×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

Kamēr var kustēt – jākustas


Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Kādas mazpilsētas tautas nama vadītājs žēlojās, ka vietējie ļaudis ir ļoti kūtri kultūras un citu saviesīgu pasākumu apmeklētāji. Viņus pat ar ceļamkrānu nevar izcelt no mājām. Pie tā nav vainojama trūcīgā dzīve, jo daudzi rīkotie pasākumi ir bezmaksas. Cilvēki labāk izvēlas dirnēt pie TV ekrāniem vai rakņāties interneta portālos. Vai patiesi aina ir tik drūma, to vaicāju mūsu lasītājiem.

Ilzeniete Dzidra Gaile par dažādu saietu trūkumu pagastā nesūdzas, un kopā ar vīru tos cenšas arī apmeklēt. Pēdējā laikā abi pabijuši pensionāriem veltītajā atpūtas pēcpusdienā, kurā spēlējis Apes pūtēju orķestris, un, to klausoties, sajūtas bijušas kā jaunībā. Apmeklējuši arī nesen rīkoto lauksaimnieku atpūtas vakaru, kurā par jautrību gādājuši vietējie pašdarbnieki, bet ballē līdz trijiem naktī spēlējusi slavenā Rēzeknes grupa “Galaktika”. Dzidra bijusi sajūsmā par grupas mūziķi Normundu Zušu, kurš izrādījies arī lielisks vakara vadītājs.

Ilga Lazdiņa no Vecpiebalgas teic: “Nav tiesa, ka cilvēki nekust laukā no mājas. Valsts dzimšanas dienas sarīkojumā mūsu kultūras pils bija pilna ar tautu. Vecpiebalga jau allaž kultūras ziņā bijusi gaiša puse. Par to pārliecinos arī tagad, kad pēc četrdesmit Rīgā nodzīvotajiem gadiem esmu atgriezusies dzimtajās mājās. Tas mani rosināja arī sarīkot mūsu dzimtas pirmo saietu, tagad strādāju pie dzimtas enciklopēdijas veidošanas.”

Rīdziniece Zigrīda Paegle uzskata – kamēr var kustēt, jākustas. Viņa smej, ka savos septiņdesmit sešos gados vēl nedrīkst iesūnot mājās. Nesen VEF Kultūras pilī apmeklējusi “Zelta sietiņa” koncertu, kurā uzstājusies mazmeita. Decembrī došoties uz Nacionālo teātri skatīties izrādi “Lilioms”.

Ausmai Vēverei no Bauskas lielu gandarījumu un pacilātu noskaņojumu raisījis novadniekam, aktierim Uldim Dumpim veltītais dzimšanas dienas sarīkojums. Ļaužu sanācis tik daudz, ka kultūras namā pietrūcis krēslu, un tie sanesti no blakusmājām.

“Mans teātris ir mežs,” teic ogrēnietis Vitauts Gaross un paskaidro: “Lai arī man jau ir astoņdesmit pieci gadi, es vēl aizvien dodos medībās. Saikni ar kultūru man nodrošina Latvijas Radio 1 raidījums “Kultūras rondo”. Vienīgi vajadzētu pamainīt tā vadītāju, jo Zigfrīds Muktupāvels, lai arī labs, tomēr jau apnicis. Tas ir līdzīgi kā ar ēdienu, lai arī garšīgs, bet nevar vienu un to pašu baudīt gadiem ilgi.”

Dobelnieks Ivars Lauks teic, ka nevajag to bildi provincē mālēt tik melnu. Notiek dažādi sarīkojumi, arī krēsli nestāv tukši. Jaunākais pasākums, kuru Ivars apmeklējis, bijis mūziķa Artura Reinika 55 gadu jubilejas koncerts, kas oktobrī noticis Dobeles sporta hallē. Ar labpatiku viņš vasarās dodas uz Ķestermeža brīvdabas estrādi, kur notiek dažādi sadziedāšanās pasākumi. Un ir liels prieks, ja dēls kādreiz “parauj” līdzi uz hokeja spēli “Arēnā Rīga”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+