Latvijas kamaniņu sporta izlases galvenais treneris Kaspars Dumpis
Latvijas kamaniņu sporta izlases galvenais treneris Kaspars Dumpis
Foto – Juris Kalniņš

“Otras tik indīgas trases kā Phjončhanā nav,” teic treneris Kaspars Dumpis 0

“Otras tik indīgas trases kā Phjončhanā nav, un mums ir jāatrod veids, kā sagatavot tai atbilstošas kamanas,” olimpiskās sacensību sezonas priekšvakarā galveno uzdevumu atklāj Latvijas kamaniņu sporta izlases galvenais treneris Kaspars Dumpis.

Reklāma
Reklāma

Iekšējā atlase

Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Pasaules kausa (PK) izcīņas seriāls šonedēļ startēs vieglākajā trasē Īglsā (Austrija), latvieši deleģē pilnu komandu – Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods, Riks Kristens Rozītis, Artūrs Dārznieks un Kristaps Mauriņš, Elīza Cauce, Ulla Zirne un Kendija Aparjode, ekipāžas Andris un Juris Šici, Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, Kristens Putins un Imants Marcinkevičs. Sevi pierādīt mēģinās arī juniori Elīna Ieva Vītola, kura pretendē uz līdzdalību olimpiskajās spēlēs, Sigita Bērziņa, Anda Upīte un Mārtiņš Broks ar Robertu Plūmi ekipāžā.

Latvieši uz Austriju devās gandrīz taisnā ceļā no treniņu nedēļas olimpiskajā Phjončhanas trasē Dienvidkorejā. “Mums tur gāja labāk nekā pavasarī, taču līdz galam neatšifrējām trasi. Priecē tas, ka visi vismaz pāris reizes nobrauca bez aizķeršanās, vislabāk izskatījās ekipāžas un Inārs. Lielākā mīkla joprojām ir devītā virāža, ko korejieši, runājot ar sportistiem un treneriem, cītīgi veidoja, lai vispār var izbraukt. Pavasarī 95 procenti to nevarēja izdarīt, tagad var 70 līdz 80. Bet arī citas virāžas šad tad izspēlē kādu joku gan augšdaļā, gan lejā. Sportistam liekas, ka baigi forši iet, atslābst mazliet, un tas var bēdīgi beigties,” stāsta Dumpis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par 99,99 procentiem var teikt, ka olimpiskajās spēlēs Latvijai būs pilna komanda – pa trim kungiem un dāmām, kā arī divas divnieku ekipāžas. Pretendentu ir vairāk, tādēļ notiek iekšējā atlase, kurā nopietnākā konkurence ir vīriešiem – no pieciem divi būs lieki. Ar vienu kāju olimpietis jau ir Inārs Kivlenieks, kurš uzvarēja abos kontroltreniņos Phjončhanā, bet pārējiem bija mainīgas sekmes. Svītra kvalifikācijai tiks pavilkta gada beigās pēc pieciem PK posmiem.

Ēnas puse

Kaspars Dumpis uzsver, ka vēl cītīgi jāpiestrādā tehnikai, lai tā būtu piemērota Phjončhanas trases specifikai: “Neviena cita trase nav tik indīga, jo virāžās trūkst spiediena un kamanas griežas šķērsām. Pavasarī sapratām, ka būs jātaisa stabilas kamanas. Uztaisījām, bet daudzās citās virāžās bija lielas grūtības ar kamanu pagriešanu. Mums jāmeklē vidusceļš, lai kamanas būtu gan stabilas, gan ātras.”

Komandas atlase gan spiež sportistus nevis turpināt eksperimentus ar tehniku, bet gan izvēlēties pārbaudītu variantu. Tā ir iekšējās kvalifikācijas ēnas puse. “Domāju, ka pēc diviem trim posmiem būs skaidrs, kurš tiks uz Phjončhanu, un sacensībās Ziemeļamerikā sāks vairāk mēģināt,” spriež treneris. Ar veselību nopietnu likstu nevienam neesot, bet fiziskajā sagatavotībā jāaizlāpa robs, kas radās Dienvidkorejā, lielāko uzmanību veltot darbam pie tehnikas un otrajā vietā atstājot svaru zāles apmeklēšanu.

Latvijas kamaniņu braucēji no trim iepriekšējām ziemas olimpiskajām spēlēm pārveduši medaļas, un Phjončhanā mērķi nebūs pieticīgāki. Pasaules kausu izcīnīs deviņos posmos, pēdējā no tiem janvāra nogalē Siguldā sadalīs arī Eiropas čempionāta medaļas.

KALENDĀRS. KAMANIŅU SPORTS

PASAULES KAUSA IZCĪŅA

1. posms: 18. un 19. novembrī Īglsā (Austrija), 2. posms: 25. un 26. novembrī Vinterbergā (Vācija), 3. posms: 2. un 3. decembrī Altenbergā (Vācija), 4. posms: 8. un 9. decembrī Kalgari (Kanāda), 5. posms: 15. un 16. decembrī Leikplesidā (ASV), 6. posms: 6. un 7. janvārī Kēnigszē (Vācija), 7. posms: 13. un 14. janvārī Oberhofā (Vācija), 8. posms: 20. un 21. janvārī Lillehammerē (Norvēģija), 9. posms: 27. un 28. janvārī Siguldā.

Reklāma
Reklāma

Ziemas olimpiskās spēles: no 10. līdz 15. februārim Phjončhanā (Dienvidkoreja).