Kamaniņu braucējai Caucei devītā Pasaules kausa posmā Oberhofā 0

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Cauce svētdien ierindojās devītajā vietā Oberhofas trasē notiekošā Pasaules kausa (PK) izcīņas septītā posma sacensībās.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Cauce pirmajā braucienā uzrādīja sesto ātrāko laiku, bet otrajā braucienā viņai tika labi neklājās un bija 11. rezultāts, kas divu braucienu summā lika atkāpties uz devīto vietu.

Dramatisku uzvaru šajā posmā izcīnīja vāciete Natālija Geisenbergere, kura divu braucienu summā par sekundes tūkstošdaļu apsteidz savu tautieti Tatjanu Hifneri, bet trešajā vietā ierindojās krieviete Tatjana Ivanova, kura izvarētājai zaudēja 0,281 sekundi.

Tikmēr Cauce Geisenbergerei divu braucienu summā zaudēja 0,585 sekundes.

No Latvijas kamaniņu braucējām Ulla Zirne ieņēma 19.vietu, uzvarētājai zaudējot teju sekundi, bet Kendija Aparjode ierindojās 21.pozīcijā.

Šajās sacensībās uz starta izgāja 24 kamaniņu braucējas.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc septiņos posmos aizvadītām desmit sacensībām līderei Geisenbergerei ir 797 punkti, bet viņai ar 720 punktiem seko Hifnere, kamēr trešo vietu ar 536 punktiem ieņem amerikāniete Erina Hemlina, kura svētdien bija astotā.

No latvietēm Cauce ar 326 punktiem atrodas 11.pozīcijā, Zirne ar 243 punktiem ir dalītā 13.vietā, Aparjode ar 69 punktiem pakāpusies uz 28.vietu, bet Elīna Žurzdiņa ar Siguldā izcīnītiem 13 punktiem ir 42.pozīcijā.

Vēlāk plkst.13.30 tiks dots starts komandu stafetei. Sacensības tiešraidē translē kanāls “Best4Sport TV”.

LETA jau vēstīja, ka Inārs Kivlenieks sestdien izcīnīja sesto vietu, bet pārējie trīs Latvijas kamaniņu braucēji ierindojās pozīcijās no 24. līdz 26.vietai. Labāko rezultātu no trijotnes sasniedza Kristaps Mauriņš, kuram sekoja Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis.

Tikmēr divnieka ekipāža brāļi Andris un Juris Šici sestdien neveiksmīgi veica otro braucienu un ierindojās tikai 11.vietā. Latvijas nomināli trešā ekipāža Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs sestdien bija 13.vietā, kamēr pirmajā braucienā kritienu piedzīvojušie Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš palika priekšpēdējie 24 divnieku konkurencē.

Iepriekšējā nedēļā pasaules čempionātā Austrijas trasē Īglsā Latvijas kamaniņu braucēji nostartēja neveiksmīgi. Individuāli labākais rezultāts bija Šicu septītā vieta sprinta sacensībās. Septītā Latvija palika arī komandu stafetē. Tiesa, Putins un Marcinkēvičs izcīnīja bronzas medaļu divnieku sacensībās U-23 grupas ieskaitē.

Jau nākamajā nedēļā pasaules labākie kamaniņu braucēji dosies uz Phjončhanu, kur pirms Pasaules kausa etapa notiks arī treniņnedēļa. Šeit Latvijas izlasei pievienosies arī Kristers Aparjods, kurš sestdien Siguldā tika kronēts par pasaules junioru čempionu. Savukārt sezona noslēgsies ar sacensībām Altenbergā.