbūt medijiem krievi asociējas ar lamuvārdu, un tāpēc šie krievus dēvē par “tautības cilvēkiem”, lai gan krievi nav tautība, bet lingvistiska grupa, kas runā krievu valodā. Krieviem jau arī nepatiktu, ja šos sauktu par pārkrievotajiem somugriem. Viņi (krievi) pat reizēm apvainojas, ja viņus nesauc par “tautības cilvēkiem”. Tautība taču ir vērtīgāka par kaut kādu prastu lingvistisko grupu!

   • esmu mazliet iepazinies ar nerakstīto vēsturi par baltiem, tad paši balti no kā cēlās?, paši balti tak ar dalījās, bija pegasi, utt., …un bija pār jūrām citas tautas, kuras sāka apmeklēt baltu zemes! Rezumējot, tautai saplūstot ar citu tautu veidojas jauna tauta, kas notiek ļoti ilgā laika periodā.

    • cik atceros no vēstures Atbildēt

     krievi (citi saka, ka tie esot bijuši vikingi jeb laupītāji un zagļi no Normandijas; citi, ka Bizantijas vergu tirgoņi) brīvprātīgi nesaplūda ne ar baltiem, ne somugriem. T.s. krievi piekopa kolonizācijas un rusifikācijas politiku – sākumā krievi mazās tautas un to zemes iekaroja, un pēc tam piespiedu kārtā mazās tautas rusificēja un asimilēja, vai pārkrievošanai nederīgās tautiņas izkāva. Ne velti saka, ka krievija ir mazo tautu cietums.

   • vai gribi teikt ka Balti ir Dievu rase, pati pirmā civilizācija, tauta? Vai tad Dievs šķiro cilvēkus pēc tautības…izlasi diskriminācijas definīciju un likuma traktējumu

 10. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Latvijai lojalu krievu var saskaiīt uz roku pirkstiem. Lilekriviskais ir viņu genos. Gudras un izcilas pwersonības paeizticīgais lilekrievs nesaprot un nevēlās nodarotiesar tik smagu darbu kā domāšanu. Tam ir cari un kņazi. Krivu TV kanāla ierīkošana ir naudas nomešana zemē. Bet krivu skolu likvidēšana gan ir aktuāla. Nav staļinisma laiki – nepatķ latvieši, robeža ir vāļā un plašā Krievija gaida 25 miljonuaizbraukušo vietniekus. Kā siseņi dodās uz iekoptām vietām. Tās noposta un tad dodas tālak janu iekoptu vietu meklēšanā. Milzīga pusapdzīvotā Krievija ka sīks zaglis nupat Ukrainai nozaga Krimu. Abrene , Kuriļu salas, Karelija un daudz kas ticis nozagts. Pataloģiska varas un mantas kāre vada daudzus lilekrievus. Ilgā laika peiodā nekas nav mainījies un tie muļķi,kas cer uz izmaiņām, dabūs trūkties. ģeniālie krievu mākslinieku un zinātnieku sasniegumi lelāko tiesu varēja notikt tikai Amerikā vai Eiropā. Ne Krievijā

  • Viss pareizi, viss perfekti, diemžēl bezperspektīvi. Ko tu iedzimtai vainai padarīsi? Tikai ārstēšanos. Jeb
   atslēgšanos labdien un sveiki līmenī.

 11. Ko tagat,naida kurinātāji ,izdomājuši , ka var lemt par visiem!Man un zinu vel daudzus ,latviešus kuri skatās krievu programas.Viņu pāraides ir interesantas.jābūt izvēlei,ko grib to skatās .

  • Tinies uz krieviju un skaties raidījumus krievu valodā no rīta līdz vēlai naktij! Es 10 000 latviešu vārdā saku sekojošo – mēs nepieļausim, ka par mūsu nodokļu naudu tiek veidots TV kanāls nelatviešu valodā! Un vai šeit nebūtu darbs KNABam – arī man ir aizdomas, ka TV kanāls krieviski ir KUKULIS priekš SC, lai SC prezidenta vēlēšanās balsotu par “Vienotības” virzīto prezidenta amata kandidātu?!

  • tu vari iesprūst kaut Maškas atslēgas caurumā un tur dirnēt visu mūžu,mēs gribam redzēt tālāk

 12. Blusu cirks? ja nopietnāk šeit ir latvija un vai Latvija. Tas jau sāk smirdēt kā Vienotības sīkbiznesa projekts ar izpatikšanu, bet kam -Putinam? Latvijai jau pietiek TV kanālu un 7 TV kanāls jau raida pietiekoši labi un arī krievu mēlē – ja kas grib lai skatās.

 13. nevienam no potenciālajiem pasažieriem nav vajadzīgs.

