Sports
Ziemas sports

Aparjods 19 gadu vecumā cīnās par olimpisko sešnieku0

Reuters/Scanpix

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods atrodas augstajā septītajā vietā pēc sestdien veiktajiem Phjončhanas olimpisko spēļu pirmajiem diviem braucieniem, kamēr Inārs Kivlenieks ieņem 21.vietu, bet Artūrs Dārznieks atrodams 25.pozīcijā.

Aparjods abos braucienos uzrādīja sesto ātrāko laiku, kas divu braucienu summā deva septīto pozīciju.

Aparjods aizvadīja divus labus braucienus. Tomēr otrajā braucienā viņam par sliktu nostartēja fakts, ka latvietis startēja jau kā piektais, jo pēc tam kļuva aukstāks un vēlāk startējušajiem konkurentiem bija iespējas sasniegt lielākus ātrumus.

Savukārt Kivlenieks pirmajā braucienā uzrādīja 21.rezultātu, bet otrajā braucienā bija 22.ātrākais sportists, kamēr Dārzniekam braucienos bija attiecīgi 22. un 28.vieta. Šie abi sportisti abos braucienos pieļāva kļūdas.

Līderis pēc pirmās dienas ir iepriekšējo divu olimpisko spēļu čempions Fēliks Lohs no Vācijas. Pēc pirmā brauciena pārsteidzoši priekšā bija austrietis Dāvids Gleiršers, tomēr tresas veikšanas reizē viņš uzrādīja tikai septīto laiku un tagad ir otrais, Loham zaudējot 0,188 sekundes.
Savukārt trešais ir olimpiskais sportists no Krievijas Romāns Repilovs, kurš atpaliek 0,217 sekundes.

Aparjods līderim zaudē 0,357 sekundes, bet līdz goda pjedestālam latvietim ir 0,140 sekundes.
Kivlenieks Loham zaudē 1,345 sekundes, kamēr Dārznieks atpaliek 1,677 sekundes.
Vīru sacensībās piedalās 40 kamaniņu braucēji.

Saistītie raksti

Trešajam braucienam starts paredzēts svētdien plkst.13 pēc Latvijas laika, bet pēc tam svētdien tiks veikts arī noslēdzošais, ceturtais, brauciens.

Aparjods, kurš 24.februārī svinēs 20 gadu dzimšanas dienu, un nesen 25 gadu jubileju nosvinējušais Dārznieks ir olimpisko spēļu debitanti, kamēr Kivleniekam šī ir trešā Olimpiāde. Pašlaik 31 gadu vecais Kivlenieks 2010.gada olimpiskajās spēlēs Vankūverā ieņēma 18.vietu, bet četrus gadus vēlāk Sočos bija divas pozīcijas augstāk.

LA.lv