Latvijā
Sabiedrība

Kampaņā “Acis iet skolā” vāc naudu servisa suņu apmācībām0

FOTO: Sintija Zandersone/LETA

Servisa suņu biedrība “Teodors” nākamnedēļ sāk kampaņu “Acis iet skolā” ar mērķi sešu mēnešus vecam labradoru šķirnes sunim vārdā Joko palīdzēt kļūt par suni-pavadoni kādam cilvēkam ar redzes invaliditāti, aģentūru LETA informēja kampaņas pārstāve Baiba Baikovska.

Kampaņas mērķis ir iegūt vismaz 20 000 eiro, lai izaudzinātu, apmācītu un reģistrētu vēl divus servisa suņus. Lai sagatavotu vienu šādu suni, apmācībai un aprūpei jāvelta ne mazāk kā 2,5 gadi un viena suņa patiesās izmaksas ir 25 000 eiro, taču ar servisa suņu biedrības “Teodors” kinologu un brīvprātīgo darbu atbalstu suņus iespējams sagatavot par minēto summu.

Viņa sacīja, ka sunim-pavadonim darbā un ikdienas dzīvē jābūt disciplinētam, tam jāspēj pareizi un pārliecinoši izpildīt vairākas komandas un signāli. Ļoti svarīgi ir apgūt “inteliģento nepaklausību”, kas nozīmē rīkoties pretēji saimnieka norādēm, ja tas var kaitēt saimnieka drošībai.

“Ar kampaņu “Acis iet skolā” vēlamies savākt suņa pavadoņa apmācībai nepieciešamos līdzekļus un izglītot sabiedrību par servisa suņu audzināšanu un nozīmību. Kampaņa ļaus sekot Joko skolas gaitām un iepazīties ar cilvēkiem ar redzes invaliditāti, kuriem suņi pavadoņi palīdz veikt daudzas mums, redzīgajiem, ikdienišķas un pašsaprotamas darbības. Suns pavadonis atrod un iedod rokās priekšmetus (nokritušas atslēgas, balto spieķi, čības un citas lietas), palīdz droši nokļūt darbavietā un atpakaļ mājās, palīdz iekāpt transportā, atrast veikalu, citiem vārdiem sakot – palīdz dzīvot,” skaidroja Baikovska.

Saistītie raksti

Patlaban Latvijā ir 9478 cilvēki ar redzes traucējumiem. Pēc Lauksaimniecības datu centra datiem, patlaban reģistrēti 13 suņi-pavadoņi. Tātad uz 729 cilvēkiem ir viens suns-pavadonis. Vienpadsmit no reģistrētajiem suņiem pavadoņiem ir sagatavojusi biedrība “Teodors”.

Servisa suņu biedrība “Teodors” dibināta 2013.gadā, un tās mērķis ir veicināt cilvēku ar īpašām vajadzībām pilnvērtīgu iekļaušanos sabiedrībā ar servisa suņu palīdzību.

LA.lv