 14. Nevajag te kurinaat naidu ,sirma galva ,bet tuksha ,kaa spainis.Nezinu nevienu krievu valodiigo aviizi kura ,kaa tu raksti: tiek pausta krasa nepatika pret Latviju un latvisko. Pati Krievija pat nosoda to par ko tu vinjus apsuudzi. Krievija ir daudznacionaala valsts un vienmeer ir atbalstiijusi Latviju un Latvisko un arii citu tautu valodas un nacionaalo .BET muusejiem un tev tai skaitaa, kopa ar ASV tas ir kaa cemme vienaa vietaa.

  • Vai pats šim murgam ,ko uzrakstīji,tici?

   • vai jūs zināt cik tautības dzīvo Krievijā …., un painteresējies kā viņi dzīvo, jo tā kā indiāņi (asv ) diez vai var atļauties kopt savas senču tradīcijas un dzīvot kā senāk, utt., vai zini cik tautību ir Krievijas parlamentā, utt? , šaubos vai kāda tauta vēlētos atdalīties no Krievijas Federācijas, jo tā ir milzīga vara..ar saviem labumiem un sliktumiem, …un drīzāk tai tautai būtu izdevīgāk tikt pie varas, lai pārvaldītu visu Krieviju. bet ej un zin ko Dieviņš izdarīs ar mums visiem gudrajiem, iedomīgiem, kā Dieviem, kuri elpo gaisu no kura esam atkarīgi 🙂

    • krievija ir mazo tautu cietums. Mazās tautas tiek rusificētas un asimilētas “krievos”. Ja būtu iespēja, tad daudzas mazās tautas veidotu savas neatkarīgas valstis, bet nacistiskais režīms to nepieļaus.

  • Mēģini palasīt jau autora nosauktos prokremliskos laikrakstus, ceru, ka burtus vēl atceries! Par to Krievijas atbalstu dažādām tautām arī ir lielas šaubas. Aizbrauc uz Krieviju un Čuvašijā , Udmurtijā, Mordovijā atrodi skolas, kur mācības notiek čuvašu, udmurtu utt valodā! Visur mācības notiek KRIEVU valodā, mācot atsevišķi šo tautu valodas! Žēl, ka neesi izmantojis iespēju pabūt Krievijā!

  • Cik aptaurētam jābūt Atbildēt

   lai pat krievu šovinismu stādītu par paraugu citiem,pie tam atkal piesaucot ASV .Cik tad pat pie mums trūkst lai tās dižās tautu draudzības vārdā jau latviešu valodu gandrīz pilnībā ir aizstājusi krievu valoda?Un to nu gan Krievija nemaz nenosoda(kā tu apgalvo),bet dara visu iespējamo lai tā notiktu.Vai tad neatceries referendumu pret latviešu valodu?Jebšu -to ,ko negribi,to neatceries.Ka tikai atkal vari ap….. ASV!

 15. Peedeejaa laikaa vaacu TV kanaalis ARD vairaakas reizes publiceeja zinju, ka ES vadoshie iereednji pulceejas zu apspriedeem latvieshu Riigaa (Gaismas pilii). Tatad arii vacieshi atziist, ka Riiga ir latvieshu pilseeta. Atliek tikai nogaidiit, kad visi latvieshi savaa Riigaa runaas tikai latviski!

 16. Kam Latvijā ir vajadzīga šī militarizētā organizācija”Baltijas kazaku pulks”?

 17. Reģionu partijas oficiālais viedoklis Atbildēt

  Krievu kanāls vajadzīgs partijai “Vienotība”. Ar šī kanāla palīdzību minētā partija piesaistīs sev jaunus vēlētājus, jo latvieši vairs negrib balsot par “Vienotību”, kas latviešiem ir pieriebusies. “Vienotībai”, lai tā nepazustu no nākamās Saeimas, atliek savākt tos SC biedrus, kuri skatās Eiropas virzienā un ir t.s. liberāļi. Īpaši “Vienotība” cer uz Liepājas, Ventspils, Rēzeknes, Jēkabpils, Jelgavas, Ludzas un Daugavpils nelatviešu iedzīvotājiem. Kā pierādīja eksperiments ar Zaķi – pareizi apstrādāti krievi balso par “Vienotību” un nevis par krievisko SC.
  Šim mērķim “Vienotība” gatava no nodokļu maksātāju naudas atvēlēt 6 miljonus eiro gadā. SC gan kļuvuši šaubīgi attiecībā uz šo lietu, jo SC saprot, ka TV saturu ietekmēs “Vienotība” un šis saturs nebūs labvēlīgs SC un SC simpatizējošajiem cilvēkiem.

  • Ik pa brīdim latviešiem pieriebjās kāda visumā latviska partija,kas likumsakarīgi pēc kāda laika pazūd ,bet šo partiju vadoņi kļūst par miljonāriem.Latvisko partiju galvenais uzdevums ir piesaistīt vēlētājus ,lai pēc vēlēšanām tiem uzspļautu. Šī latvisko partiju rīcība tikai samazina vēlēt gribošo latviešu skaitu vai motivē tos balsot par SC.

Draugiem Facebook Twitter Google+