Sports
Ziemas sports

Kamanu stafetē Latvijas izlasei piektā vieta 16

foto: kamanas.lv

Latvijas kamaniņu komanda ar Elīzu Cauci, Kristeru Aparjodu un divnieku Oskaru Gudrmaoviču/Pēterki Kalniņu sastāvā svētdien izcīnīja piekto vietu Altenbergas trasē Vācijā notikušā Pasaules kausa trešā posma stafetes sacensībās.
Tikmēr par uzvarētājiem tika kronēta Vācija, kuras rindās startēja Natālija Geizenbergere, Fēlikss Lohs un Toni Egerts un Saša Benekens. Viņi latviešus apsteidza par 1,179 sekundēm.

Savukārt otrā, no vāciešiem atpaliekot 0,313 sekundes, bija Austrija, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Itālija.
Cauce savu braucienu veica neveiksmīgi, trases vidusdaļā pieļaujot rupju kļūdu. Pēcāk startējošie Aparjods un Gudramovičs/Kalniņš nespēja uzlabot Latvijas komandas situāciju, finišā tobrīd ierindojoties trešajā vietā. Tiesa, vēl bija jāstartē piecām stafetes komandām.
Citām izlasēm gan arī pārāk labi neveicās, jo no vēlāk braucošajām aiz Latvijas palika ASV un Krievija, kuras divnieku ekipāža teju piedzīvoja kritienu. Savukārt ātrākas bija Kanādas un Vācijas komandas, Latvijai noslēgumā esot piektajā vietā.

Komandu stafete norisinājās šīs sezonas Pasaules kausa pirmajā posmā Īglsas trasē Austrijā, kur Latvija izcīnīja piekto vietu.
Līdz ar to Pasaules kausa kopvērtējumā pēc divām stafetes sacensībām vadībā ar 200 punktiem ir Vācija, kam ar 145 punktiem seko Kanāda, bet trešā ar 135 punktiem ir Austrija. Latvija tikmēr ieguvusi 110 punktus un ir ceturtā.

Saistītie raksti

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam svētdien Cauce sieviešu sacensībās ierindojās 12.vietā, kamēr juniore Elīna Ieva Vītola, piedzīvojot debiju Pasaules kausa pamatsacensībās, ieņēma pēdējo vietu starp 21 konkurenti, kamēr latvietes Kendija Aparjode un Ulla Zirne piedzīvoja kritienus pirmajā braucienā un sacensības neturpināja.
Savukārt sestdien divnieku ekipāžu sacensībās augsto piekto vietu ieņēma Gudramovičs/Kalniņš, Andris un Juris Šici palika 12.vietā, kamēr Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs ierindojās 16.pozīcijā. Savukārt vīriešu sacensībās talantīgais Aparjods un Inārs Kivlenieks sestdien izcīnīja attiecīgi devīto un desmito vietu, kamēr pārējie Latvijas braucēji uzrādīja pieticīgākus rezultātus – Kristaps Mauriņš bija 18.vietā, kamēr Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis bija attiecīgi 20. un 22.pozīcijā.
Pēc šī Pasaules kausa posma kamaniņu braucēji dosies uz Ziemeļameriku, kur notiks posmi Kalgari un Leikplesidā.

Pasaules kausa sezona janvāra beigās noslēgsies ar Eiropas čempionātu Siguldā. Savukārt Phjončhanas olimpisko spēļu atlase ilgs līdz šī gada beigām, bet Latvija, visticamāk, sacensībās piedalīsies ar maksimālo dalībnieku skaitu – trim vīriem, trim dāmām un divām divnieku ekipāžām.
Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).

LA.lv