Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Daina, Dainis, Dainida
Pirmdiena, 23. oktobris, 2017
23. aprīlis, 2017
Drukāt

Kādas ir pašvaldību iespējas veicināt cilvēku atgriešanos Latvijā? (6)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja: “Cilvēki, kuri ir atgriezušies Kuldīgā, apgalvo, ka viņiem patīk šī pilsēta Ventas krastos, kas kļūst arvien sakārtotāka, tomēr viņu uzskati par palikšanu dalās. Vieni ir apmierināti ar sameklēto darbu, kurā lieti noder ārzemēs iegūtā pieredze. Viņi augstu vērtē šejienes draugus un paziņas, atklāti pateic, ka svešumā nespēj iedzīvoties, tāpēc atgriezušies uz palikšanu. Daži pat uzsver, ka Latvijā ir lielāka drošības sajūta nekā Eiropā, kas īpaši svarīgi ir ģimenēm ar bērniem. Savukārt otri neslēpj, ka viņus neapmierina šejienes iespējas nopelnīt un veidot karjeru, tāpēc braukšot atpakaļ.”

 

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Skaidrs, ka cilvēki atgriezīsies, ja būs pieņemams darbs par pieņemamu samaksu, tāpēc jārūpējas, lai uzņēmēji būtu ieinteresēti radīt darba vietas mājās pārbraukušajiem. Cerīgs ir “Valmieras stikla šķiedras” aicinājums aizbraukušajiem atgriezties, solot labu darbu. Mūsu pašvaldības uzņēmums pašlaik būvē īres namus, kuros būs 150 dzīvokļi. Mums būtu lielākas iespējas veicināt atgriešanos, ja valsts meklētu pienācīgus risinājumus. Šobrīd reemigrācijas plāns ir uz papīra. Pašvaldībām ir sasietas rokas, jo likums prasa vispirms rūpēties par grūtdieņiem; tie, kas vēlētos atgriezties, atrodas saraksta lejasgalā. Un vēl – nekvalificētais darbaspēks ārzemēs var nopelnīt krietni vairāk nekā pie mums.”

 

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Kampaņa cilvēkus mājās nevedīs, kaut ko panākt varam tikai tad, ja par aizbraucēju mājup braukšanu rūpējamies katru dienu. Es biju Īrijā, lielākā daļa aizbraucēju vēlas atgriezties, tikai Latvijā jābūt darbam ar pienācīgu algu un sakārtotai videi. Par vidi gādājam, celsim pat peldbaseinu, ar algām ir sarežģītāk.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Zivs pūst no galvas. Visas nelaimes sākas mūsu 100 galvās. Ar PVN politiku nekad ražošanu neattīstīsim. Arī laukos tāda tipa nodoklis galīgi nav piemērots. Kā var maksāt PVN priekšapmaksu, ja vispār nav sākts ražot? Tas ir nodoklis ieguldījumiem ražošanā. Visas ražošanas izmaksas tiek mākslīgi palielinātas par 21%. Tā var tikai speciāli iznīcināt pēdējās ražošanas paliekas.

 2. Sen neviens nedomā tieši par viensētām,visi tikai centriem,bet kā iekasēt naudu tā naski,lai tad arī vēlē šos tie ,kuriem ir kāds labums,veiksmi.

 3. Visi trís domnieki domà un pat màk atrunàties.Vienai esot lielàka drosības sajùta-ípasi par neziñu ,vai bús pat no kā maksāt pensiju,par ko skolot un ārstēties…
  Nàkosais bùvē 150 dzīvoklīsus-diez vai no viña pilsëtas tik vien izbrauca…
  Tresais sakàrto vidi ap baseinu,bet vai cels līdz tam bús?
  Nez, cik mazām prasībām tie neatgriezamie tautiesi?Neviens no viñiem neprasa debessmannu,tik cilvéku cienígu dzīvi.

 4. Kamēr Latvijas valdība ES ieteikumus pieņems kā likumus nekas nebūs. Un vēl- Latvijā vairs nav tik daudz iedzīvotāju, lai mums būtu vajadzīgi 100 liekēžu! Deputātiem nonivelēt algas līdz minimālajai algai- radīsies gan jaunas darba vietas, gan nodokļus varēs samazināt. Līdz ar to tautieši atgriezīsies mājās!

 5. vilciens jau aizgajis!

 6. реальность Atbildēt

  как оставшихся не растерять?!

Monika Zīle: Vērtīgs ceļa spieķis (1)Vai tiešām pienācis laiks saprast, ka nav tādas profesijas, kas garantē palikšanu izvēlētajā nodarbē līdz pensijai?
Uldis Šmits: Bet igauņi...Labāk pieaicināt pāris tūkstošus lietpratēju prioritārā nozarē nekā padarīt visu ekonomiku atkarīgu no viesstrādniekiem
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Bagātie un nabagie

Latvijas miljonāru saraksta veidotāji vakar nosauca valsts 100 turīgāko cilvēku vārdus. Miljonāru saraksta galvgalī ir divi “ABLV Bank” bankas īpašnieki, kuru bagātība tiek lēsta par 315 miljoniem un 312 miljoniem eiro.

Eiropas Savienības statistikas birojs “Eurostat” šonedēļ publiskoja datus par nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju īpatsvaru ES valstīs 2016. gadā. Atbilstoši šiem datiem Latvijā nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauti 28,5% no visiem iedzīvotājiem jeb 550 000 cilvēki.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+