×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Kampaņa sievietes veselībai


Foto - LETAFoto - LETA

Ar izstādi “Sieviete. Krūtis. Veselība” šodien atklāj šā gada kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”.

Izstādē būs aplūkojami 18 mākslas darbi, ko 12 Latvijas mākslinieki veltījuši sievietes skaistumam, spēkam un drosmei, to varēs aplūkot TC “Galerija Centrs” no 4. līdz 25. aprīlim. Gan šos mākslas darbus, gan citus varēs iegādāties mākslas darbu labdarības izsolē jūnija pirmajā nedēļā. Izsoles laikā gūtie ienākumi tiks veltīti onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Dzīvības koks” projektam – psihosociālās rehabilitācijas centra “Spēka avots” izveidei vēža pacientiem.

Šā gada kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” sauklis ir “Mamogrāfija jāveic reizi divos gados!”. Latvijā ik gadu gandrīz 200 tūkstoši sieviešu vecumā no 50 līdz 69 gadiem saņem valsts nosūtītu uzaicinājuma vēstuli bez maksas veikt krūšu izmeklējumu ar mamogrāfijas metodi, taču tikai 34% sieviešu šo iespēju izmanto. Diemžēl lielākā daļa sieviešu šajā vecuma grupā nav arī iemācījušās regulāri izdarīt krūšu dziedzeru pašpārbaudi, tādēļ ir ārkārtīgi svarīgi apzināties mamogrāfijas nozīmi un nepieciešamību, jo tā ir iespēja atklāt audzēju attīstības pirmsākumos.

Kampaņa beigsies 25. maijā ar ceturto krūts veselības draudzības gājienu “Ejam kopā, lai dzīvotu” un labdarības basketbola spēli starp Latvijas un Grieķijas sieviešu basketbola izlasēm, to gājiena dalībniekiem būs iespēja vērot bez maksas. Plašāka informācija: www.pārbaudikrūtis.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+