Kamaniņu braucējam Kivleniekam sestā vieta Pasaules kausa posmā Siguldā 0

Latvijas kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks svētdien Siguldā izcīnīja sesto vietu Pasaules kausa izcīņas sestajā posmā, kaut pēc pirmā brauciena bija ļoti augstajā otrajā pozīcijā.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Kivlenieks cīņas iesāka vēl piektdien Nāciju kausā, kas bija kā kvalifikācija pamatsacensībām, kur guva uzvaru, un pārliecinoši nostartēja arī svētdien pirmajā braucienā, finišējot pēc 47,971 sekundes. Viņš tobrīd tikai par nepilnām trim simtdaļām atpalika no leģendārajam itālim Armīnam Cīgeleram piederošā trases rekorda, ko turpinājumā pārspēja krievs Semjons Pavļičenko.

Brauciena beigās izrādījās, ka Pavļučenko ir vienīgais sportists, kurš spēja apsteigt Kivlenieku. Latvijas atlēts no līdera atpalika par 0,134 sekundēm, bet vēl desmitdaļu pēc pirmā brauciena zaudēja Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Romāns Repilovs no Krievijas.

Tomēr otrajā braucienā Kivlenieks uzrādīja tikai devīto rezultātu un summā atkrita uz sesto pozīciju, tomēr tāpat sasniedza pārliecinoši labāko rezultātu šosezon.

Sacensībās uzvaru guva Pavļičenko, kurš par 0,141 sekundi apsteidza Repilovu, bet trešo vietu izcīnīja austrietis Volfgangs Kidls, kurš pēc pirmā brauciena bija tikai sestais.

Kivlenieks uzvarētājam summā piekāpās par 0,382 sekundēm.

Arī pārējie Latvijas sportisti nobrauca ļoti sekmīgi un visi iekļuva labāko piecpadsmitniekā, kvalificējoties vēlāk svētdien gaidāmajam Sprinta kausam, kur būs iespēja iegūt papildus punktus Pasaules kausa kopvērtējumā. Septīto vietu izcīnīja Artūrs Dārznieks, kurš pēc pirmā brauciena bija devītais, bet otrajā uzrādīja septīto labāko rezultātu. Desmito vietu guva Riks Kristens Rozītis, kurš šajā pozīcijā bija jau pēc pirmā brauciena, bet otrajā to noturēja pat ar 14.ātrāko rezultātu. Savukārt 14.vietu izcīnīja šosezon neveiksmīgi startējošais Kristaps Mauriņš, kurš pēc pirmā brauciena bija 15.pozīcijā, bet otrajā uzrādīja 16.rezultātu, tomēr tāpat spēja pakāpties nedaudz augstāk.