×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
18. augusts, 2016
Drukāt

Kamēr saimnieki darbā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viena no šīs vasaras visgaidītākajām animācijas filmām “Mīluļu slepenā dzīve” pirmizrādi piedzīvoja pasaules nozīmīgākajā animācijas filmu festivālā Anesī. Jau nedēļu tā valda Latvijas kinoteātros, un pasaules kinonomā tā jau iekasējusi vairāk nekā pusmiljardu dolāru. Piemīlīgie varoņi asprātīgos piedzīvojumos veic īstus varoņdarbus, un viņu rosīšanās ir tīkama kā mazo, tā lielo skatītāju acīm.

Tas, ka mazus bērnus nedrīkst atstāt bez uzraudzības, nav apspriežams, un “Mīluļu slepenās dzīves” autori ir pārliecināti, ka arī savus mīluļus nedrīkst atstāt mājās vienus pašus, citādi notiks tā kā viņu jaunākajā filmā. Tās centrā ir cilvēciskotie klēpja sunītis Makss, milzīgais Grāfs un abu draugi un ienaidnieki, teju kājām gaisā apgāžot visu Manhetenu, ievedot tajā savu kārtību un izdzīvojot nervus kutinošas epizodes ar pakaļdzīšanos un savstarpējo attiecību peripetijas piedāvājot novērtēt skatītājiem. Netrūkst arī pedagoģisku momentu, kā uz notiekošo raudzīties vismazākajiem, lai pēc tam viņi uz ielas neatstātu kādu radībiņu, kurai nu jau pagātnes formā piederējis mīluļa tituls, atsauču uz iepriekšējos gados kino redzēto (“We Go Together” no kulta filmas “Breolīns” ar Džonu Travoltu pārcelts uz cīsiņu fabriku, un viss veidots kā horeogrāfa Basbija Bērklija labākajās iestudējumos iz Holivudas “zelta laikmeta” mūzikliem), kā arī pašreklāmas, kādā no epizodēm veiksmīgi ievijot šā gada Ziemassvētku potenciālo hitu “Dziedi!”, kas arī tapis “Minionu” autoru prātos. Bonusā: psihopātisks trusītis, lielas pilsētas tikumi un likumi, līdzības ar jau pirms 21 gada uz ekrāniem nonākušo “Rotaļlietu stāstu”, līdz niansēm izstrādāti dzīvnieku vizuālie tēli, kas sintētiskos cilvēkus padara par neizteiksmīgām fona būtnēm, un daudz joku, kas reti pārkāpj labas gaumes robežu.

Un, lai turpinātu draudzību ar jau iemīļotajiem dzeltenajiem radījumiem, kas savulaik slavenus padarīja tās autorus, seansā skatāma arī jaunākā Minionu filmiņa. Savukārt “Mīluļu slepenās dzīves” fani var nesatraukties – pēc diviem gadiem uz ekrāniem viņi atgriezīsies, lai sagādātu ne mazāk jautrus brīžus kā oriģināldarbā. Un tad gan, cerams, visa esence nebūs novērtējama jau reklāmas klipiņos, taču, citējot gan klasiku “Džezā tikai meitenes”, ko dara arī “Mīluļu” autori, neviens nav ideāls.

 

UZZIŅA:

“Mīluļu slepenā dzīve”/”The Secret Life of Pets”

ASV, 2016

Režisori: Kriss Reno, Jarovs Čenijs

Filmu latviešu valodā ieskaņojuši: Ainārs Ančevskis, Aija Andrejeva, Ilze Ķuzule, Gints Andžāns, Andris Bērziņš, Lauris Dzelzītis, Mārtiņš Egliens, Jānis Jarāns, Juris Kalniņš, Jānis Kirmuška, Laila Kirmuška, Pēteris Liepiņš, Edgars Lipors, Dainis Porgants, Artis Robežnieks, Pēteris Šogolovs

“Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”, Liepājā, Siguldā, Ventspilī, Rēzeknē, Daugavpilī, Smiltenē, Vidzemes koncertzālē

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+