×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. februāris, 2016
Drukāt

Kamerons panāk vienošanos par ES reformām (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pēc smagām sarunām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi piektdien, 19.februārī, beidzot panākuši vienošanos par Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona pieprasītajām bloka reformām.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks un Eiropas Komisijas (EK) vadītājs Žans Klods Junkers galīgo vienošanās variantu dalībvalstu līderiem nodeva darba vakariņu laikā.

Neilgi pēc tam Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite tviterī pavēstīja, ka vienošanās ir noslēgta, ko mirkli vēlāk tviterī apstiprināja arī Tusks, piebilstot, ka vienošanās saņēmusi vienbalsīgu atbalstu.

Vienošanās rosina cerības, ka referendumā par Lielbritānijas turpmāko dalību ES, kas varētu notikt jau 23.jūnijā, briti tomēr izšķirsies par palikšanu blokā.

Dauningstrīta paziņojusi, ka vienošanās paredz iespēju septiņus gadus ierobežot sociālos pabalstus viesstrādniekiem no citām ES dalībvalstīm.

Panākta arī vienošanās par bērnu pabalstu ierobežošanu gadījumos, ja viesstrādnieku atvases dzīvo citā valstī. Uz personām, kas pabalstus saņem jau šobrīd, ierobežojumus varēs attiecināt no 2020.gada, bet uz jaunajiem pabalstu pieprasītājiem šie ierobežojumi tiks attiecināti, līdzko spēkā stāsies attiecīgs Lielbritānijas likums.

Apvienotā Karaliste izcīnījusi arī tiesības īstenot ārkārtas pasākumus Londonas finanšu sektora aizsardzībai.

Paredzēts, ka Kamerons tagad atgriezīsies Londonā, kur sestdien gaidāma ministru kabineta sēde, kurā premjers pārējos ministrus iepazīstinās ar panākto vienošanos.

Jau pirmdien, 22.februārī, valdība parlamentā iesniegs priekšlikumu par referenduma iespējamo datumu.

Kamerons tviterī jau paziņojis, ka viņš panācis vienošanos, kas Lielbritānijai dos “īpašu statusu” ES, un ka viņš “rekomendēs” ministriem šo vienošanos pieņemt, kā arī aicinās referendumā balsot par palikšanu ES.

Tomēr Kameronam vēl jāpārliecina gan eiroskeptiķi paša partijas rindās, gan britu sabiedrība, ka panāktā vienošanās patiesi mainīs Lielbritānijas attiecības ar Briseli.

Eiroskeptiskās Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas (UKIP) līderis Naidžels Farāžs jau paziņojis, ka Kamerona panāktā vienošanās “nav pat tā paīra vērta, uz kuras tā uzrakstīta”.

“Šī vienošanās, kuru viņš panācis, nerisina fundamentālos jautājumus, kas rūp tautai,” Londonā uzrunājot aptuveni 1500 cilvēku lielu izstāšanās atbalstītāju auditoriju, norādīja Farāžs.

Eiroskeptiķi uzsver, ka vienošanās joprojām liedz Lielbritānijai bloķēt nevēlamas ES tiesību normas vai ierobežot imigrāciju.

Britu mediji ziņo, ka “izstāšanās” kampaņai gatavojas pievienoties viens no Kamerona tuvākajiem līdzgaitniekiem – tieslietu ministrs Maikls Govs, kā arī vēl vismaz pieci ministri, kas par to oficiāli paziņos pēc sestdienas kabineta sēdes.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vispār Kamerons ir atbildīgs politiķis, jo uztraucas par valsts finansiālo stāvokli un ir krietni sapurinājis miegainos ES valstu vadītājus. Mūsu laimes meklētāji vai finanšu grūtībās nonākušie viesstrādnieki uzskata, Apvienoto Karalisti par sapņu zemi, bet viņi nezina, ka šī labklājība tur lielā mērā ir balstīta valsts dzīvē uz ārējā parāda. Ārējais parāds Lielbritānijā pārsniedz 400% no IKP (norma 60%!) vai 9 triljoni USD! Tātad katrs iedzīvotājs ir parādā ap 147 tūkst. USD! Un to maksās ne tikai esošā, bet arī nākošā paaudze, arī latviešu viesstrādnieku bērni. Tā ka pēc leiputrijas neizbēgami nāksies savilkt jostas. Tāda pat sapņu zeme skaitās Īrija, kur arī visi drāžas, bet tās ārējais parāds ir augstākais starp ES valstīm – 1380% no IKP! Komentāri te lieki.

Draugiem Facebook Twitter Google+