AP/Scanpix

Kanāda izcīna pirmo no divām uzvarām līdz Pasaules kausa pacelšanai 0

Kanādas hokeja izlase otrdien Toronto Pasaules kausa izcīņas pirmajā finālsērijas spēlē ar 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) uzvarēja Eiropas izlasi, nonākot uzvaras attālumā, lai pēc 12 gadu pārtraukuma atkal tiktu pie šīs trofejas.
Finālsērijā līdz vienas komandas divām uzvarām kanādieši izvirzījušies vadībā ar 1-0 un jau nākamajā mačā ceturtdien var kļūt par kausa ieguvējiem.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

Kanādas izlase rezultātu atklāja jau spēles trešajā minūtē, kad precīzs bija mājinieku vadošās maiņas uzbrucējs Breds Maršāns. Savukārt vēl pēc 11 minūtēm Stīvens Stemkoss guva savus pirmos vārtus turnīrā un panāca 2:0 Kanādas labā.
Eiropas izlase gan nepadevās un otrās trešdaļas astotajā minūtē vienus vārtus pēc slovāku uzbrucēja Tomāša Tatara metiena atguva, tomēr panākt neizšķirtu nespēja, tā vietā trešā perioda vidū ielaižot vēl vienu ripu, kad precīzs bija Patriss Beržerons.
Eiropas izlase, kas ir sastādīta no astoņu valstu hokejistiem, mača izskaņā nomainīja vārtsargu Jaroslavu Halāku pret sesto laukuma spēlētāju, taču otro reizi spēlē kanādiešu ripu ķērāju Koriju Praisu viņi pārspēt nespēja.

Par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts Kanādas izlases kapteinis Sidnijs Krosbijs, kurš nopelnīja divas rezultatīvas piespēles, jo asistēja partneriem pirmo un trešo uzvarētāju vārtu guvumos.
Zīmīgi, ka uzbrucēju trio Maršāns – Krosbijs – Beržerons otro spēli pēc kārtas darbojās rezultatīvi, jo pusfinālā pret Krieviju viņi tika pie septiņiem rezultativitātes punktiem, bet tagad nopelnīja sešus. Maršāns tikai pirmdien uz astoņiem gadiem pagarināja līgumu ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu Bostonas “Bruins”.