×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. jūlijs, 2014
Drukāt

Kampaņā “Sociālā diēta” ziedota nauda 325 pārtikas pakām

Foto: LETAFoto: LETA

Ceturtdien, 3. jūlijā, aprit mēnesis kopš Latvijas Samariešu apvienības pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” atklātās kampaņas “Sociālā diēta”, un šajā laikā saziedoti 2 599,45 eiro, ar ko iespējams nokomplektēt 325 pārtikas pakas, informēja projekta vadītāja Agita Kraukle.

Jūnija “Glābējpaku” akcijā savākta 331 pārtikas paka un 127,25 eiro papildus produktu iegādei.

Ziedojumos saņemti 250 kg pārtikas, kā arī mēbeles, apģērbs, apavi, higiēnas un saimniecības preces, medikamenti, dzirdes aparāts un biļetes uz jauniešu simfoniskā orķestra koncertu. Tika ziedota vairāk nekā tonna burkānu – 450 kg izdalīti Rīgā, 900 kg – reģionos.

“Mēneša laikā esam savākuši ziedojumus vairāk nekā 600 trūkumā nonākušo ģimeņu atbalstam visā Latvijā. Esam gandarīti, ka aktualizējot šos problēmjautājumus, spējam likt sabiedrībai aizdomāties un gūstam atbalstu un atsaucību no labiem cilvēkiem,” pauž Kraukle.

Kampaņas laikā veikalā “Maxima”, K.Ulmaņa gatvē 88a, Rīgā, izvietota pārtikas ziedojumu kaste, kurā ikviens veikala pircējs var jebkurā laikā piepildīt Glābējpaku un atstāt to ziedojumu kastē.

Jau ziņots, ka ar nedaudz provokatīvu kampaņu “Sociālā diēta” tika aktualizētas sabiedrībā vairākas būtiskas problēmas, kas saistās ar pārtikas iegādi, patērēšanu un izniekošanu. Kampaņa aicina ikvienu padomāt, cik daudz un cik lietderīgi iegādājamies pārtiku, un, iespējams, daļu no tās varam ziedot tiem, kuriem diendienā nav ko likt uz galda.

Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” jau četrus gadus vāc ziedojumus pārtikas pakām trūkumā nonākušām ģimenēm, kuras Sociālais dienests birokrātijas dēļ neatzīst par trūcīgām vai maznodrošinātām, tomēr dažādu iemeslu dēļ šie cilvēki nespēj sevi nodrošināt ar nepieciešamo pārtikas daudzumu.

Projektu atbalsta VAS “Latvijas valsts meži”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+