Sports
Ziemas sports

Kamanu divniekos bez medaļām un pat cerētās cīņas par tām2

Reuters/Scanpix

Trīskārtējie medaļnieki Andris un Juris Šici trešdien izcīnīja sesto vietu Phjončhanas olimpisko spēļu kamaniņu sporta divnieku sacensībās, kamēr Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš bija 14.pozīcijā.

Abas Latvijas ekipāžas aizvadīja neveiksmīgus pirmos braucienus, bet otros veica daudz sekmīgāk.
Sacensībās pirmajā četriniekā iekļuva pa divām Vācijas un Austrijas ekipāžām.
Abas Latvijas ekipāžas pirmajā braucienā pieļāva kļūdas, ar kājām bremzējot 10-11 virāžā. Pēc tā Šici bija vien devītajā vietā, kamēr Gudramovičs un Kalniņš atradās 17.pozīcijā starp 20 ekipāžām.

Otrajā braucienā Šici uzrādīja ceturto ātrāko rezultātu un summā veica kāpumu, sasniedzot sešinieku. Tikmēr Gudramovičs un Kalniņš otrajā braucienā bija devītie ātrākie.

Otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas triumfēja Tobiass Vendls un Tobiass Arlts no Vācijas, kuri par 0,088 sekundēm apsteidza austriešus Peteru Pencu un Georgu Fišleru, kamēr 0,290 sekundes zaudēja un vien ar trešo vietu samierinājās pēdējo divu sezonu Pasaules kausa ieguvēji Toni Egerts un Saša Benekens no Vācijas, kuri pirms mačiem tika uzskatīti par galvenajiem favorītiem

Zīmīgi, ka pirms četriem gadiem Sočos Pencs un Fišlers pieļāva lielu kļūdu otrajā braucienā, kas Šiciem ļāva nokļūt uz pjedestāla.

Šici uzvarētājiem piekāpās par 0,745 sekundēm.
Tikmēr Gudramovičs un Kalniņš atpalika par 1,510 sekundēm.
Kopā sacensībās piedalījās 20 ekipāžas.

Brāļiem Šiciem šīs bija ceturtās olimpiskās spēles. Savā pirmajā Olimpiādē Turīnā viņi 2006.gadā izcīnīja septīto vietu, četrus gadus vēlāk brāļi kļuva par Vankūveras olimpisko spēļu vicečempioniem, bet pirms četriem gadiem Sočos izcīnīja bronzu, trešo vietu gūstot arī komandu stafetē.

Pašlaik 34 gadus vecais Juris Šics un divus gadus jaunākais Andris šosezon Pasaules kausa kopvērtējumā ieņēma ceturto vietu, kas ir otrs labākais panākums karjerā aiz 2014./2015.gada sezonā izcīnītās trešās vietas. Sezonas pēdējā posmā Siguldā viņi pirmo reizi šosezon pamatsacensībās kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot otro vietu.

Savukārt 29 gadus vecajam Gudramovičam un viņa vienaudzim Kalniņam šīs bija trešās olimpiskās spēles. Vankūverā viņi bija 12.vietā, bet četrus gadus vēlāk Sočos par divām pozīcijām uzlaboja savu rezultātu.

Saistītie raksti

Pasaules kausa kopvērtējumā Gudramoviča un Kalniņa divnieku ekipāža ieņēma desmito vietu, bet sezonu pirms tam viņi bija septītie. Arī viņi Siguldā sasniedza savu šosezon labāko rezultātu, izcīnot ceturto vietu.

Kamaniņu sporta olimpisko spēļu programma noslēgsies ceturtdien ar sacensībām komandu stafetē. Turpinājumā Phjončhanas olimpiskajā ledus trasē godalgas dalīs skeletonisti un bobslejisti.

LA.lv