×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
8. janvāris, 2017
Drukāt

Kamaniņu braucējs Dārznieks: Var atkal smaidīt un ķert kaifu

Artūrs Dārznieks
foto: LETAArtūrs Dārznieks foto: LETA

Eiropas čempionātā izcīnītās bronzas medaļas stafetē un divi stabili braucieni individuālajās sacensībās radījuši pozitīvas emocijas un ar cerībām var gaidīt sezonas turpinājumu – sarunā ar “LA” svētdien atzina Latvijas kamaniņu sportists Artūrs Dārznieks.

Dārznieks kopā ar Elīzu Cauci un Andri un Juri Šiciem Pasaules kausa posmā Kēnigszē stafetes sacensībās ierindojās piektajā vietā, bet Eiropas čempionāta ieskaitē bija trešie, pie godalgām tiekot ceturto gadu pēc kārtas. 2014. un 2016. gadā Latvija stafetē izcīnīja sudrabu, bet pirms diviem gadiem – bronzu.

“Varējām būt arī augstāk, jo es startā kļūdījos ar otro pingvīnu – iespējams, uztraukuma dēļ, iespējams, tas, ka dāmu starta estakāde nav tik ierasta. Labi, ka ātri noreaģēju un savācos. Ļoti daudz tas nemaksāja,” atzina Artūrs Dārznieks, vienlaikus paužot gandarījumu, ka komanda Eiropā atkal kāpa uz goda pjedestāla. Ledus ir slidens, par ko atgādināja Krievijas izlase – vīriešu sacensību uzvarētājs Semjons Pavļičenko kļūdījās finišā un atstāja komandu bez rezultāta.

“Kopumā šis bija veiksmīgs posms. Pirms sezonas īsti negāja, mainīju nianses tehnikā, testēju. Var teikt, ka biju sapinies savā meistarībā, arī pirmais Pasaules kausa posms neizvērtās tāds, kā cerēts. Kēnigszē veicu divus stabilus braucienus un esmu apmierināts arī ar individuālo startu. Redzot tehnikas progresu, ir cerības uz labu turpinājumu,” piebilda Dārznieks, kurš Kēnigszē ierindojās visaugstāk no mūsu kvarteta (11. vieta, Eiropas ieskaitē desmitā pozīcija), tādējādi nopelnot vietu stafetes komandā.

Iepriekšējos trijos posmos Ziemeļamerikā Artūrs nestartēja, jo komanda pāri okeānam devās nepilnā sastāvā: “Mēs tikmēr raženi pastrādājām mājās – braucām pa trasi, strādājām pie fiziskās sagatavotības. Ceram, ka tas Siguldas posmā nāks atpakaļ, tiesa, tad visu laiku bija silts laiks, bet tagad ir mīnusi un daudz ātrāks ledus. Skatīsimies, kā tehnika skrien šādos laika apstākļos. Katrā ziņā tagad iegūtas pozitīvas emocijas un var atkal smaidīt, ķert kaifu.”

Kāda noskaņa kamaniņu sporta sabiedrībā valda pret Krievijas sportistiem? “Grūti spriest. Internetā peld runas par aizliegtajām vielām, bet neviena vaina konkrēti nav pierādīta arī tajā pašā skeletonā. Krievijas kamaniņu braucējiem šosezon labi iet, Alberts Demčenko kārtīgi pastrādājis ar tehniku un saliekot kopā to ar labiem braucieniem ir arī rezultāti,” sprieda Dārznieks.

Nākamās nedēļas beigās Pasaules kausa sestais posms notiks Siguldā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+