×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2015
Drukāt

Kampaņas “Baudi un PĀRbaudi” ietvaros notiks radīto mākslas darbu labdarības izsole

Foto-LETAFoto-LETA

Kalnciema kvartālā notiek Meteņu karnevāls.

Sestdien, 31.oktobrī, plkst. 13:00 Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgus laikā notiks kampaņas “Baudi un PĀRbaudi” ietvaros radīto mākslas darbu izsole. Tajā ikviens varēs pretendēt uz kādu no 12 mākslinieku apgleznoto krūšu atlējumiem ģipsī. Tāpat šajā dienā onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks” prezentēs galda kalendāru 2016. gadam, kurā būs apskatāmi visi unikālie mākslas darbi. To būs iespējams saņemt par ziedojumu.

Labdarības izsolē nonāks krūšu atlējumi ģipsī, ko apgleznojuši vai citādā mākslinieciskajā tehnikā izdekorējuši mākslinieki Jānis Anmanis, Svetlana Skačkova-Marčenko, Anete Lesīte, Elizabete Melbārzde, Elīna Milta, Monta Brigmane, Marika Džule, Artūrs Bērziņš, Anna Šenke, Lāsma Pujāte, Amanda Krūmiņa un Egija Kļaviņa. Pasākums sāksies plkst. 13:00 Vīnu veikala zālē, un mākslas darbu izsoles vidējā sākuma cena ir 400 eiro.

Visi izsolē iegūtie līdzekļi tiks piešķirti psihosociālās rehabilitācijas centra “Spēka avots” izveidei Dignājas muižā, kas būs vieta, kurā atgūt spēkus cilvēkiem, kurus skāris vēzis, lai atkal dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi. Ar līdz šim piesaistītajiem ziedojumiem biedrība “Dzīvības koks” nodrošinājusi Dignājas muižas ēkas iekšējo konstrukciju nostiprināšanu un jumta nomaiņu, taču darbu pabeigšanai nepieciešama vēl aptuveni 200 tūkstoši eiro.

Kalnciema kvartāla tirgus laikā bez mākslas darbu izsoles un tirgošanās notiks arī citas aktivitātes – plkst. 11:30 uz brīvdabas skatuves uzstāsies mūziķis Kristaps Bedrītis, plkst. 12:00 paredzēts kampaņas atklāšanas pasākums, savukārt plkst. 12:30 apmeklētājus iepriecinās mūziķis Guntis Veilands un dziedātāja Lelde Riteniece no apvienības “Masti”. Pasākuma mazākie apmeklētāji varēs bez maksas apmeklēt radošo darbnīcu Izstāžu galerijas telpās, izgatavojot savu unikālo atstarotāju.

Jau vēstīts, ka kampaņas “Baudi un PĀRbaudi” mērķis ir mudināt sievietes savlaicīgi veikt krūšu pašpārbaudi, lai novērstu iespēju krūts vēzi atklāt pārāk vēlu. Krūšu pašpārbaude katrai sievietei, sasniedzot 20 gadu vecumu, būtu jāveic vismaz reizi mēnesī. Agrīni atklājot šo hronisko slimību, to iespējams ārstēt.

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2014. gadā Latvijā bija reģistrēti 77 822 cilvēki, kuriem konstatēta diagnoze – vēzis. Katru gadu no jauna reģistrēto gadījumu skaits pieaug, – pērn tie bija 11 412 cilvēki. Krūts vēzis ir viena no visbiežāk konstatētajām ļaundabīgā audzēja lokācijas vietām. Savlaicīgi diagnosticējot vēzi, to iespējams ārstēt un arī izārstēt. Atklājot vēzi 1. stadijā, 96,7 % pacientu atveseļojas, turpretī, ja tas konstatēts jau 4. stadijā, šis skaits sarūk līdz 23,8 %.

“Dzīvības koks” ir lielākā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Krūts veselības informatīvās akcijas, kuras simbolizē Rozā lentīte, biedrība ievieš kopš 2006.gada. “Dzīvības koks” ir Eiropas krūts vēža organizācijas “Europa Donna” un Eiropas pretvēža organizācijas “European Cancer Patient Coalition” pilntiesīgs biedrs, pārstāvot Latvijas pacientu intereses Eiropas līmenī. Pasākumi Eiropas Krūts veselības dienā norisinās 46 Eiropas valstīs. “Dzīvības koks” īstenojis vairākus projektus sadarbībā ar Amerikas Pretvēža biedrību un atbalstījis AVON globālo iniciatīvu cīņā pret krūts vēzi. Biedrībai “Dzīvības koks” kopš 2005.gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+