Sports
Ziemas sports

Kamaniņu braucējs Kivlenieks izcīna ceturto vietu Eiropas čempionātā0

Latvijas vadošais vīriešu kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks svētdien izcīnīja ceturto vietu Siguldas trasē notiekošajā Eiropas čempionātā, kas vienlaikus ir arī sezonas noslēdzošais – devītais – Pasaules kausa posms, kamēr pirmajā desmitniekā bija arī Kristers Aparjods un Artūrs Dārznieks.

Aparjods Eiropas čempionātā ieguva astoto vietu, kamēr Dārznieks bija uzreiz aiz viņa. Savukārt Pasaules kausa vērtējumā abiem attiecīgi devītā un 11.pozīcija.

Tikmēr neveiksmīgākas sacensības aizvadīja vēl viens Latvijas kamaniņu sportists Kristaps Mauriņš. Pasaules kausa vērtējumā viņš pēc pirmā brauciena bija 24.vietā, bet otrajā piegājienā savu rezultātu izdevās nedaudz uzlabot, summā noslēgumā ierindojoties 21.pozīcijā. Savukārt Eiropas čempionāta ieskaitē latvietim 19.vieta.

Par Eiropas čempionu un šī Pasaules kausa posma uzvarētāju svētdien Siguldā tika kronēts krievs Semjons Pavļičenko, kurš divu braucienu summā par 0,011 sekundēm apsteidza slaveno vācieti Fēliksu Lohu, bet trešais bija vēl viens Krievijas kamaniņu braucējs Romāns Repilovs, kurš tautietim piekāpās par 0,112 sekundēm.

Savukārt Kivlenieks uzvarētājam piekāpās par 0,149 sekundēm.

Vēl pēc pirmā brauciena Kivlenieks bija piektais, šādu pozīciju ieņemot arī Pasaules kausa ieskaitē. Tomēr otro braucienu latvietis veica lieliski, kas ļāva cerēt uz medaļām. Summā gan viņš apsteidza tikai austrieti Reinhardu Egeru un noslēgumā ieņēma ceturto pozīciju.

No goda pjedestāla Kivlenieks atpalika tikai par 0,037 sekundēm.

Savukārt Aparjods vēl pēc pirmā brauciena Eiropas čempionāta ieskaitē bija augstajā septītajā vietā, kamēr Dārznieks atradās uzreiz aiz viņa. Otrajā braucienā laikapstākļu dēļ trases kvalitāte vairs nebija tik laba, kā rezultātā Aparjods summā atkrita uz astoto vietu, kamēr Pasaules kausa vērtējumā viņš bija devītais.

Tikmēr Mauriņš otro braucienu veica ar kļūdām un noslēgumā Eiropas čempionātā bija desmitais, bet Pasaules kausa ieskaitē – 11.pozīcijā.

Svētdien Siguldā kamaniņu braukšanai nevaldīja tie patīkamākie laikapstākļi, jo bija diezgan silts, turklāt sniga slapjš sniegs, kas trasi padarīja mīkstu. Līdz ar to trases kvalitāte ar laiku samazinājās.

Pēc šāda sacensību noslēguma kļuva skaidrs, ka Kivlenieks, Aparjods un Dārznieks kvalificējušies vēlāk svētdien gaidāmajai Sprinta kausa izcīņai.

Vēlāk svētdien plkst.12.20 ar divnieku ekipāžām sāksies Sprinta kausa izcīņa, pēc tam trasē dodoties arī dāmām un kungiem. Visbeidzot sacensības Siguldā tiks noslēgts ar komandu stafeti, kas sāksies plkst.14.50.

Sacensības tiešraidē pārraida televīzijas kanāls “Best4Sport”.

Automātiska vieta pamatsacensībās bija garantēta tikai Aprjodam, kamēr Kivlenieks piektdien izcīnīja uzvaru Nāciju kausā, triumfējot arī šo sacensību kopvērtējumā, bet Dārznieks un Mauriņš bija attiecīgi piektajā un 13.vietā.

Pēcāk svētdien gaidāmajām Sprinta kausa sacensībām kvalificēsies 15 labākie kamaniņu braucēji.

Pirmās pamatsacensības Siguldā notiekošajā etapā tika aizvadītas sestdien. Divniekos par uzvarētājiem kļuva sezonas līderi Toni Egerts un Saša Benekens no Vācijas, kamēr otro vietu izcīnīja brāļi Andris un Juris Šici, bet bronzas medaļas ieguva Tobiass Vendls un Tobiass Arlts no Vācijas.

Saistītie raksti

Uzreiz aiz goda pjedestāla sestdien bija cits Latvijas kamaniņu divnieks Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, kamēr Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs bija astotie.

Tāpat Šici patlaban ir otrajā vietā Sprinta kausa summā, cīnoties par Pasaules kausa iegūšanu šajā disciplīnā.

Dāmām jaunā kamaniņu braucēja Kendija Aparjode sestdien kontinenta meistarsacīkstēs izcīnīja augsto piekto vietu. Tikmēr Elīza Cauce palika septītajā, bet Ulla Zirne – devītajā vietā.

Līdz ar to visi Latvijas sportisti nodrošināja iespēju sacensties šodien gaidāmajā Sprinta kausā.

LA.lv