Kamparkalnā krīt karstuma rekords un mainās sezonas līderi 0

Talsu apkārtnē, Kamparkalnā ļoti karstajos laika apstākļos Vivus.lv MTB Maratona 4. posmā uz Pēcjāņu “ballīti” pulcējās liels skaits dalībnieku un līdzjutēju. Ar jaunumiem bagātajā 50 kilometru garajā distancē uzvarēja Oskars Muižnieks.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Sinoptiķi pirms Kamparkalna posma nekļūdījās karstuma prognozēs, temperatūrai pārsniedzot 30 grādu atzīmi. Citi solījumi, tostarp pamatīgs negaiss, palika tikai solījumi, dalībniekiem sagādājot kārtīgu izdzīvošanas cīņu faktiski jaunizveidotā trasē. Bija grūti. Pat ļoti grūti. Cepuri nost visu priekšā, kas tika līdz finišam. Arī to, kuri šoreiz izstājās veselības vai spēka izsīkuma dēļ. Paldies atbalstītājiem trasē, kas apgādāja dalībniekus ar ūdeni. Iespējams, tās bija karstākās šīs vasaras MTB sacensības, Vivus.lv MTB maratona seriālam tiekot pāri savam ekvatoram.

Ar lielu interesi tika gaidīts LMT Straume 50 km distances starts, jo bija intriga ne tikai par iespējamo Līdera krekla maiņu, bet arī CAT Aktīvākā braucēja titulu. Kamparkalnā šī titula un jauna Cat S30 telefona izcīnīšanai divas reizes bija jāpievar Kamparkalna nogāze, kā arī blakus esošais daudz stāvākais kāpums. Atšķirībā no citām Latvijas MTB Maratona trasēm, Talsos trases konfigurācija ļāva līdzjutējiem “satikt” un atbalstīt sportistus starta/finiša zonā piecas reizes!

Atkārtojot iepriekšējas sezonas panākumu, arī jubilejas sezonā pārliecinošu uzvaru posmā un CAT Aktīvākā braucēja titulu izcīnīja Oskars Muižnieks (Sportlife.lv), otrais Ivars Prokofjevs (ZZK), bet trešais finišēja Pēteris Janevics (Sportlife.lv).

Oskars Muižnieks pārņēma arī vadību seriāla kopvērtējumā un 24. jūlijā sacensību 5. posmā Smiltenē startēs īpaši viņam izgatavotā LMT Straume Līdera kreklā.

Sievietēm 50 km maratona distancē uzvaru izcīnīja Katrīna Jaunslaviete (eBike Machine). otrā Lāsma Ozola (Patria-Bottechia), bet trešā Beāte Kovgere (DAKO Ziemeļvidzeme). HIGH 5 Līderes kreklu un vadību seriālā pārņem Beāte Kovgere. Šajā posmā nestartēja līdzšinējā līdere Lelde Ardava, jo piedalījās MTB Maratona Pasaules čempionātā, kur ieguva augsto 18. vietu.

Spraigas cīņas turpinājās tradicionāli vispopulārākajā Latvijas Valsts Mežu pusmaratonā, kur 25 km distancē uzvarētāja laurus plūca kopvērtājuma līderis Raivis Jansons (Sportlife Cycling Team), otrais Dzintars Ausmanis (Sportland Bottechia), bet trešo vietu izcīnīja Artis Žugs (A2/Dema).

Ātrākā no dāmām pusmaratona distancē bija Rūta Brakovska (Garkalne MTB), otrā – Diāna Spiridovska (Rīgs Pašvaldības Policija), bet trešā Līna Berga (Gulbenes MTB).

Vivus.lv MTB maratona jubilejas sezonā atlikuši vēl trīs posmi – 24. jūlijā Tepera autotrasē Smiltenē, 7. augustā Cēsīs un 10. septembrī Apē.