×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Kampaņa beigusies, kontroles turpinās

Foto - LETAFoto - LETA

Kaut arī lašu nārsts tuvojas beigām, Valsts vides dienesta inspektori joprojām veic pastiprinātu kontroli Latvijas upēs, jo maluzvejnieki aktīvi izmanto laiku, kamēr ūdeņi vaļā un vēl nav izveidojies pastāvīgs ledus slānis.

Par to liecina pēdējais gadījums Lielupē, kad Valsts vides dienesta (VVD) inspektori 26. novembrī no upes izcēla aptuveni puskilometru garus maluzvejnieku saliktus tīklus, kuros bija iepinušās vimbas, līdakas, zandarti un citas zivis.

Pēdējās divās nedēļās, laikā no 11. līdz 30. novembrim, VVD inspektori veica 328 iekšējo ūdeņu kontroles braucienus Ventā, Lielupē, Daugavā, Braslā, Salacā un arī daudzās mazajās upītēs, kurās notiek lašu nārsts, vēsta VVD Zvejas kontroles departamenta iekšējo ūdeņu kontroles daļas vadītājs Nikolaja Liskins. Tika sastādīti protokoli un administratīvi sodīti 26 zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpēji.

Šajā laikā tika izņemti 125 nelikumīgi zvejas rīki, tajā skaitā 14 zivju un nēģu murdi, 109 zivju tīkli un divi žebērkļi. Par atklātajiem zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem naudas sodi sasniedza 755 latus, bet par dabai nodarītajiem zaudējumiem sodu apmērs ir 412 latu.

Jau pabeigta lašu vaislinieku zveja Latvijas upēs, visi zvejas rīki ir izņemti. Vislabāk lašu vaislinieku zveja veicās Daugavā, vissliktāk – Ventā. Tāpēc Pelču audzētava šogad diemžēl ir palikusi bez lašu ikriem. Ņemot vērā šo apstākli, ļoti svarīgi pasargāt un saglabāt vietas, kurās notiek dabiskais Baltijas lašu nārsts.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.3
Alūksne +17.0
Daugavpils +15.3
Saldus +14
Liepāja +15.9
Jelgava +14
Ventspils +14.1
Limbaži +15
Madona +14
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+