Mobilā versija
Brīdinājums -4.5°C
Austris
Pirmdiena, 22. janvāris, 2018
23. aprīlis, 2017
Drukāt

Kādas ir pašvaldību iespējas veicināt cilvēku atgriešanos Latvijā? (6)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja: “Cilvēki, kuri ir atgriezušies Kuldīgā, apgalvo, ka viņiem patīk šī pilsēta Ventas krastos, kas kļūst arvien sakārtotāka, tomēr viņu uzskati par palikšanu dalās. Vieni ir apmierināti ar sameklēto darbu, kurā lieti noder ārzemēs iegūtā pieredze. Viņi augstu vērtē šejienes draugus un paziņas, atklāti pateic, ka svešumā nespēj iedzīvoties, tāpēc atgriezušies uz palikšanu. Daži pat uzsver, ka Latvijā ir lielāka drošības sajūta nekā Eiropā, kas īpaši svarīgi ir ģimenēm ar bērniem. Savukārt otri neslēpj, ka viņus neapmierina šejienes iespējas nopelnīt un veidot karjeru, tāpēc braukšot atpakaļ.”

 

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Skaidrs, ka cilvēki atgriezīsies, ja būs pieņemams darbs par pieņemamu samaksu, tāpēc jārūpējas, lai uzņēmēji būtu ieinteresēti radīt darba vietas mājās pārbraukušajiem. Cerīgs ir “Valmieras stikla šķiedras” aicinājums aizbraukušajiem atgriezties, solot labu darbu. Mūsu pašvaldības uzņēmums pašlaik būvē īres namus, kuros būs 150 dzīvokļi. Mums būtu lielākas iespējas veicināt atgriešanos, ja valsts meklētu pienācīgus risinājumus. Šobrīd reemigrācijas plāns ir uz papīra. Pašvaldībām ir sasietas rokas, jo likums prasa vispirms rūpēties par grūtdieņiem; tie, kas vēlētos atgriezties, atrodas saraksta lejasgalā. Un vēl – nekvalificētais darbaspēks ārzemēs var nopelnīt krietni vairāk nekā pie mums.”

 

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Kampaņa cilvēkus mājās nevedīs, kaut ko panākt varam tikai tad, ja par aizbraucēju mājup braukšanu rūpējamies katru dienu. Es biju Īrijā, lielākā daļa aizbraucēju vēlas atgriezties, tikai Latvijā jābūt darbam ar pienācīgu algu un sakārtotai videi. Par vidi gādājam, celsim pat peldbaseinu, ar algām ir sarežģītāk.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Zivs pūst no galvas. Visas nelaimes sākas mūsu 100 galvās. Ar PVN politiku nekad ražošanu neattīstīsim. Arī laukos tāda tipa nodoklis galīgi nav piemērots. Kā var maksāt PVN priekšapmaksu, ja vispār nav sākts ražot? Tas ir nodoklis ieguldījumiem ražošanā. Visas ražošanas izmaksas tiek mākslīgi palielinātas par 21%. Tā var tikai speciāli iznīcināt pēdējās ražošanas paliekas.

 2. Sen neviens nedomā tieši par viensētām,visi tikai centriem,bet kā iekasēt naudu tā naski,lai tad arī vēlē šos tie ,kuriem ir kāds labums,veiksmi.

 3. Visi trís domnieki domà un pat màk atrunàties.Vienai esot lielàka drosības sajùta-ípasi par neziñu ,vai bús pat no kā maksāt pensiju,par ko skolot un ārstēties…
  Nàkosais bùvē 150 dzīvoklīsus-diez vai no viña pilsëtas tik vien izbrauca…
  Tresais sakàrto vidi ap baseinu,bet vai cels līdz tam bús?
  Nez, cik mazām prasībām tie neatgriezamie tautiesi?Neviens no viñiem neprasa debessmannu,tik cilvéku cienígu dzīvi.

 4. Kamēr Latvijas valdība ES ieteikumus pieņems kā likumus nekas nebūs. Un vēl- Latvijā vairs nav tik daudz iedzīvotāju, lai mums būtu vajadzīgi 100 liekēžu! Deputātiem nonivelēt algas līdz minimālajai algai- radīsies gan jaunas darba vietas, gan nodokļus varēs samazināt. Līdz ar to tautieši atgriezīsies mājās!

 5. vilciens jau aizgajis!

 6. реальность Atbildēt

  как оставшихся не растерять?!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kura poga spēcīgāka?

Pāvests Francisks, šonedēļ dodoties uz vizīti Čīlē, sarunā ar žurnālistiem lidmašīnā paudis bažas par kodolkara izcelšanās iespēju pasaulē. “Es domāju, ka mēs esam uz pašas robežas,” pāvests sacīja reportieriem, atbildot uz jautājumu par kodolkara briesmām pēc Ziemeļkorejas nesenajiem raķešu un kodolieroču izmēģinājumiem un viltus trauksmes Havajās par raķešu uzbrukumu. “Es patiešām baidos no tā. Ar vienu incidentu pietiek, lai izraisītu lietas,” atzinis Francisks.

Jāpiebilst, ka Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns savā Jaungada uzrunā paziņoja, ka Ziemeļkoreja 2017. gadā pabeigusi kodolprogrammas izstrādi un tagad ķersies pie kodolieroču un raķešu masveida ražošanas. Savukārt ASV prezidents Donalds Tramps janvāra pirmajās dienās tviterī ierakstījis: “Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns nupat paziņoja, ka “kodolpoga vienmēr atrodas uz viņa galda”. Kāds no viņa noplicinātā un bada novārdzinātā režīma, lūdzu, informējiet viņu, ka arī man ir kodolpoga, bet tā ir daudz lielāka & spēcīgāka nekā viņam, un mana poga darbojas!”

Vai deputātu Artusa Kaimiņa un Valda Kalnozola savstarpēja cīkstēšanās dara kaunu Saeimai?
Draugiem Facebook Twitter Google+