×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. jūlijs, 2014
Drukāt

Kamēr Aleksandra vēl maza, smago slimību iespējams uzveikt. Vecāki lūdz palīdzību (2)

Foto no ģimenes arhīvaFoto no ģimenes arhīva

Mazajai Aleksandrai Labuņko ir pieci gadi. Meitenīte ārēji izskatās kā parasts bērns, bet vēl pavisam nesen viņas intelektuālā attīstība bija atbilstoša viengadīga bērna prāta spēju līmenim. Mazās Aleksandras stāvoklis uzlabojās un strauja attīstība sākās tikai pēc ārstēšanās kursa Sanktpēterburgā. Šobrīd ir nepieciešams šo kursu atkārtot, portāls “LA.lv” uzzināja fondā “Varonis”.

Aleksandras vecāki ļoti gaidīja savas meitiņas piedzimšanu. Aleksandras māmiņas grūtniecība noritēja normāli, bez komplikācijām. Problēmas radās dzemdību laikā, jo tās bija ļoti mokošas un ilga trīs dienas, līdz beidzot ārsti tomēr pieņēma lēmumu veikt ķeizargriezienu.

Mazulīte piedzima ļoti vārga, ar pazeminātu muskuļu tonusu, tāpēc no dzemdību nama viņa tika nosūtīta uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu. Šeit ārsti pēc rūpīgiem izmeklējumiem noteica satraucošu diagnozi: hematoma galvā, hidrocefālijas sindroms skābekļa bada dēļ dzemdību laikā.

 

Neskatoties uz noteiktajām diagnozēm, pirmos trīs savas dzīves mēnešus mazā Aleksandra neatšķīrās no citiem sava vecuma bērniņiem. Viņa ēda, gulēja, uzkrāja spēkus, raudāja, smaidīja un pamazām sāka turēt galviņu. “Varbūt diagnoze ir kļūdaina,” klusībā domāja māmiņa, jo meitenīte bija veselīga un dzīvespriecīga un daudz runāja savā zīdainīšu valodā.

Tad negaidīti viņas veselības stāvoklis pasliktinājās – mazulītei notika pirmā epilepsijas lēkme, kuras laikā viņa nevarēja paelpot un viņas āda palika zilgana. Vēlāk noskaidrojās, ka lēkmi izraisīja mugurkaula smadzeņu šķidruma pieplūdums galvas smadzenēs, tad hidrocefālijas sindromu meitenītes diagnožu sarakstā nomainīja slimība hidrocefālija.

Drīz vien smaids no mazulītes sejas izdzisa, un viņa vairs nespēja noturēt galviņu, nerunāja savā zīdainīšu valodā, viņas skatiens kļuva miglains.

Vecāki uzsāka cīņu par meitiņas veselību: tika apmeklēti fizioterapeiti, masāžas seansi, nodarbības baseinā un, protams, nebeidzamās vizītes pie dažādiem ārstiem.

Vislielāko sašutumu izraisīja tas, ka visi analīžu, testu un izmeklējumu rezultāti uzrādīja normu, bet bērns arvien vairāk un vairāk atpalika attīstībā. Un arī epilepsijas lēkmes, kuru laikā Aleksandra nevarēja paelpot, tādēļ viņai steidzami bija vajadzīga medicīniskā palīdzība.

Pateicoties tuvinieku mīlestībai un gādībai un fizioterapeitu pūliņiem, divu gadu vecumā Aleksandra iemācījās staigāt. Bet ap šo vecumu viņas uzvedībā sāka parādīties autisma pazīmes. Drīzumā diagnozes papildināja ar jaunu ierakstu – spēcīga psihomotorās attīstības aizture, ko izraisīja organiski centrālās nervu sistēmas traucējumi, agrīnā bērnu autisma simptomi.

Šobrīd Aleksandra ir piecus gadus veca. Visu šo gadu garumā vecāki ik dienu ir cīnījušies par savas meitiņas nākotni, darot visu iespējamo: tika apmeklēti fizioterapeiti, logopēdi, masāžas seansi, raitterapijas seansi. Maziem solīšiem Aleksandra gāja uz panākumiem.

Tomēr patiesi iespaidīgi viņas veselības stāvoklis uzlabojās tikai pēc ārstēšanās Behterovas Cilvēka galvas smadzeņu institūtā Sanktpēterburgā. Nauda braucienam uz šo institūtu pērn tika savākta pateicoties atsaucīgiem cilvēkiem, jo šī ārstēšana ir ļoti dārga. Viens kurss maksā 6000 eiro.

Meitenītei tika veikta diagnostika un paņemti analīžu paraugi vairāk nekā 60 “ģenētisko lūzumu” pārbaudei. Aleksandru konsultēja vairāki speciālisti, viņa izgāja mikrorezonanses terapiju un bioakustisko korekciju, tika veiktas encefalogrammas, magnētiskās rezonanses tomogrāfijas un daudzas citas procedūras.

Jau pēc pirmā ārstēšanās kursa meitenīte kļuva aktīvāka, uzmanīgāka un komunikabla. Šobrīd Aleksandra pati ģērbjas, prasās uz tualeti, norāda uz savām vēlmēm uzturā. Tie ir milzīgi panākumi.

Un vēl viņa tagad bieži un skaļi smejas. Māmiņai tā ir liela laime – dzirdēt savas meitiņas priecīgos smieklus!

Bet, lai progress neapstātos, divas reizes gadā ir nepieciešama hospitalizācija nozīmētās ārstēšanas kontrolei un rehabilitācijas kursa iziešanai. Ārsti iesaka iziet šādus rehabilitācijas kursus regulāri tuvāko divu gadu laikā. Nākamā hospitalizācija ir ieplānota oktobrī.

Pavisam ir nepieciešami 24 000 eiro. Kamēr Aleksandra vēl ir maza, viņai vēl var palīdzēt izārstēties, lai viņa panāktu attīstībā savus vienaudžus un dzīvotu laimīgu vesela bērna dzīvi.

Ja vien jūs zinātu, kā Aleksandras mamma cīnās par savas meitiņas veselību! Viņa ļoti tic, ka turpmākā ārstēšana un rehabilitācija no sapņa var kļūt par Aleksandras realitāti.

Jūs varat palīdzēt mazajai meitenītei iziet ārstēšanās kursu, piezvanot uz ziedojumu tālruņiem 90006881 (maksa par zvanu – 1,42 eiro) un 90006771 (maksa par zvanu 7,11 eiro).

Lai palīdzētu mazajai meitenītei uzvarēt smago slimīgu, Jūs varat ziedot arī ar bankas pārskaitījumu uz kādu no zemāk norādītajiem bankas kontiem, maksājuma mērķī ierakstot “Fonds: Aleksandra Labuņko”.

Rekvizīti:
Nosaukums: Biedrība “Latvijas Labdaru Asociācija Labdaris.lv”
Reg. Nr: 40008173130
Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1- 1011, Rīga, LV-1050
-SWEDBANK- Swift: HABALV22
LV43HABA0551037990069
-CITADELE- Swift: PARXLV22
LV79PARX0016130480002

blago@varonis.lv
Tālr.: (+371) 27031058

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. es loti veletos palidzet slimiem berniniem bet man nav liekas naudinas bet varbut varetu palidzet draugiem lv

  2. Tikai pec tris dienam veica keizaru???Ar kuru galu arsti domaja?

Draugiem Facebook Twitter Google+