Kanāda nodrošina uzvaru Helsinku grupā 0

Kanādas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta Helsinku apakšgrupas mačā otrdien ar rezultātu 5:1 (1:1, 3:0, 1:0) pārliecinoši pieveica Baltkrieviju. Līdz ar to Kanāda garantēja sev pirmo vietu šajā apakšgrupā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Šajā mačā rezultātu trešajā minūtē atklāja kanādietis Raiens O’Reilijs, bet pirmās trešdaļas 15.minūtē Baltkrievijai izdevās panākt neizšķirtu, kad precīzs bija Sergejs Kosticins.

Tomēr otrās trešdaļas vidū Kanādas izlase piecu minūšu laikā guva trīs bezatbildes vārtus un ieguva komfortablu vadību 4:1, kas bez problēmām tika nosargāta līdz spēles beigām.

Kopā šajā mačā O’Reilijs guva divus vārtus, bet vēl pa vienai reizei precīzi meta arī Korijs Perijs, Raiens Geclafs un Raiens Nūdžents-Hopkinss.

Vēl divās šīs apakšgrupas spēlēs otrdien plkst.16.15 cīņu sāks Slovākija un Francija, bet plkst.20.15 ASV hokejisti spēkosies pret Šveici (tiešraidē “Viasat Sport Baltic”).

Ja Francijas izlasei izdosies pamatlaikā pieveikt Slovākiju, tā sensacionāli sasniegs pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu.

Helsinku grupas kopvērtējumā šobrīd Kanāda ar 19 punktiem septiņās spēlēs atrodas līderpozīcijā, tai četrus punktus zaudē Somijas izlase, bet ASV ar 13 punktiem atrodas trešajā pozīcijā. Slovākijas izlases kontā ir 12 punkti, deviņus punktus izcīnījusi Francija, seši punkti ir Šveicei, bet trīs punktus iekrājusi Baltkrievija. Savukārt Kazahstānas valstsvienības rēķinā viens punkts un tā jau ir zaudējusi vietu augstākajā divīzijā.