×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

Kamēr jauni, tikmēr dziedam! Koris “Kamēr…” svin jubileju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

25. maijā uz 25. jubilejas koncertu Latvijas Nacionālajā operā aicina viens no Eiropas un Latvijas labākajiem amatierkoriem – jauniešu koris “Kamēr…”. Īpaši šim notikuma radītos jaundarbus koris atskaņos gan pašreizējā kora mākslinieciskā vadītāja Jāņa Liepiņa, gan kādreizējā Maestro Māra Sirmā un citu diriģentu vadībā. Koncerta režiju veidojusi aktrise un režisore Rēzija Kalniņa.

Jauniešu korī “Kamēr…” 25 gadu laikā, kopš to 1990. gadā Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas dibināja Latvijā un pasaulē pazīstamais kordiriģēšanas meistars Māris Sirmais, dziedājušo jauniešu skaits mērāms daudzos simtos, un katrs no viņiem ir kļuvis muzikāli bagātāks, atvērtāks un zinošāks. Kora nosaukumā iekodētā daudzpunkte norāda uz iespējamību un ilgtspēju – kamēr mēs esam jauni, mēs dziedam!

Latvijā un nu jau pasaulē pazīstamais kordiriģēšanas meistars Māris Sirmais “Kamēr…” vadīja līdz 2012. gadam, kad vadības grožus atdeva sava studenta un ilggadēja kora otrā diriģenta Jāņa Liepiņa rokās, kurš līdz šim brīdim ir “Kamēr…” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents.

Koris ir arī daudzu starptautisku festivālu un simpoziju dalībnieks un konkursu laureāts, tostarp vairākkārtējs Latviešu Vispārējo dziesmu un deju svētku laureāts, divreiz (2004. un 2013. gadā) ieguvis prestižo Eiropas Lielo mūzikas balvu, kā arī ir Lielās mūzikas balvas laureāts.

“Kamēr…” kora pastāvēšanas laikā izveidojies par vienu no spilgtākajiem un interesantākajiem amatierkolektīviem gan savu izkopto vokālo prasmju (vokālie pedagogi Aina Bajāre un Ansis Sauka), gan repertuāra izvēles dēļ. Nozīmīgākā repertuāra daļa vienmēr pievērsta jaunu darbu pasūtīšanai un sadarbībai ar mūsdienu kā Latvijas, tā arī starptautiski pazīstamiem skaņražiem.

Arī jubilejas koncertā “Kamēr…” dziedātāji atskaņos īpaši šim notikumam radītus trīs izvērstus jaundarbus, kurus korim veltījuši komponisti Ēriks Ešenvalds, Raimonds Tiguls un Gabriels Džeksons. Koncerta mākslinieciskais vadītājs ir “Kamēr…” galvenais diriģents Jānis Liepiņš, bet koncertā pie diriģenta pults stāsies arī kora dibinātājs un ilggadējs galvenais diriģents Māris Sirmais, diriģenti, kuri strādājuši korī, – Ainārs Rubiķis, Inita Kamarūte, Mārtiņš Ozoliņš, Aivis Greters, kā arī šobrīd Latvijā pazīstami un atzinību ieguvuši kordiriģenti, kuri savulaik dziedājuši korī un guvuši iedvesmu un pamatu savai tālākai profesionālai darbībai – Līga Celma, Artūrs Ancāns un Kaspars Ādamsons.

Aktrises un režisores Rēzijas Kalniņas veidotajā koncertā, pieaicinot komponistus un diriģentus, koris parādīs, par ko “Kamēr…” ir izveidojies savu vadītāju, diriģentu un dziedātāju kopīgā darbā 25 gadu garumā, norāda koncerta mākslinieciskais vadītājs Jānis Liepiņš. “Koncertā iezīmējam trīs galvenos virzienus: “Kamēr…” kā laikmetīgās a capella mūzikas izpildītājs, “Kamēr…” kā skatuvisks, kustīgs, dziedošs organisms un “Kamēr…” kā sadarbības partneris orķestriem, dažādiem izpildītājiem, grupām un solistiem,” atklāj. J. Liepiņš.

Varbūt noder

Koncerts: 25. V 19.00 Latvijas Nacionālajā operā

Biļetes: Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesparadize.lv

Cena: EUR 10 – 35.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+