Kamanas slīd: Šiciem piektā; Rozītim rekordaugstā sestā vieta 0

Brāļu Andra un Jura Šicu divnieku ekipāža svētdien Vinterbergas trasē Vācijā izcīnīja piekto vietu Pasaules kausa otrā posma Sprinta kausa sacensībās, kamēr Riks Kristens Rozītis tika pie sestās vietas, gūstot lielāko panākumu līdzšinējā karjerā.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10

Sprinta kausā tradicionāli tiek veikts viens brauciens, turklāt laika atskaite sākas nevis no starta vietas, bet gan aptuveni 100 metrus pēc tā, kad kamaniņu braucēji jau ir ieskrējušies. Sprinta kausā pie starta tiek 15 labākie katrā disciplīnā pēc Pasaules kausa posmā sasniegtajiem rezultātiem. Sprinta kausā tiek dalīti arī Pasaules kausa kopvērtējuma punkti.

Divniekiem kārtējo reizi dominēja Vācijas ekipāžas, aizņemot visu goda pjedestālu – uzvaru guvušie Tobiass Vendls un Tobiass Arlts par 0,027 sekundēm apsteidza Toni Egertu un Sašu Benekenu, bet 0,045 sekundes zaudēja jaunie Robins Johaness Gīke un Dāvids Gamms.
Šici zaudēja 0,112 sekundes, bet 13.vietu ieņēmuši Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš no uzvarētājiem atpalika par 0,377 sekundēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc divos posmos aizvadītām trim sacensībām Egertam un Benekenam ir 285 punkti, ar 255 punktiem seko Vendls un Arlts, bet pie 181 punkta tikuši itāļi Ludvigs Rīders un Patriks Rastners, kuri Sprinta kausā bija samierinājās ar desmito vietu.
Tikmēr Šici ar 151 punktu ir piektajā pozīcijā, bet Gudramovičs un Kalniņš iekrājuši 77 punktus, kas dod 14.pozīciju.

Vīriem ar rezultātu 36,644 sekundes triumfēja titulētais vācietis Fēlikss Lohs, kuram 0,118 sekundes zaudēja krievs Semjons Pavļičenko, kamēr trešo vietu izcīnīja austrietis Niko Gleiršers.
Savukārt Rozītis zaudēja 0,207 sekundes, kas ļāva noslēgt pirmo sešinieku. Šis Latvijas sportistam ir augstākais sasniegums karjerā – iepriekšējās divās sezonās viņš pa reizei spēja gūt desmito vietu.
Kopvērtējumā līderis vīriem ar 255 punktiem ir Lohs, kuram 15 punktus zaudē Pavļičenko, bet trešais ar 182 punktiem ir Sprinta kausā piekto vietu guvušais austrietis Volfgangs Kindls.

Tikmēr dāmām Elīzai Caucei starta daļā bija lielākais ātrums no visām sportistēm, tomēr izskaņā viņa pieļāva rupju kļūdu un samierinājās ar 12.vietu.
Šeit dubultuzvaru izcīnīja amerikānietes Emilija Svīnija un Sammera Bričere, kuras šķīra 0,044 sekundes, savukārt trešā palika pēdējo sezonu sacensību galvenā favorīte Natālija Geizenbergere no Vācijas, zaudējot 0,080 sekundes.
Savukārt Cauce atpalika par 0,300 sekundēm.
Kopvērtējumā dāmām tagad Geizenbergerei ir 270 punkti, ar 215 punktiem seko Sprintā ceturtā palikusī tautiete Tatjana Hifnere, bet trešā ar 170 punktiem ir Svīnija.

Vīru sacensībās Rozītis sestdien Vinterbergas trasē ieņēma 13.vietu, kamēr 17.vietu guva talantīgais Kristers Aparjods, 24.vietā 29 sportistu konkurencē ierindojās Artūrs Dārznieks, bet pieredzējušais Inārs Kivlenieks krita pirmajā braucienā un nefinišēja.
Tikmēr divniekos Šici pēc pirmā brauciena bija otrie, bet noslēgumā atkrita uz sesto pozīciju, kamēr Gudramovičs un Kalniņš noslēdza pirmo desmitnieku, bet jaunie Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs ieņēma 20.pozīciju 23 ekipāžu vidū.

Dāmas pamatsacensības aizvadīja svētdien, kad Cauce guva 13.vietu, Kendija Aparjode samierinājās ar 19.pozīciju, bet Ulla Zirne kamanu neatbilstību dēļ pēc pirmā brauciena tika diskvalificēta.
Labākie kamaniņu braucēji nākamnedēļ sacentīsies Altenbergā, kam sekos divi posmi Ziemeļamerikā.