×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

Kamaniņu braucēji otrajā desmitā

Latvijas divnieku ekipāža Andrejs Bērze un Uldis Logins ceturtdien izcīnīja 11.vietu Kēnigzē trasē Vācijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas ceturtajā posmā kamaniņu sportā divnieku ekipāžām, savukārt Elīzai Tīrumai 15. vieta sieviešu sacensībās. 

Pēc pirmā brauciena Bērze/Logins atradās 14.vietā, bet otrajā sasniedza desmito rezultātu. Summā viņi par 2,135 sekundēm atpalika no uzvaru izcīnījušajiem mājiniekiem Tobiasa Vendla un Tobiasa Ārlta. Otro vietu izcīnīja austrieši Andreāss un Volfgangs Lingeri, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,234 sekundes, bet trešo vietu izcīnījušie mājinieki Tonijs Egerts/Saša Benekens atpalika jau par 0,657 sekundēm.

Tikmēr 15.pozīcijā pēc pirmā brauciena atradās Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, kuri bija tikai par 0,001 sekundi lēnāki nekā otri Latvijas sportisti, tomēr otrajā braucienā viņš tāpat kā vairākas citas ekipāžas smagajā Kēnigzē trasē piedzīvoja kritienu un nefinišēja. Šis Gudramovičam/Kalniņam bija pirmais Pasaules kausa posms šosezon. Kopā pirmajā braucienā finišu nesasniedza divas ekipāžas, bet otrajā – trīs. Savukārt vēl vairāki divnieki krita, tomēr spēja sacensības turpināt.

Kopvērtējumā līderpozīciju ar 340 punktiem saglabāja Lingeri. Viņiem 30 punktus zaudē Vendls/Ārlts, bet uz trešo vietu ar 271 punktu atkrita šoreiz ceturto vietu ieņēmušie Peters Pencs un Georgs Fišlers no Austrijas. No Latvijas sportistiem Bērze un Logins ar 83 punktiem pakāpās uz 17.pozīciju, bet tikai vienā posmā startējušie Andris un Juris Šici ar 30 punktiem ieņem 24.vietu.

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma izcīnīja 15.vietu Kēnigzē trasē Vācijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas ceturtajā posmā sievietēm.  Pirmajā braucienā Tīruma, tāpat kā Nāciju kausā, pieļāva kļūdu trases izskaņā, tomēr noturējās un neapgāzās, sasniedzot 17.rezultātu. Savukārt otrajā braucienā Tīruma uzrādīja 12.labāko rezultātu un summā pakāpās uz 15.vietu, kas ir viņas augstākais sasniegums šosezon. Divu braucienu summā Tīruma par 2,020 sekundēm atpalika no uzvaru izcīnījušās slavenās vācietes Tatjanas Hifneres. Uzvarētājai 0,174 sekundes zaudēja viņas tautiete Natālija Geisenbergere, bet trešā palika Aleksa Gouga no Kanādas.

Pasaules kausa kopvērtējumā sieviešu konkurencē pēc četriem posmiem pirmo vietu ar 370 punktiem joprojām ieņem Hifnere. Otrajā vietā ar 300 punktiem atrodas Gouga, bet viņai piecus punktus zaudē Geisenbergere. Elīza Tīruma ar trijos posmos iekrātajiem 69 punktiem joprojām ieņem 20.vietu.

Elīzas Tīrumas vecākā māsa Maija šajās sacensībās joprojām nepiedalīsies veselības problēmu dēļ, bet sacensībās atgriezīsies nākamajā posmā. Tāpat sarežģītajā Kēnigzē trasē nebrauca arī divnieks Andris un Juris Šici, kuri joprojām darbojas atvieglotā režīmā pēc tam, kad vasarā Juris Šics cieta smagā autoavārijā.

Piektdien trasē dosies vīrieši un notiks arī stafetes sacensības. Vīriešu konkurencē Latviju pārstāvēs Inārs Kivlnieks un Kristaps Mauriņš, kuri pārvarēja Nāciju kausu, bet pavisam nedaudz līdz pamatsacensībām pietrūka jaunajam Artūram Dārzniekam.

Jau vēstīts, ka ilggadējais Latvijas komandas līderis Mārtiņš Rubenis Kēnigzē nestartēs, jo pašlaik ir treneru korpusā jaunajiem kamaniņu braucējiem, kuriem janvāra vidū jāpiedalās pirmajās Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Insbrukā. Rubenis sacensībās atgriezīsies februārī Altenbergā paredzētajā pasaules čempionātā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+