Sports
Ziemas sports

Kamaniņu divnieks Šici izcīna bronzu Pasaules kausa Sprinta sacensībās 16


Andris Šics.
Andris Šics.
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Brāļu Andra un Jura Šicu divnieku ekipāža sestdien izcīnīja bronzas godalgu ASV trasē Leikplesidā notiekošā Pasaules kausa piektā posma Sprinta sacensībās.

Zeltu Sprinta kausā izcīnīja Pasaules kausa līderi vācieši Toni Egerts un Saša Benekens, kamēr otro vietu ieguva austrieši Georgs Fišlers un Peters Pencs, no uzvarētājiem atpaliekot 0,254 sekundes.

Tikmēr Šici, kuri trasē devās vieni no pirmajiem, ilgu laiku turējās pirmajā vietā. Viņus apdzina vien pēdējās divas startējušās ekipāžas. No uzvarētājiem latvieši atpalika par 0,305 sekundes.

Pēc divnieku sacensībām Sprinta kausu aizvadīs arī dāmas un vīrieši. Sievietēm Latviju pārstāvēs Ulla Zirne, bet kungiem – Inārs Kivlenieks.

Šīs sezonas pirmajās Sprinta kausa sacensībās, kas notiks novembra beigās Altenbergā, labākie no Latvijas bija tieši Šici, kuri ieguva piekto vietu.

Sprinta kausa sacensības tiešraidē pārraida televīzijas kanāls “Best4Sport”.

Sprinta kausā tradicionāli tiek veikts viens brauciens, turklāt laika atskaite sākas nevis no starta vietas, bet gan aptuveni 100 metrus pēc tā, kad kamaniņu braucēji jau ir ieskrējušies. Sprinta kausā pie starta tiek 15 labākie katrā disciplīnā pēc Pasaules kausa posmā sasniegtajiem rezultātiem. Sprinta kausā tiek sadalīti arī Pasaules kausa kopvērtējuma punkti.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam sestdien Zirne sieviešu sacensībās izcīnīja 12.vietu.

Vēl viena Latvijas pārstāve Elīza Cauce sestdien neaizvadīja tās sekmīgākās sacensības, divu braucienu summā ierindojoties vien 18.pozīcijā. Pateicoties 12.vietai, Zirne nodrošināja iespēju sacensties Sprinta kausā.

Sieviešu konkurencē par šī posma uzvarētāju kļuva Pasaules kausa kopvērtējuma līdere Natālija Geizenbergere no Vācijas, kura par 0,104 sekundēm apsteidza Kanādas kamaniņu braucēju Aleksu Gougu.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa vēl viena kanādiete Kimberlija Makreja.

Tikmēr Zirne no Geizenbergeres atpalika par 0,750 sekundēm, bet Cauce – par 1,254 sekundēm.

Divnieku sacensībās Šici piektdien bija 11.vietā, kamēr Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs pirmajā braucienā krita un finišu nesasniedza, bet piektdienas jubilāra Pētera Kalniņa un Oskara Gudramoviča divnieks pēdējā treniņā piedzīvoja kritienu un sasitās, tādēļ tika pieņemts lēmums sacensībās nepiedalīties.

Savukārt vīriešu sacensībās Kivlenieks bija 13.vietā, kamēr gados jaunais Kristers Aparjods sacensības noslēdza 19.vietā, bet Artūrs Dārznieks ieņēma 29.pozīciju.

Posms Leikplesidā ir pēdējais šogad, bet nākamais etaps norisināsies janvāra pirmajā nedēļā Kēnigszē trasē Vācijā.

Pasaules kausa sezona janvāra beigās noslēgsies ar Eiropas čempionātu Siguldā. Savukārt Phjončhanas olimpisko spēļu atlase ilgs līdz šī gada beigām, bet Latvija, visticamāk, sacensībās piedalīsies ar maksimālo dalībnieku skaitu – trim vīriem, trim dāmām un divām divnieku ekipāžām.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).

LA.lv