×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Kanādā atklāta ledus skulptūra “Saules vedējs”

Foto: Benjamin D Twitter kontsFoto: Benjamin D Twitter konts

Kanādā par godu Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē atklāta ledus skulptūra “Saules vedējs”, aģentūra BNS uzzināja Latvijas vēstniecībā Kanādā.

Skulptūras “Saules vedējs” autori ir ledus skulptori Kārlis Īle un Maija Puncule. Skulptūras atklāšanā, klātesot tās autoriem, piedalījās diplomātiskā korpusa pārstāvji, Otavas latviešu kopiena un citi.

Skulptūras centrā ir “Saules zirgs”, kas rotāts ar latviešu rakstu zīmēm. Zirgs uz muguras nes Saules zīmi, kam latviešu mitoloģijā ir īpaša nozīme kā gaismas nesējam, mūžīgās kustības un dzīvības simbolam, norāda vēstniecība.

Turpmāko divu nedēļu garumā skulptūras “Saules vedējs” apmeklētājiem būs iespēja uzzināt faktus par Latviju un piedalīties vēstniecības rīkotajā konkursā, kā arī novērtēt Latvijas mākslinieku darbu starptautiskajās ledus skulptoru sacensībās.

Ledus skulptūras atklāšana simboliski iezīmē Latvijas prezidentūras ES Padomē sākumu Kanādā. Tas ir viens no Latvijas vēstniecības publiskās diplomātijas projektiem, kas norisināsies ES prezidentūras laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+