Sports
Hokejs

Kanādā avārijā bojā gājuši 14 junioru hokeja komandas spēlētāji1

Foto no pixabay.com

Kanādas Saskačevanas provincē Hamboltas “Broncos” junioru hokeja komandas autobusa sadursmē ar kravas automašīnu gājuši bojā 14 cilvēki, vēsta Kanādas mediji, atsaucoties uz policiju.

Cietuši vēl 14 cilvēki, trīs no viņiem ir kritiskā stāvoklī.

Autobuss bija ceļā uz Saskačevanas Junioru hokeja līgas (SJHL) izslēgšanas spēli ar Nipavinas komandu “Hawks”.

“Mēs joprojām nespējam tam noticēt un esam satriekti,” raidsabiedrībai CBC sacījis “Broncos” komandas prezidents Kevins Gerindžers.

“Tas ir briesmīgi,” atzinis arī “Hawks” prezidents Derens Ops.

“Broncos” komandā bija 24 spēlētāji vecumā no 16 līdz 21 gadam, visiem esot kanādiešiem.

Autobusā, kad tas plkst.5 no rīta pēc vietējā laika iekļuva sadursmē, atradās 28 cilvēki.

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo tviterī izteicis līdzjūtību bojāgājušo piederīgajiem.

“Nespēju iztēloties, kas jāpieredz viņu vecākiem. Sirdī esmu ar visiem, ko skārusi šī briesmīgā traģēdija,” viņš rakstījis.

Saskačevanas Junioru hokeja līga ir viena no Kanādas junioru hokeja sistēmas reģionālajām līgām, taču labākie jaunie spēlētāji cīnās trīs vadošajās līgās – Kvebekas Junioru hokeja līgā (QMJHL), Ontario Hokeja līgā (OHL) un Rietumu Hokeja līgā (WHL).

Parasti tie hokejisti, kuri beidz spēlēt SJHL, pāriet studēt uz ASV un Kanādas koledžām, retajam izsitoties hokeja elitē. Tomēr šajā līgā ir spēlējuši arī hokejisti, kuri vēlāk kļūst par izciliem spēlētājiem, jo šajā līgā hokeja prasmes savulaik slīpējuši tādi slaveni un pazīstami spēlētāji kā Kriss Čelioss, Rods Brindamūrs, Rons Hekstols un Glens Hals, kuri visi pēc tam kļuva par Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigznēm.

Zīmīgi, ka šī nav pirmā traģiskā avārija ar kādu no Kanādas hokeja junioru klubiem, jo 1986.gadā satiksmes negadījumā gāja bojā četri Sviftkarentas “Broncos” hokejisti.

LA.lv